yazılı sorusu hazırlama

Kodla Büyü

bloodtwister

Aktif Üye
s.a. saygıdeğer hocalarım. ben yazılı sorularımın hepsini test olarak hazırladım. ama a-b gibi gruplar yapmak istiyorum. bildiğiniz güzel bir test hazırlama programı varmıdır.
yapmasını istediğim şey basit. 20 tane test sorusu girecem programa oda bana soruların yerini değiştirecek ve cevapların yerini değiştirecek. varmıdır böyle bir program yada tek tek kendimizi yapcaz. şimdiden herkese teşekkürler iyi çalışmalar.

var tabi ki de, matematik kazanımları için hazırladım siz herhangi bir kazanımı seçerek o kazanım için test hazırlıyor gibi testi hazırlayın. daha sonra sınıf seviyesini ve belirlediğini kazanımı seçin kaçıncı soru ise o butona tıklayıp açın. hazırladığınız sorular slayt olarak gelecek. sağ üst köşede yazdır bölümü var oradan veya sağ tıklayarak yazdırabilirsiniz. program yapım aşamasında fakat editör ve yazdır bölümleri hatasız çalışıyor, ileride kazanım bölümünü de değiştirilebilir şekilde tasarlamaya çalışıyorum programı. kolay gelsin.

En hızlısı resimlerin ekran görüntüsünü alıp Excel yapıştırıp hazırlamak.

Arkadaşlar test hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar
1. Sayfa tasarımı uygun olmalı
2. Aynı şıkkın 3ten fazla gelmemesine dikkat edilmeli.
3. 20 soruluk test için şık adetleri 4-6 arasında değişmeli.
4. Bir sorunun cevabı başka soru içerisinde bulunmamalı.

mtprogrammer' Alıntı:
bloodtwister' Alıntı:
s.a. saygıdeğer hocalarım. ben yazılı sorularımın hepsini test olarak hazırladım. ama a-b gibi gruplar yapmak istiyorum. bildiğiniz güzel bir test hazırlama programı varmıdır.
yapmasını istediğim şey basit. 20 tane test sorusu girecem programa oda bana soruların yerini değiştirecek ve cevapların yerini değiştirecek. varmıdır böyle bir program yada tek tek kendimizi yapcaz. şimdiden herkese teşekkürler iyi çalışmalar.

Kendi yazdığım bir program: Kolay Sınav

Verdiğim linkte 3 tane dosya mevcut.
1- .Net Framework,
2- SQL Server CE Runtime
3- Program kurulumu
Üçünü de kurmazsanız hata alabilirsiniz.

Verdiğim likte bir de kısa kullanım videosu var. Bir sürü özelliği var:
Soruları Ders/Ünite/Seviye ve Konu olarak kategorili olarak kaydetme.
Sınav oluşturma.
Sorulara kazanım ve yazar ekleme.
Sınavları kaydetme.
Soru paketleme sistemi sayesinde sorularınızdan istediğiniz kadarını aynı programa sahip birisine gönderebilirsiniz. O kişi de kendi programına soruları içe aktarma yapabilir.
Yedekleme sistemi mevcuttur.
Sunum gösterme sistemi.
ve daha fazlası....

Kurulumdan hemen sonra yardım videosunu izlemenizi öneririm.
Faydalı olması dileğiyle sayın hocam.

teşekkürler hocam programınızı denedim gerçekten harika soruları kopyalayıp yapıştırdım soruların yerini istediğim kadar değiştirdim. çok güzel gerçekten. yalnız bir şey gözüme çarptı belki vardır ama bulamadım belkide. şıkların yerini değiştirme özelliğide olsa muhteşem olur. tekrar çok teşekkürler emeğinize sağlık harikasınız hocam...

barissakallioglu' Alıntı:
var tabi ki de, matematik kazanımları için hazırladım siz herhangi bir kazanımı seçerek o kazanım için test hazırlıyor gibi testi hazırlayın. daha sonra sınıf seviyesini ve belirlediğini kazanımı seçin kaçıncı soru ise o butona tıklayıp açın. hazırladığınız sorular slayt olarak gelecek. sağ üst köşede yazdır bölümü var oradan veya sağ tıklayarak yazdırabilirsiniz. program yapım aşamasında fakat editör ve yazdır bölümleri hatasız çalışıyor, ileride kazanım bölümünü de değiştirilebilir şekilde tasarlamaya çalışıyorum programı. kolay gelsin.

iyi çalışmalar hocam teşekkürler

Tusunami' Alıntı:
Bulamazsanız hızlıca hazırlayabilirim web üzerinden veya program olarak..

hocam düşünceli olmanızdan ötürü teşekkürler eğer yapar ve paylaşırsanız çok memnun oluruz. yorumlara bakınca bir çok kişinin ihtiyacı olan bir program gibi gözüküyor

bloodtwister' Alıntı:
mokumus67' Alıntı:
Excel ile hazırladığım test.

hocam gayet kullanışlı ve basit bir çözüm ama şıkların yeride değişse daha kullanışlı olur diye tahmin ediyorum

Onu ancak resim üzerinde oynayarak yapıyorum. Bazen şık adetleri düzensiz oluyor. Faststone programı deneyin. Kendi editörü var. Tavsiye ederim. Ekran kirpmada uzerine program tanımam.

excelde tek tek mi yerleştiriyorsunuz hocam, direkt alt alata eklenmi yormu sorular sonra ufak tefek düzeltmeler yaparım

Geri