Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Yazıcılar sigara kadar tehlikeli.

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında TR@NCER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. TR@NCER

TR@NCER Aktif Üye

Avustralyalı bilim adamları, bilgisayar yazıcılarının havaya toner partikülleri saçtığını ve bu partiküllerin hava ile birlikte ciğerlere çekildiğinde sigaranın içindeki maddeler kadar zarar verdiğini bildirdi.

62 yazıcıyı inceleyen uzmanlar, bunlardan yüzde 30’unun yüksek miktarda zararlı toz yaydığını keşfetti. Ciğerler için son derece tehlikeli olan bu tozlar, özellikle ofis ortamında çalışanlar için büyük sağlık tehdidi. Queensland Teknoloji Üniversite’sinden Lidia Morawska, yazıcıların sigara kadar sağlığa zararlı olduğuna dikkat çekerken bu cihazların tehlikesinin markadan markaya değiştiği belirtildi. Ayrıca Morawska, ev ve ofis gibi kapalı ortamlarda daha fazla hava kirliliğine yol açan kaynaklar keşfettiklerini söyleyerek birçok teknolojik aletin zararlı olduğuna işaret etti.

2. Fender

Fender Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

:shock:

3. uysalhalil33

uysalhalil33 Seçkin Üye Seçkin Üye

4. mpurcuklu

mpurcuklu Aktif Üye

Akıl sğlığımızıda vücut sağlığımızı da bozdular. Allah sonumuzu hayr etsin

5. snotra

snotra Aktif Üye

Zaten aldığımız radyasyonun haddi hesabı yok. Böyle şeyler duydukça dağ başında tavuklarımla, koyunlarımla yaşayasım geliyor. Neyse kalkıp camı açayım da içerisi havalansın.

6. bilerzen

bilerzen Seçkin Üye Seçkin Üye

bende hafıza, dikkat mikkat kalmadı zaten... daha borcunu ödemeyi bitiremedğim telefonu okulun herhangi bir yerinde bırakıp saatler sonra hatırlıyorum, telefonla bi arkadaşı arayıp aradığımı unutup telefonu masanın üstüne bırakıyorum, kızıma verdiğim sözleri ise anında unutuyorum " anne sen benim öğretmenim gibi değilsin sözünü tutmuyosun" diyo :cry: vs. vs uzar gider örnekleri...

labda 30 tane monitör, yazıcı, tarayıcı vb. böyle olmam normal o halde.... :?

yakında şahitliğimiz de kabul edilmez bizim.. :!:

7. ozhan07

ozhan07 Seçkin Üye Seçkin Üye

bende sınıfımda yazıcı yok diye hayıflanmıyım bari, iyi yokmuş oh be :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal