Yazılım Geliştirme Uzmanlığı semineri hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Kodla Büyü
kursu bitirdim. sınav kolaydı gerçi ben okuduğumu anlamadım herhalde 2 yanlış yapmışım. İyi olduğum bir dilde. Bu konuda kendime kızdım açıkçası (89,47) eğitim için hocayı tebrik etmek gerekiyor. Zira koca kursu kod yazmadan pdf üzerinden işlemeyi başarabildi. Eğitimcinin bilgisini kastetmiyorum ama gerek yöntem gerek görüntü kalitesi olarak kötü bir kurstu. Ancak bakanlığın bu tarz kurslar açması taraftarıyım. Kurs kaliteleri daha sonraları artacaktır. @utkunucmak ın yorumuna katılıyorum. Görüntü ve ses kalitesi açık ara en kötü eğitimdi. Udemy ve Youtube üzerinde o kadar çok güzel örnekler varken bu eğitim methodu yanlarına yaklaşamaz.
Tolga hocam bence böyle bir video kaydı vardı, hadi biz bunu eba ya hizmetiçi eğitim olarak yükleyelim demişlerdir.

Eğitimin adının vadettiği ile içeriğin sunduğu eğitim arasında çok uçurum var. Yazılım geliştirme UZMANLIĞI olacak eğitim kesinlikle bu değil.

şükür bu sınavı da bitirdim.19 soru türkçe...python bilgilerimle sınava girdim.kursu hiç izlemedim.çünkü çok sıkıcı ve etkileşimsiz geldi.
sınavdan 12 doğru yaptım sanırım geçtim

Sınav orta düzeyde google dan bakarak yapamazsınız. Bazı temel bilgilerin olması gerekir yoksa yapamazsınız.

Eğitimi daha önce yüz yüze olarak almıştım. Devrim hoca muazzam bir performans göstermişti. Ama eğitim tam bir ileri düzey uzmanlık eğitimiydi.
Koşul, döngü, değişken, fonksiyon bunları ilk günün başında bir kaç örnekle geçip tamamen sınıflar ve .net üzerine, tamamen kod tabanlı bir eğitim olmuştu.
Haliyle bir çok arkadaş için sıkıcı bir eğitimdi.
Bu eğitimi almak isteyen arkadaşlara öncelikle c# ile ilgili temel konuları sorunsuz tamamlamalarını öneririm.
(Not: Uzaktan eğitimi incelemedim. Ama yorumlarda temel konulara fazla yer ayrıldığından bahsediliyor. Haliyle uzmanlıkla pek ilgisi yok anlaşılan.)

Bende bu kursu bitirdim. Tek artısı ve zaten videoların genelinin konusu olan class'lar kafamda epey netleşti. Tabi buna kotlin, flutter eğitimlerinde anlatılan nesneye yönelik alt yapılarında etkisi var. onun dışında denildiği gibi kod yazmadan pdf üzerinden geçen bir kurstu. Kursun gerçek hali belki daha iyidir burada kesilerek yüklenmiştir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Kurstaki videolar, 2019 eylül ayında 'Yazılım Geliştirme Eğitici Eğitimi Kursu' için verilen eğitimin videoları arkadaşlar. Bende almıştım o eğitimi. Açıkcası o kursta eğitim veren Devrim hocanın videoları olsaydı daha iyi olurdu. Tamamen uygulama üzerine bir eğitim olmuştu.

Kursun iki bölümünü izleyip sınava girdim fakat sorularda zorlandım.

Merhaba arkadaşlar!:)
Ben de bugün girdim sınavına. Vidyoların hiçbirini izlemedim ve Telegram gurubunda başa tutturulan kopyaların hiçbirini çekmedim. Ortaya yakın düzeyde Java bilgim vardı onunla %68 oranla sınavı geçtim. Sınavı bitirdiğimde de daha 27 dakikam daha vardı. Yani vast bir Java bilgisi ile geçilebilen C# eğitimi.

Arkadaşların da dediği gibi kursun adı ile içeriği uyuşmuyor. Ben kursun adına tav oldum. Beklentim C ile GTK kütüphanesi, C++ ile QT ya da Java ile Swing, FX üzerine idi. C# ile .Net'i görünce midem bulandı. Yazılım Geliştirme Uzmanlığı yalnızca Windows yüklü makinelerde olabilirmiş gibi. Hatta kimi Parduscu arkadaşlarıma durumu anlattığımda bana ".Core" teknoljisini övdüler her yerde çalışıyormuş. Ama C# derleyemediklerinden, Visual Studio 2019'u Pardus'a kuramayacaklarından söz etmediler. Bir Linuxcu olarak çatlayana kadar gülmemek için kendimi zor tutuyorum.:D

Aynı yanlı girişim "Herkes Kod Yazabilir" adlı eğitimde de var. O kursa katılan arkadaşlara "Apple Farkındalık" belgesi veriyorlar. Bu iki eğitimi tasarlayandan benim gibi katılana kadar tamamen mizah konusu. :D

Fikrimce konu yazılım geliştirme uzmanlığı ise üç ana proje de halledilmeli:
1. C/C++ ile QT
2. Java ile Swing
3. C# ile .Net (.Core)
Bunun dışında Pyhton ile Yapay Zeka'ya hafif bir giriş de şık olurdu. Ama eğitim zorunlulukları üç projeye müsade etmiyorsa ve tek proje olacaksa Java ya da C/C++ iyi bir seçim olurdu. Neden Java'nın on numara kopyası seçildi anlayamadım.:rolleyes:

Teşekkürler!

hocalarım mebbistekı yazılım geliştirme uzmanlığı kursu nu alıp yardım edecek var mı?yardımcı olabılır mısınız?

Merhaba arkadaşlar!:)
Ben de bugün girdim sınavına. Vidyoların hiçbirini izlemedim ve Telegram gurubunda başa tutturulan kopyaların hiçbirini çekmedim. Ortaya yakın düzeyde Java bilgim vardı onunla %68 oranla sınavı geçtim. Sınavı bitirdiğimde de daha 27 dakikam daha vardı. Yani vast bir Java bilgisi ile geçilebilen C# eğitimi.

Arkadaşların da dediği gibi kursun adı ile içeriği uyuşmuyor. Ben kursun adına tav oldum. Beklentim C ile GTK kütüphanesi, C++ ile QT ya da Java ile Swing, FX üzerine idi. C# ile .Net'i görünce midem bulandı. Yazılım Geliştirme Uzmanlığı yalnızca Windows yüklü makinelerde olabilirmiş gibi. Hatta kimi Parduscu arkadaşlarıma durumu anlattığımda bana ".Core" teknoljisini övdüler her yerde çalışıyormuş. Ama C# derleyemediklerinden, Visual Studio 2019'u Pardus'a kuramayacaklarından söz etmediler. Bir Linuxcu olarak çatlayana kadar gülmemek için kendimi zor tutuyorum.:D

Aynı yanlı girişim "Herkes Kod Yazabilir" adlı eğitimde de var. O kursa katılan arkadaşlara "Apple Farkındalık" belgesi veriyorlar. Bu iki eğitimi tasarlayandan benim gibi katılana kadar tamamen mizah konusu. :D

Fikrimce konu yazılım geliştirme uzmanlığı ise üç ana proje de halledilmeli:
1. C/C++ ile QT
2. Java ile Swing
3. C# ile .Net (.Core)
Bunun dışında Pyhton ile Yapay Zeka'ya hafif bir giriş de şık olurdu. Ama eğitim zorunlulukları üç projeye müsade etmiyorsa ve tek proje olacaksa Java ya da C/C++ iyi bir seçim olurdu. Neden Java'nın on numara kopyası seçildi anlayamadım.:rolleyes:

Teşekkürler!

:eek: cevap anahtarı mı? Sorular oldukça basitti. Ta Nisan ayı gibiydi ben aldığımda ve soruların oldukça basit olduğunu hatırlıyorum. Biz sınav yaparken öğrencileriniz cevap anahtarını mı arıyor çalışmak yerine?

Kurs güzel aslında.Ama pdf üstünden anlatılması iyi olmamış.Az önce modüllerini tamamladım. Sorular temel bilgiler üzerine mi kod mu soruyorlar bu akşam sınava gireceğim.

Kurs güzel aslında.Ama pdf üstünden anlatılması iyi olmamış.Az önce modüllerini tamamladım. Sorular temel bilgiler üzerine mi kod mu soruyorlar bu akşam sınava gireceğim.
Yapmayın hocam nasıl güzel. Geçen yıl Mart ayından beri uzaktan eğitim şeklinde aldığım 8. Kurs bu, böyle rezalet bir içerik olamaz. Meb gibi koskoca bir kurumdan bahsediyoruz. Şu an %40 tayım, nasıl biter bilmiyorum. Temel seviye derseniz, C bilmeyen ya da önceden az da olsa yazılım bilgisi olmayan birisi hiçbir şey anlamaz. İleri düzey derseniz bu kurs ile hiçbir düzeyde ilerlenemez. Muhtemelen bir yüz yüze eğitimde kayıt alınmış ama kayıt alanlar dahi bir gün bu kayıtların uzaktan eğitim için kullanılacağını düşünmemiş.

Kursta class ve diğer yapıların mantığı güzel anlatılmış aslında. Ama ses ve görüntü çok kötü. Başka bir yüz yüze kursun video çekimi. % 77 deyim.

Son düzenleme:
Zaten yazılım hakkında bilgisi olmayan birisi için bu kurs çok zor ve sıkıcı olur.Benim ilk dönem C dili dersim vardı üniversitede.

Geri