Faz-2 İmaj (Win10) - Eylül 2022

Kodla Büyü
Hocam elinize sağlık, Netsupport işlemciyi biraz yoruyor ve Microsoft office anahtar istiyor. Libreoffice kuruyorum ben kaldırıp. Bu ikisinin olmadığı bir imaj mevcut mudur arkadaşlar

Hocam İSO dosyasını indirip kontrol ettim Rufus ile önerdiğiniz şekilde ayarladım ve USB yi bir arkadaşa verdim. Format attıktan sonra şu hatayı vermiş sebebi ve çözümü nedir?

Ekli dosyalar

• IMG-20230102-WA0003.jpg
    IMG-20230102-WA0003.jpg
    144.3 KB · Görüntüleme: 214
Genel olarak dosyayı indiremeyen arkadaşlar için en garanti ve net çözüm. Dosyanın bir kopyasını Google Drive hesabınıza oluşturun. Daha sonra Google Drive Uygulamasını bilgisayarınıza kurun. Gmail hesabınızda Google Drive uygulamanızda oturum açtıktan sonra ilgili dosyanın bir kopyasını Drive uygulamanızda görecekseniz. Bundan sonra tek yapmanız gereken dosyayı sürükle-bırak yaparak istediğiniz yere kopyalamaktır. Burada sürede ve limit sınırı yok, %100 işe yarıyor.

Faz-2 Etkileşimli Tahtalar için oluşturduğum imaj çalışmasıdır. Detaylar açıklamada ve görselde yer almaktadır.

* 6 Eylül 2022 Tarihi itibarıyla sistem (21H2 - 19044.1949) ve programlar günceldir.
* İmaj boyutu 12 GB'tır. Tüm diski sıfırlar.
* Faz-2 tahtaların Intel ve AMD işlemcili sistemleri ile uyumludur.
* Yönetici yetkili tek kullanıcı (ETahta) vardır ve şifresizdir.
* Etkinleştirme otomatik gerçekleşir. İnternete bağlı olması gerekir.
* Gereksiz windows uygulamaları ve sistem kalıntıları silinmiştir. Sistem stabil ve sadedir.
* Yüklü programların listesini görselden inceleyebilirsiniz.
* Yerel Disk D içerisinde Araçlar klasörü yer almaktadır. Etkinleştirmeden sonra sistem güncelleştirmelerini kapatmanızı (Windows Update Blocker) öneririm. Sistem koruma yazılımı olarak Shadow Defender öneririm.
* Usb belleğe yükleme işlemi için Rufus, Winsetupfromusb ve Ventoy programları test edilmiştir.

Ekran klavyesini otomatik açmak için:
Arama kısmına "Dokunmatik" yazınca Dokunmatik Klavye Ayarları çıkar. Açılan pencereden "Tablet modunda değilken ve bağlı bir klavye olmadığında dokunmatik klavye düğmesini göster" kısmını aktif etmeniz lazım.

İndirme Linkleri:
Google Drive
Alternatif
Alternatif 2
Alternatif 3 (Teşekkürler @hasan)

MD5: 1193B4AA702ECEB2CEFA47B88049807E
SHA-1: 48A54E17CA31E6C5185585463DE050103B8718E8

Ekli dosyayı görüntüle 71324Ekli dosyayı görüntüle 71325Ekli dosyayı görüntüle 71326Ekli dosyayı görüntüle 71327
iso dosyalarını bir türlü indiremiyorum. %80-90'lara geliyor, başarısız uyarısıyla karşılaşıyorum

İlk mesaja alternatif link eklenmiştir.

İmajı indirecek arkadaşların tarayıcı yerine Internet Download Manager gibi bir indirme programı kullanmasını tavsiye ederim. Tarayıcı ile indirmelerde yarıda kalma ihtimali yüksek oluyor. IDM'de ise sonradan devam edebiliyorsunuz. Problemsiz upload işlemi gerçekleşti ve IDM ile bir sorun yaşanmadı indirmede.

Google Drive indirmelerinde tarayıcıda Google hesabınızın açık ve bağlı olmasında fayda vardır.
IDM kurdum ama oradan başlatamadım, chrome da oturumum açık,IDM üzerinde bir alan buldum orayada gmail adres ve şifremi girdim ama olmadı malesef.

@doganytu hocam emeğinize sağlık. Uzun süredir imajlarınızı kullanıyorum ve oldukça da memnunum. Yakın zamana kadar bu imajınızı 3 farklı okulda 30 civarı cihaza kurdum ve tıkır tıkır çalıştılar. Ancak son okulda öncekilerden farklı olarak imajınızı yükledikten sonra koruma ve kilit amaçlı okulun temin ettiği usb mobil key yazılımını ve time freeze uygulamasını yükledim. Devamında zaman zaman mavi ekran hatası almaya başladık. Sorun sizce bu uygulama veya uygulamalardan mı kaynaklıdır? Özellikle time freeze den şüphelendiğim için sormak istedim (usb mobil key uygulamasını faz1 de faz2 de daha önce sorunsuz kullanmıştım sizin imajınızda). Siz imaj içinde shadow paylaşmışsınız ama eski alışkanlık deyim time freeze i tercih etmiştim :)

@doganytu hocam öncelikle teşekkür ederim. 2 tahtada kurduğum ve çalışan imaj, bir tahtada aşağıdaki şekilde hata verdi. Neden olabilir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20230323_140058.jpg
    20230323_140058.jpg
    246.4 KB · Görüntüleme: 111
  • 20230324_095940.jpg
    20230324_095940.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 109
  • 20230324_120205.jpg
    20230324_120205.jpg
    76.7 KB · Görüntüleme: 111
Son düzenleme:
Netsupport kurulu tahtalar 5-6 sn gecikme ile açılıyorlar. Bunu imajlardan kaldırsak daha iyi değil mi? arkadaşlar

hocam iso modunu seçtim bugün bir tahtada denedim ama hata aldım
the directory home/partimag/FAZ2_WIN10_ for the inputed name does not exist şeklinde bir hata verdi ve işlem sonlandı. acaba rufus imajını yanlış attım diye düşünüyorum ama imajı usb'ye sorunsuz attım.
(imajı atınca tahta sorunsuz usb'yi görüyor clonezilla sorunsuz işleme başlıyor ama yukarıdaki hatayı alıyorum)
bu sorunu nasıl çözdünüz hocam

Merhaba yeni indirme linki var mı arkadaşlar.

Bu yılın imajı burada

İndirmeye çalıştım yarıda kaldı ama idm ile indirmek isteyince de dosya yok hatası veriyor. Evden mi denesem?

Geri