Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Yazılım Bilgisini ´Suyun İçine Sızmış Şeker´ Gibi Vermeyi Arzuluyoruz.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında boteakif tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. eatilla

eatilla Üye

sa beni katıldım
    :)

2. kazuo

kazuo Seçkin Üye Seçkin Üye

Gerçekten bakanlık yöneticilerinin bu kadar vizyonsuz olmasına şaşırıyorum.

Teknolojinin gelişmeye başladığı yıllarda insanların matematik fizik öğrenmelerini beklemek doğaldı. Çünkü teknolojinin ilerlemesi için bu alanlarda çalışacak insan gücü yoktu. Günümüzde artık malzemelerin sınırlarına dayanılmaya başladı. Mesela işlemcilerde 7 nanometre sınır olacak gibi duruyor. Artık matematik fizik kimya vs. derslerin kitlelere öğretilmesine gerek yok. Bu derslerin en büyük handikapı da şu: Anlamadığınız noktalarda bir öğretmene mahkumsunuz. Liselerdeki 40 kişilik sınıflarda öğretmenler hangi öğrenciye yetebilir? Çocuklara sadece sınavlarda işlerine yarayıp unutacakları bilgilerle işkence ediyoruz şu anki eğitim sisteminde.

Günümüz yazılımların ve sensörlerin devri. Artık okullardaki matematik dersinin yerini kodlama almalı. Üniversite sınavlarında kodlama sorulmalı. En azınan çocuklar istedikleri üniversiteyi kazanamasalar bile, hayat şartlarında işlerine yarayacak bir becerileri olacak. Üstelik kodlama da temel becerileri kazandırdıktan sonra çocuğun öğretmene çok fazla ihtiyacı kalmıyor. Yazdığı kodu derleyerek doğru mu yanlış mı yaptığını anında görebilir. Kazandığı becerileri ömrü boyunca kullanabilir.

astalavista23 ve sertokus bunu beğendi.
  3. hayalcisuat

hayalcisuat Seçkin Üye Seçkin Üye

gazozun içine hap atmak gibi birşey olsa gerek :) ah bakanım ah, çok umutluydum sizden, ama geçen şu birkaç ayda elle tutulur hiç icraatınız yok. tam bir hayal kırıklığı...

4. morportakal

morportakal Üye

Bakanımız çok güzel konuşuyor. Sorun şu ki bahsettiği yenilikleri sanki başkası yapacakmış gibi konuşuyor. Yapmalıyız etmeliyiz olmalı... Sen yapacaksın sayın bakan icraat görmek istiyor ahali.

5. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Un bitti değirmencilik bölümü ac.et bitti et teknolojisi alanı ac.kagit ithal oldu fotokopi bölümü açılabilir.
    Yine yazıyorum windows fişi çektiğinde ne olacak?

6. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

YL okudum mebde 27lira zam alıyorum.
    Kardesim memur YL okudu.1 ayda şef olup teknik hizmetler sınıfına geçti maaşı 500lira zamlandı.Erken emeklilik çıksa 3.5 senem kaldı diyeceğim mebde.

7. eftelya-su

eftelya-su Aktif Üye

Acaba bilişimciler olarak bizler mi birlik olamadık diye düşünüyorum bazen. İdare ile aramız iyi olsun neyse şunu da yapalım neyse bunu da yapalım dedik durduk. Sonra bir baktık ki okulda teknik eleman olmuşuz. Hep beraber karşı duramadık. Bazılarımız karşı dursa da tek kanatlı oldu bu. Uçamadık. Sonra çayın içindeki şeker gibi kaybolup gidiyoruz sanırım. Çaya tat vereceğiz ama görünmeyeceğiz.

bt_ bunu beğendi.
  8. Bahadır1980

Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bizim branşımız açısından iyi bir gelişme değil. Şimdi de diğer branşlara 30 saat robotik kursları vererek bizim hakkımızı gasp edecekler. Bunları hak edecek ne yaptık veya yapmadık merak ediyorum.

9. mhmrky

mhmrky Site Gezgini

Nokta.

10. togius

togius Süper Üye Süper Üye

Bakan Bey açık açık kodlama için ayrı bir ders beklemeyin. Diğer derslerin içerisine karıştıracağız siz görmeyeceksiniz ama tadını alacaksınız gibilerinde süslü bir cümle kurmuş. Yani bu sene de Batı Cephesi'nde Değişen Bir Şey Yok.

11. ylmz

ylmz Seçkin Üye Seçkin Üye

agam bizimle eğleniyrr:D

12. afsinbey

afsinbey Aktif Üye

İlkokul için kitap da çıktı. Sınıfçılar dersimizi rahat rahat verir artık, bize ne gerek var :)

13. ugurkorkmaz

ugurkorkmaz Seçkin Üye Seçkin Üye

Ülke genelindeki ET tahtalara yatırılan yatırımla şu anda kaç teknoloji lisesi açılır, kaç tane meslek lisesine Raspberry Pi 3
    ile ilgili laboratuvar kurulur. Kaç tanesinde mac tabanlı cihazlarla laboratuarlar kurulurdu bir düşünün. ? Varsa yoksa ET. Henüz mobil programlama müfredata bile girmemişken.

14. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

neee milletin suyuna gizliden birşey mi katacaklarmış

15. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

bizim alanın en güzel tarafı bu zaten

kazuo bunu beğendi.
  16. muzyonur

muzyonur Aktif Üye

Bu kelimeden bu kadar kesin karamsar hükümler çıkarmalı mı acaba?
    Bir bakan yazılımdan bahsediyor. Buna da şükür bence.
    Çok kötü bir izlenime kapılmadım bu sözden.
    Eğer dediğiniz gibi ilkokul öğretmenlerine bu görevi verirlerse bunu bizim kadar yapamayacakları kesin. Ha bir şeyler yapabilirlerse orta okul kademesinde de bu işi ilerletmek bize düşecek.Bir de bu açıdan bakın.
    Ben şimdilik pozitif baktım bu söze...

Son düzenleme: 6 Aralık 2018
  17. muzyonur

muzyonur Aktif Üye

Sayın bakanımızın sözü
    "Bütün çocukların yazılım bilgisi kazanmasını hedeflediklerini ifade eden Selçuk, "2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesinden itibaren bütün çocuklarımıza yazılım bilgisi kazandırılmasını çok sıradan bir iş olarak, sanki ´suyun içine sızmış şeker´ gibi vermeyi arzuluyoruz. İnşallah bunu Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştireceğiz."

Ben bu konuşmadan yazılım-kodlama eğitiminin yaygınlaşacağını çıkarıyorum ve sevindim.:)

18. haydarkozat

haydarkozat Site Gezgini

Bende dersleri bakanın dediği suyun içine sızmış şeker gibi işliyorum. Sıkmayın canınızı değmez. Ne kadar ekmek o kadar köfte

ergin_tastan bunu beğendi.
  19. otherm

otherm Seçkin Üye Seçkin Üye

Sanırım, Bilişimcileri yavaş yavaş eriteceğiz diyor.

ergin_tastan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal