YEĞİTEK ile MTEGM arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocam ankarada bize bunu resmi yazıyla bilgilendirdiler fakat yine servis onarım ve parça gibi ücretlerin talep edileceği söylendi. Mademki parasıyla bizde gider yetkili servisi ararız diye düşündük hiç olmazsa sorun devam ederse karşında adam gibi muhattap bulursun

Hocam ankarada bize bunu resmi yazıyla bilgilendirdiler fakat yine servis onarım ve parça gibi ücretlerin talep edileceği söylendi. Mademki parasıyla bizde gider yetkili servisi ararız diye düşündük hiç olmazsa sorun devam ederse karşında adam gibi muhattap bulursun
Anliyorum sayin hocam,
Buradan bisey cikmaz yani,
Gercekten insan uzuluyor,
Tipik kameralara show durumu yani.

Bu konu ile ilgili çalışma yapan il var mı acaba?
Süreç nasıl işliyor?
Okullara bir katkısı oldumu ?

Fatih Projesi arıza takibi için bize gelen yazı ve kılavuzu paylaşıyorum.

FATİH PYS (FATİH PROJESİ PROJE YÖNETİM SİSTEMİ)
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Teknoser Bilgisayar Teknik Hizmetler Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi arasında imzalanan 7000 okulda bakım ve işletme hizmeti alımı işi sözleşmesi kapsamında; Eğitimde Fatih Projesinin ağ altyapı, donanım ve erişim bileşenlerinin tek yapı üzerinden yönetimi için Fatih Proje Yönetim Sistemi (PYS) oluşturulmuştur.
FatihPYS (Proje Yönetim Sistemi) üzerinden; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmi okulların;
• Tesis Bilgi Sistemi Yönetimi,
• Envanter Yönetim Sistemi,
• Arıza Takip Sistemi,
• Keşif İşlemleri,
• Çağrı merkezi yönetimi işlemleri yürütülecektir.
Okul yetkilileri, görevli oldukları okula ilişkin Fatih Projesi kapsamında kurulu olan envanterleriyle ilgili web, mobil uygulama ve çağrı merkezi üzerinden arıza kaydı işlemlerini tek yapı üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. PYS’ye web ortamından erişim için http://fatihpys.eba.gov.tr/ adresi; mobil cihazlardan erişim için Android ve IOS uygulama marketlerinden ücretsiz indirilebilen Fatih PYS isimli mobil uygulamalar üzerinden ve cep telefonu ile 0850 808 48 82 numaralı Fatih PYS çağrı Merkezine hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında ulaşarak hizmet alınabilecektir.
Okul yetkilileri için PYS web ve mobil uygulamalarına girişler, MEBBİS kullanıcı bilgileri ile gerçekleştirilebilecektir. Çağrı merkezi üzerinden kayıt açılırken okul tesis kodu bilgisi istenmektedir. Tesis kodu bilgisi Fatih Projesi kapsamında ağ altyapı kurulumu yapılmış okullarda okul giriş kapıları yanında yer almakta olup, tesis kodu olmayan okullarda ise http://fatihpys.eba.gov.tr/ adresi üzerinden PYS sistemine girilerek sistem üzerinden de öğrenilebilmektedir.
FatihPYS’ nin devreye girmesiyle; Fatih Projesi kapsamında arıza talepleri ve yönetimi için daha önceden kullanıma açılan https://fatihdestek.eba.gov.tr/ web adresi üzerinden arıza talebi alınmayacak olup bu web adresi 11.06.2021 tarihi itibariyle kullanıma kapatılacaktır.

Ekli dosyalar

• Fatih PYS OKUL-KURUM PERSONELİ KULLANIM KILAVUZU.pdf
    2.7 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Daha önce kullanmadım. Sadece bu arızalar içinmiş galiba

Okullarında bulunan envanterlerle ilgili arıza çağrısı oluşturma.
o Data kablosu,
o Diğer pasif bileşen arızaları (kablo kanalı, sistem odası fanı arızaları vb.),
o Enerji panosu donanımları ve kabinet grup priz arızaları,
o Enerji prizi arızaları,
o Ethernet anahtar,
o Ethernet portu,
o İki bina arası fiber bağlantı veya fiber patch panel
o Kablosuz erişim cihazı,
o Topraklama,
o Veri prizi

Geri