yazılı sorusu hazırlama

Kodla Büyü
mokumus67' Alıntı:
bloodtwister' Alıntı:
mokumus67' Alıntı:
Excel ile hazırladığım test.

hocam gayet kullanışlı ve basit bir çözüm ama şıkların yeride değişse daha kullanışlı olur diye tahmin ediyorum

Onu ancak resim üzerinde oynayarak yapıyorum. Bazen şık adetleri düzensiz oluyor. Faststone programı deneyin. Kendi editörü var. Tavsiye ederim. Ekran kirpmada uzerine program tanımam.

ilginizden ötürü teşekkürler hocam eve gidince hem youtube videonuzu izler hemde söylediğiniz programı bir denerim. çok saolun

bloodtwister' Alıntı:
mtprogrammer' Alıntı:
bloodtwister' Alıntı:
s.a. saygıdeğer hocalarım. ben yazılı sorularımın hepsini test olarak hazırladım. ama a-b gibi gruplar yapmak istiyorum. bildiğiniz güzel bir test hazırlama programı varmıdır.
yapmasını istediğim şey basit. 20 tane test sorusu girecem programa oda bana soruların yerini değiştirecek ve cevapların yerini değiştirecek. varmıdır böyle bir program yada tek tek kendimizi yapcaz. şimdiden herkese teşekkürler iyi çalışmalar.

Kendi yazdığım bir program: Kolay Sınav

Verdiğim linkte 3 tane dosya mevcut.
1- .Net Framework,
2- SQL Server CE Runtime
3- Program kurulumu
Üçünü de kurmazsanız hata alabilirsiniz.

Verdiğim likte bir de kısa kullanım videosu var. Bir sürü özelliği var:
Soruları Ders/Ünite/Seviye ve Konu olarak kategorili olarak kaydetme.
Sınav oluşturma.
Sorulara kazanım ve yazar ekleme.
Sınavları kaydetme.
Soru paketleme sistemi sayesinde sorularınızdan istediğiniz kadarını aynı programa sahip birisine gönderebilirsiniz. O kişi de kendi programına soruları içe aktarma yapabilir.
Yedekleme sistemi mevcuttur.
Sunum gösterme sistemi.
ve daha fazlası....

Kurulumdan hemen sonra yardım videosunu izlemenizi öneririm.
Faydalı olması dileğiyle sayın hocam.

teşekkürler hocam programınızı denedim gerçekten harika soruları kopyalayıp yapıştırdım soruların yerini istediğim kadar değiştirdim. çok güzel gerçekten. yalnız bir şey gözüme çarptı belki vardır ama bulamadım belkide. şıkların yerini değiştirme özelliğide olsa muhteşem olur. tekrar çok teşekkürler emeğinize sağlık harikasınız hocam...

Hocam, maalesef seçeneklerin yer değiştirilmesini eklemedim. Onu yapmak için veritabanında değişiklik yapmam gerekecek. Şu sıralar pek vaktim yok.

http://www.hazirtest.com/tr istediğiniz her şey ve daha fazlası bu programda var. Ancak ücretli ve sürekli geliştiriliyor. Ben ilk alanlardanım ve ilk aldığımda hayal etmediğim özelliklere sahip şimdi. Her türlü ihtiyacınıza çözüm olur.

SORU BANKASI

Sınırsız sayıda soru bankası oluşturabilir ve klasörler yardımıyla tasnifleyebilirsiniz.

WORD'E YAZDIRMA

Seçtiğininiz sorulardan word şeklinde sınav kağıtları üretebilirsiniz.

OPTİK OKUMA

Normal bir tarayıcı veya web kamerası kullanarak cevap anahtarlarını otomatik bir şekilde okutabilirsiniz.

PDF - WORD - TXT BELGELERİNDEN SORU ÇEKME

Eğer word veya pdf dosyalrında soru arşiviniz varsa bunları otomatik olarak soru bankasına aktarabilirsiniz.

RESİM ŞEKLİNDEKİ SORULARI TOPLU EKLEME

Kesilmiş resmler şeklinde bir soru arşiviniz varsa bunlarıotomatik olarak soru bankasına aktarabilirsiniz.

RASTGELE SORULARDAN SINAV OLUŞTURMA

Soru bankalarınızı kullanarak tamamen rasgele seçilmiş sorulardan sınav üretebilirsiniz.

SUNU ŞEKLİNDE YAZDIRMA

Seçtiğininiz sorulardan sunu şeklinde çıktılar üretip akıllı tahtada gösterebilirsiniz.

SORU AYRINTILARI

Zorluk tipi, soru düzeyi, etiket, konu gibi soru ayrıntıları ile daha kaliteli bir soru arşivi oluşturabilirsiniz.

ARAMA - FİLTRELEME

Soru bankasında istediğiniz kelimeyi veya ayrıntıyı aratarak bunları içeren soruları listeleyebilirsiniz.

KOLAY KULLANIM

Kolay kavranıp kullanılabilen arayüz sayesinde rahatça, soruları sürükleyip bırakarak sınavlar oluşturabilirsiniz.

GELİŞTİRME

Hazırtest kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda sürekli gelişen bir yazılımdır.

DESTEK

Site içerisindeki forumu kullanarak program ile ilgili sorunlarınıza hızlıca çözüm bulabilirsiniz.

hocam google formlara girin hazır template lerde sınav var oradan sorularını hazırlarsın ayarlar var şıkların ve soruların yerlerini değiştirme ile ilgili. ister sınavını online yap istersen yazdır kağıda o şekilde yap. online yaparsan öğrencilerin aldığı notları hesaplayıp soru ve öğrenci bazında sana istatistikleri de veriyor. her bir öğrencinin verdiği cevapların çıktısını da alıp idareye teslim edersin. ama önce idare ile görüş bence maalesef yöneticiler çoğu zaman açık değil parlak fikirlere

barissakallioglu hocam resimlerden oluşan bir soru havuzum var. Ders ders ayrı ayrı klasörlerde. Bunları toplu olarak programa atmam mümkün müdür? Cevap anahtarlarını girmesem de olur. İstediğim ders ders soruları listeleyebilmek.

barissakallioglu hocam resimlerden oluşan bir soru havuzum var. Ders ders ayrı ayrı klasörlerde. Bunları toplu olarak programa atmam mümkün müdür? Cevap anahtarlarını girmesem de olur. İstediğim ders ders soruları listeleyebilmek.
Programa, iki ayrı standart boyutda ekran alıntısı yapılarak soru eklenebiliyor. Bunun nedeni, eklenen soruların programdaki formların tümünde sorunsuz(eğik,çok küçük veya büyük olmadan) kullanılabilmesini sağlamak. Hazır sorularınız çalışma sayfasında rahatlıkla açılır ama diğer formlarda, sorularınızın bir çoğu düzgün görüntülenmez veya düzgün yazdırılmaz. Ama siz yine de kullanıcı klasörlerine (sorularım/ünite/konu) sorularınızı kopyalayıp deneyin

s.a. saygıdeğer hocalarım. ben yazılı sorularımın hepsini test olarak hazırladım. ama a-b gibi gruplar yapmak istiyorum. bildiğiniz güzel bir test hazırlama programı varmıdır.
yapmasını istediğim şey basit. 20 tane test sorusu girecem programa oda bana soruların yerini değiştirecek ve cevapların yerini değiştirecek. varmıdır böyle bir program yada tek tek kendimizi yapcaz. şimdiden herkese teşekkürler iyi çalışmalar.

Sorunun ekran görüntüsünü almadan direkt elle yazabileceğimiz veya üstünde değişiklik yapabileceğimiz ücretsiz bir program var mı?

https://sourceforge.net/projects/aciksb/files/aciksb/ yandaki linkteki açık soru bankası istediğim gibi fakat şıkların yerini değiştiremiyorum.

Son düzenleme:
Geri