Yazının üzerine gelince yanda Resim açılması...

Kodla Büyü
Malum tatildeyiz . Hocam ftp den cektim benim kullandığım hali ile yolluyorum .Kodlamayı ben kendi sistemime göre yaptım.Sıkıntı olursa pm atarsın.
Kolay Gelsin.

Ekli dosyalar

• Desktop.rar
    217.4 KB · Görüntüleme: 1,364
hocam dreamwaver kulanıyorsanız bu iş çok kolay olacak .www.kocamanio.meb.k12.tr
adresinden inceleyebilirsiniz (show layer özelliği kullanarak yapıyorum) şu an format atıyom pc ye uygun bir zamanda yardımcı olabilirim

Teşekkürler.

Resim kolayda, yazı için hangi nesneyi kullandınız merak ediyorum. Kodları indirdim inceleyeyim. :+1:

evet 2 sinide inceledim. Fakat tam olarak düşündüğümü bulamadım. JS kullanmadan yapmak istiyorum ki PHP ve ASP de kullanımı kolay olsun

innerHTML JS sanırım.

JS kullanmadan resim mümkün ama resimle beraber bir özet göstermek istediğimde text değişimini sağlayamıyorum :?: :!:

Javasciprtsiz flash ile yaparsın .Veriyi süzer flash'a yollarsın sonra gösterirsin. Fakat Javascirtp daha kolay olur.

innerHTML doğru hocam teşekkürler

1) ozet metinin yeralacağı Div alanı belirle
2) Resim alanını belirle
3) seçenek listesindeki herbir seceneğe
<a hfer="link" mouseover="divid.innerHTML='ozet';resimid.src='dosyaadi'">secebek1</a>

şeklinde hallettim.

Böylece daha fazla JS kodları girmemiş oldu :idea:

Aradaşalr bana ya ayrdım edin

bende altına özet eklemk istedşm ama başaramadım

son halini banada gönderirimisiniz
kolay şekilde güncellenecek şekilde

Kardes Bunu Asp icin veritabanindan ceken halini nasil yapabiliriz yardimci olacak varmi acaba sabahtan beri ugrasiyorum yapamadim dreamwawer kullanmiyorum bi ornek veren olursa sevinirim

tmm arkadaşlar yaptım gerek kalmadı sağolun bilgilendirdiğiniz için gerçekten güzel konu. aakcakaza tsk ederiz
arkadaslar show-hide elements ile yapılabiliyor gayet kolay...bi örneğinin linkini atıyorum.

Arkadaslar peki bunun aspde access veritabanindan son yuklenen haberleri ceken şekilde aşağıdaki örnekteki gibi nasıl yapabiliriz? Örnek bir kodlama gönderebilecek varmı? Açılan sitenin sağındaki kısım gibi ..

Örnek Adres

Geri