Yazıcıdan şifreli çıktı alma.

Kodla Büyü

turhank

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğretmenler odasına bir yazıcı koyulmasını planlıyorum ama müdür yardımcıları hocam önceki sene vardı dert oldu toner öğretmenler dolduruyordu bne çok çıkardım sen az derken kavga oldu dediler. Acaba bunun için yazıcıdan şifreli ve o şifre ile kaçtane çıkardığının kaydını tutan sizin bildiğiniz bir program var mı?
Teşekkürler

bizim okulda bu işlem fotokopi makinasında var ve herkes şifresini girerek çıkarıyor.yıl sonunda toplam adete göre ücret alınıyor. ama yazıcı için olsa süper olur takipteyim :alkis:

printerpassword.com sitesinde güzel bir program var ama okuldaki hat meb olunca full indiremiyorum meb hattı olmayan bakabilirse iyi olur

programı buldum denedim şifre veriyor ama tek bir şifre veriyor her bir öğretmene ayrı ayrı şifre veren bir program değil bilginize

bizim okulda bu işlem fotokopi makinasında var ve herkes şifresini girerek çıkarıyor.yıl sonunda toplam adete göre ücret alınıyor. ama yazıcı için olsa süper olur takipteyim :alkis:
Fotokobi makinesinde bu olay nasıl yapılıyor hocam kısaca bir özetler misiniz?

hocam bu durum bizim öğretmenler odasında da geçerli
bütün öğretmenlere şifre verelim dediler ama ben nasıl yapılacağını bulamadım..
olivetti dcopia -200 mf marka fotokopi makinası var..bilen var mı yaklaşık 35 tane şifre vermem gerekiyo?

cihaz üzerinden ayarlarla yapılıyor ama bir program bulabilirsek işimiz çok daha rahatlar

güncel :
1-bu soruna nasıl bir çözüm buluruz
2-alternatif nasıl bir yol izleriz
3-okullarınızda nasıl yapılıyor bu işler ( öğretmenler odasında kullanılan fotokopi makinası kullanım masraflar meselesi)

Bizim okul meslek lisesi, yaklaşık 1000 öğrencimiz var. Her sene 5-10 TL gibi bir parayı öğrencilerden fotokopi parası olarak topluyoruz. Öğretmenler odasında yazıcımız, idare odalarında fotokopi makinaları var. Öğretmenlerimiz sınırsız fotokopi ve çıktı alma imkanlarına sahipler. Toner vs. dolumlarını idare karşılıyor. Kağıt meselesinde de sene başında kayıtlar sırasında gerekli evraklar kısmına 1 top kağıt ekleyerek çözmeye çalışıyoruz. Tabi yeterli olmuyor, kalanını öğrencilerden alınan paralar vs. ile karşılıyoruz.
İşin aslı artık bu çağda her öğretmenin evinde bilgisayarı ve yazıcısı olmalı, fotokopi işleri için okuldan yararlanılmalı. Öğrenci de oluşan masrafı karşılamalı diye düşünüyorum.

arkadaşlar biz de durum farklı fatih yazıcısından herkese şifre veriliyor.yönetic i şifresi idarecide ben nasıl yapılıyor bilmiyorum.benim sıkıntım şu yazıcı pc ye bağladım.pc den çıktı alcam kullanıcı şifre istiyor şifre giriyoruz yazıcı listesinde bu kişi yok diyor bilen varmı çözümü.teşekkür ederim

Bizde konica minolta yazıcı mevcut. ancak bir türlü şifre verme ayarları aktif olmuyor

Arkadaşlar ağdan yazıcıyı tanıttım, fakat şifre ile çıktı alabilmeniz için yazıcı özellikleri/aygıt ayarları/ yönetici/iş hesaplama vs aktif edilmesi gerekiyorken aygıt ayarlarında yönetici diye bir seçenek yok. Diyeceksiniz ki eksik kurulum yapılmıştır, normal ağ üzerinden çıktı alıyorum ama şifrelerin kullanılmasını istiyoruz

Fotokobi makinesinde bu olay nasıl yapılıyor hocam kısaca bir özetler misiniz?
Onu fotokopi tamiri bakımı yapan şirketle görüşüyorsunuz onlar getirip bir makine kuruyor hocam. Hatta öğretmen odasına yazıcı olarak ta kurdular bizim okula yazdıracağında da bilgisayarda şifre istiyordu, şifreyi giriyordunuz ve sene sonunda kim kaç çıktı almış kaç fotokopi çekmiş veriyordu. Ama adam gibi makine getirmezler ise sorun çıkıyor. Bunu anlaşırken öçellikle söylemek gerek. Hurda olmasın makine adam gibi çalışsın deyin.

kontörlü fotokopi ye geçebilirsiniz. yazıcı çıktısı da kontörle oluyor.

Geri