yazıcı .xps ve yazıcı ekleyememe sorunu

Kodla Büyü

heyhey

Site Gezgini
hocalarım benim şöle bir sorum olacaktı.. yazıcıma çıktı almak için belge gönderiyorum xps uzantılı bir dosya kaydetmek için farklı kaydet penceresi çıkıyor. sonra araştırdım biraz denetim masasından yazıcılar ve aygıtlar dedim çıkan pencerede xps document writer da yeşil tick işareti vardı sağ tıkladım aygıtı kaldır dedim, sonra o işaret fax simgesine geçti o işaret onu da aygıtı kaldır dedim. o da gitti, şimdi bir belgeyi yazdır diyorum yazıcı ekle çıkıyor ekle diyorum bilgisayarda kablosu takılı olan yazıcıyı görmüyor. ne yapabilirim ben şimdi ,iyice şaştım kaldım... :cry:

Hocam, varsayılan yazıcı ayarınız muhtemelen değişmiş. Söylediklerinize göre tahminim yazıcı kablosu bozulmuş ya da usb çoklayıcı kullanıyorsanız arızalanmış olabilir.

hocam şimdi ben bilgisayarı 2 saat geri aldım da o microsoft xps document writer gene geldi fax sembolü de.. şimdi yine önceki söylediğim gibi xps document writer da yeşil tick işareti var, benim bilgisayarda bağlantı kablosu takılı olan yazıcıda da ünlem işareti var onu sağ tıklayıp varsayılan yazıcı yapmak istiyorum ama öle bi seçenek çıkmıyor ben daha ne yapsam ki?? :cry:

Benzer bir sorunu ben daha önce yaşadım.
C:\Windows\System32\spool\PRINTERS
klasöründeki dosyaları silin ve yazacıyı/bilgisayarı yeniden başlatın. Masaüstünde bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet/hizmetleri açın. Aşağılarda yazıcı servisini başlatın. Adı Yazdırma Biriktiricisi olması lazım. Bu servisi başlatıp, otomatik başlatacak şekilde ayarlamalısınız. Yazıcınız yüklenmediyse kurabilirsiniz.

Geri