Yazılım Bilgisini ´Suyun İçine Sızmış Şeker´ Gibi Vermeyi Arzuluyoruz.

Kodla Büyü
İlkokul için kitap da çıktı. Sınıfçılar dersimizi rahat rahat verir artık, bize ne gerek var :)

Ülke genelindeki ET tahtalara yatırılan yatırımla şu anda kaç teknoloji lisesi açılır, kaç tane meslek lisesine Raspberry Pi 3
ile ilgili laboratuvar kurulur. Kaç tanesinde mac tabanlı cihazlarla laboratuarlar kurulurdu bir düşünün. ? Varsa yoksa ET. Henüz mobil programlama müfredata bile girmemişken.

neee milletin suyuna gizliden birşey mi katacaklarmış

Gerçekten bakanlık yöneticilerinin bu kadar vizyonsuz olmasına şaşırıyorum.

Üstelik kodlama da temel becerileri kazandırdıktan sonra çocuğun öğretmene çok fazla ihtiyacı kalmıyor. Yazdığı kodu derleyerek doğru mu yanlış mı yaptığını anında görebilir. Kazandığı becerileri ömrü boyunca kullanabilir.
bizim alanın en güzel tarafı bu zaten

Bu kelimeden bu kadar kesin karamsar hükümler çıkarmalı mı acaba?
Bir bakan yazılımdan bahsediyor. Buna da şükür bence.
Çok kötü bir izlenime kapılmadım bu sözden.
Eğer dediğiniz gibi ilkokul öğretmenlerine bu görevi verirlerse bunu bizim kadar yapamayacakları kesin. Ha bir şeyler yapabilirlerse orta okul kademesinde de bu işi ilerletmek bize düşecek.Bir de bu açıdan bakın.
Ben şimdilik pozitif baktım bu söze...

Son düzenleme:
Sayın bakanımızın sözü
"Bütün çocukların yazılım bilgisi kazanmasını hedeflediklerini ifade eden Selçuk, "2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesinden itibaren bütün çocuklarımıza yazılım bilgisi kazandırılmasını çok sıradan bir iş olarak, sanki ´suyun içine sızmış şeker´ gibi vermeyi arzuluyoruz. İnşallah bunu Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştireceğiz."

Ben bu konuşmadan yazılım-kodlama eğitiminin yaygınlaşacağını çıkarıyorum ve sevindim.:)

Geri