Yazıcılar sigara kadar tehlikeli.

Kodla Büyü

TR@NCER

Aktif Üye

Avustralyalı bilim adamları, bilgisayar yazıcılarının havaya toner partikülleri saçtığını ve bu partiküllerin hava ile birlikte ciğerlere çekildiğinde sigaranın içindeki maddeler kadar zarar verdiğini bildirdi.

62 yazıcıyı inceleyen uzmanlar, bunlardan yüzde 30’unun yüksek miktarda zararlı toz yaydığını keşfetti. Ciğerler için son derece tehlikeli olan bu tozlar, özellikle ofis ortamında çalışanlar için büyük sağlık tehdidi. Queensland Teknoloji Üniversite’sinden Lidia Morawska, yazıcıların sigara kadar sağlığa zararlı olduğuna dikkat çekerken bu cihazların tehlikesinin markadan markaya değiştiği belirtildi. Ayrıca Morawska, ev ve ofis gibi kapalı ortamlarda daha fazla hava kirliliğine yol açan kaynaklar keşfettiklerini söyleyerek birçok teknolojik aletin zararlı olduğuna işaret etti.

Zaten aldığımız radyasyonun haddi hesabı yok. Böyle şeyler duydukça dağ başında tavuklarımla, koyunlarımla yaşayasım geliyor. Neyse kalkıp camı açayım da içerisi havalansın.

bende hafıza, dikkat mikkat kalmadı zaten... daha borcunu ödemeyi bitiremedğim telefonu okulun herhangi bir yerinde bırakıp saatler sonra hatırlıyorum, telefonla bi arkadaşı arayıp aradığımı unutup telefonu masanın üstüne bırakıyorum, kızıma verdiğim sözleri ise anında unutuyorum " anne sen benim öğretmenim gibi değilsin sözünü tutmuyosun" diyo :cry: vs. vs uzar gider örnekleri...

labda 30 tane monitör, yazıcı, tarayıcı vb. böyle olmam normal o halde.... :?

yakında şahitliğimiz de kabul edilmez bizim.. :!:

bende sınıfımda yazıcı yok diye hayıflanmıyım bari, iyi yokmuş oh be :)

Geri