Yazma korumalı Flash Bellek

Kodla Büyü

ijklmno

Aktif Üye
Okuldan bir arkadaşım flash diskini biçimlendirmemi istedi.
Biçimlendirme komutunu verince Windows yazma korumalı diye hata veriyor.

hp usb disk storage format tool ve rufus programları ile biçimlendirmeyi denedim aynı hatayı aldım.

Regedit ten

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
WriteProtect özelliğini 0 yaptım tekrar denedim olmadı.

diskpart komutunu denedim yine olmadı.

Farklı bir şekilde çözebilir miyim? Bilen yardımcı olabilir mi?

Guapo' Alıntı:
ijklmno' Alıntı:
Okuldan bir arkadaşım flash diskini biçimlendirmemi istedi.
Biçimlendirme komutunu verince Windows yazma korumalı diye hata veriyor.

hp usb disk storage format tool ve rufus programları ile biçimlendirmeyi denedim aynı hatayı aldım.

Regedit ten

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
WriteProtect özelliğini 0 yaptım tekrar denedim olmadı.

diskpart komutunu denedim yine olmadı.

Farklı bir şekilde çözebilir miyim? Bilen yardımcı olabilir mi?

http://www.tamindir.com/usb-disk-storage-format-tool/
bunu bir deneyin isterseniz
Hocam bunu da denemiştim yukarda bahsetmeyi unutmuşum maalesef bu programda da işe yaramadı

Hocam çok da kendinizi yıpratmayın. Belli ki bellek ölmüş. Genelde ucuz belleklerde ve bilinçsiz ellerde gerçekleşen kaçınılmaz son yaşanmış. Flash bellekle vedalaşıp, belleği çöp kovasının engin derinliklerine yolcu etme zamanı gelmiş.

yakuphan' Alıntı:
Hocam çok da kendinizi yıpratmayın. Belli ki bellek ölmüş. Genelde ucuz belleklerde ve bilinçsiz ellerde gerçekleşen kaçınılmaz son yaşanmış. Flash bellekle vedalaşıp, belleği çöp kovasının engin derinliklerine yolcu etme zamanı gelmiş.
Ben bir ara 1 ay uğraştım ing. forumlar okudum 20 program denedim olmadı. Aynı sizdeki gibi bakış açısına sahip oldum :+1: :+1:

Aynısından iki tane var bende... Muhtemelen Toshiba dır. Flash ölü hocam uğraşma

Yazmaya korumalı bellek olmaz. erişime kapalı aygıt olur. şayet diskte fiziksel bir sıkıntı çatlama veya sıvı teması yok ise. bir iki yazılımla tekrar kullanabilirsiniz.
şurada flash diske ait kök dosyaları var inceleyebilirsiniz.: http://flashboot.ru/

Geri