Faz-2 İmaj (Win10) - Eylül 2022

Kodla Büyü
Hocam önceden win10 aktifleşmemiş tahtalara kursak sorun olur mu?
Sorun olmaz hocam. Kurulumdan sonra tahtayı mobil internetinize bağlayıp yeniden başlatmanız yeterli olacaktır etkinleştirmesi için.
indiremeyen arkadaşlar evde ilk denememde başarısız iptal gibi uyarılar aldım sonraki denememde sorunsuz indi şimdi rufusla imaj atıyorum. yükleyenin emeklerine sağlık.
soru: rufus'da imaj atarken iso mu dd mi diye soruyor? hangisi seçilmeli?
GPT/NTFS ayarlamasını seçmişseniz ISO modunu seçmelisiniz.

İndiremeyenler IDM ile denesin. Okul internetinden daha önce 2 kere indirememiştim, IDM sayesinde indirdim.

hocam neden windows 11 tercih etmediniz?
Windows 11 sistem kararlılığının yeteri kadar oluşmadığını düşünüyorum hocam. Windows 10 ve önceki sistemler de ilk zamanlarda bu şekildeydi. Bugün bakınca Windows 10 bile halen kararlı değil; her güncellemede sorun çıkma ihtimali devam ediyor. Şimdilik 11e geçmenin erken olduğunu düşünüyorum.

Sorun olmaz hocam. Kurulumdan sonra tahtayı mobil internetinize bağlayıp yeniden başlatmanız yeterli olacaktır etkinleştirmesi için.

GPT/NTFS ayarlamasını seçmişseniz ISO modunu seçmelisiniz.
hocam iso modunu seçtim bugün bir tahtada denedim ama hata aldım
the directory home/partimag/FAZ2_WIN10_ for the inputed name does not exist şeklinde bir hata verdi ve işlem sonlandı. acaba rufus imajını yanlış attım diye düşünüyorum ama imajı usb'ye sorunsuz attım.
(imajı atınca tahta sorunsuz usb'yi görüyor clonezilla sorunsuz işleme başlıyor ama yukarıdaki hatayı alıyorum)

Rüfus ile değilde bir de ventoy ile atmayı deneyin.

hocam ilk link kısıtlanmış. ikinci linkte ise yüzde 98 de kalıyor. idm ile denedim yine aynı maalesef. tekrar link paylaşabilirseniz çok sevinirim

@doganytu hocam imajın içerisindeki shadow defender'ı kurduktan sonra ilaca gerek yok değil mi? bir zaman sonra koruma işlemini sonlandırmaz umarım
Shadow defender etkinleştirilmesi kurulum ile birlikte otomatik gerçekleşiyor hocam. Problem olmayacaktır.
Hocam netsupport hangi versiyon acaba? öğretmen kurulumunda versiyon fark eder mi ?
Net support school 14 sürümü hocam. İndirmek isterseniz:

Sizinkinde 1 tahtada yaşadım hocam. Akıllı defter uygulamaları bu soruna yol açıyor diye tahmin ediyorum ama eksik yaptığım bişey var mı diye arkadaşlara da sorayım dedim.

Faz-2 Etkileşimli Tahtalar için etkim imaj çalışmasıdır. Detaylar içerik ve görselde yer almaktadır.

* 6 Eylül 2022 Tarihi sistem (21H2 - 19044.1949) ve programlar günceldir.
* İmaj boyutunda 12 GB'tır . Tüm diski sıfırlar.
* Faz-2 tahtaların Intel ve AMD sistemili sistemleri ile uyumludur.
* Yönetici yetkili tek kullanıcı (ETahta) vardır ve şifresizdir.
* Etkinleştirme otomatikleştirme. İnternete Zorunlu olması gerekir.
* Gereksiz pencere uygulamaları ve sistem işlemleri silinmiştir. Sistem stabil ve sadedir.
* Yüklü programların görsellerden anlaşıldığı kadarıyla.
* Yerel Disk D sistemi Araçlar içinde yer almaktadır. İyileştirmeden sonra sistemlerini engellemenizi ( Windows Update Blocker ) önerdim. Sistem koruma yazılımı olarak Shadow Defender öneriyorum.
* Usb belleğe yükleme işlemi için Rufus, Winsetupfromusb ve Ventoy programları test edilmiştir.

İndirme Linkleri:
Google sürücü
alternatif

Ekli dosyayı görüntüle 71324Ekli dosyayı görüntüle 71325Ekli dosyayı görüntüle 71326Ekli dosyayı görüntüle 71327
öncelikle emeğinize sağlık, teşekkür ederim. normal yollardan üç kez denemedim. idm ile denedim, %88 de kaldı. nasıl indirebilirz?

Elinize sağlık.
4-5 ET'ye kurdum. 2 hafta içinde yaklaşık 40 tane tahtaya kurmayı hedefliyorum.
İndirme sorunu yaşayan arkadaşlar, google drive'da paylaşılan dosyaları hesaplarına kopyalayıp (yeterli kota varsa) sorunsuz bir şeklide indirebilirler.

Hocam idm ile de yüzde 90 civarında hata veriyor. Google drive kaynaklı bir sorun olabilir. Yandex e yükleme imkanınız var mı

Geri