Yazıcıyı varsayılan yapamıyorum

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ağ yazıcı kurulum tamam sınama sayfası da yazdırıyor fakat varsayılan olarak atamıyor yani her seferinde yazıcı adını seçmek zorunda kalıyoruz. Yazıcınız varsayılan olarak ayarlanamıyor hatası neden kaynaklanıyor ? Bir de yazıcı birkaç gün geçtikten sonra çıktı vermiyor hata alıyoruz tekrar yazıcı ip sini girerek kurulum yapıyorum düzeliyor bu şekilde de bir döngü var . Başına gelen çözüm bulan varsa yardım bekliyorum.

Hocam öncelikle yazıcı adını kısaltın. Combofix ve ya killamvo ile bilgisayarı tarattırın. Sonrasında google da " vasayılan yazıcı hatası " diye arattığınızda regedit üzerinden yapacagınız işlemleri gösteren yolu izleyin. Ben aynı problemi bu yolla aştım. Kolay gelsin.

pc deki tek yazıcı okalsın otomatik olarak varsayılan olacaktır. tabii eğer başka yazıcı tanımlı değilse. başka yazıcı varsa daha sonra tek tek onları ekleyip varsayılan yapmadan kullanıma devam edilebilir sanırım. Denemek lazım.

Hocam daha önce öyle bir sıkıntı karşılaşmıştım yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun oradan yazıcıyı varsayılan yazıcı olarak atayın

Geri