Yazıcı sadece jpeg dosyalarını yazdırmıyor

Kodla Büyü

gmaslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okuldaki bir yazıcı tüm dosyaları yazdırırken, .jpeg uzantılı dosyaların 1/3 ünü yazdırıyor. .jpeg dosyasını worde yapıştırırsam yazdırıyor. sorun resim uzantılı olanlarda. yazıcıyla ilgili bir problem gibi gelmedi. yine de yazıcıyı kaldırıp yeniden kurdum. olmadı tabi ki. bir çözüm öneriniz var mı?

çözünürlük problem gibi, tam sayfa yazdırmayı deneyin.

2 gündür bende de öyle olmaya başladı. Yazıcı ile değil de microsoftun resim görüntüleyicileriyle alakalı bir durum olduğunu keşfettim. Pdf olarak yazdır desenizde aynasını yapıyor. Ben birlikte aç ile fotoğraflar uygulamasını seçip yazdırıyorum. O zaman sıkıntı olmuyor.

2 gündür bende de öyle olmaya başladı. Yazıcı ile değil de microsoftun resim görüntüleyicileriyle alakalı bir durum olduğunu keşfettim. Pdf olarak yazdır desenizde aynasını yapıyor. Ben birlikte aç ile fotoğraflar uygulamasını seçip yazdırıyorum. O zaman sıkıntı olmuyor.
Dosya üzerinde sağ tuş > özellikler > birlikte aç kısmından değiştiri tıklayın ve uygulama olarak fotoğraflar uygulamasını seçip tamam deyin artık tüm jpegler fotoğraflar uygulaması ile açılır? Her seferinde tek tek yapmanıza gerek kalmaz hocam.

ben de yazdırırken sorun yaşıyorum.
önce pdf yapıp onu yazdırınca sorun yok.
windows 10 güncellemeleri kafayı yedi sanırım

Dosya üzerinde sağ tuş > özellikler > birlikte aç kısmından değiştiri tıklayın ve uygulama olarak fotoğraflar uygulamasını seçip tamam deyin artık tüm jpegler fotoğraflar uygulaması ile açılır? Her seferinde tek tek yapmanıza gerek kalmaz hocam.

Öyle olmasını istemediğim icin yapmiyorum zaten hocam. Sadece çıktı almam gerektiginde yapıyorum.

Denemedim. Pazartesi deneyeceğim.
gelişmiş bir araç. resimler üzerinde basit düzeltmeler, tür dönüşümleri, boyutlandırmalar vs işlemlerini yapıyor. resimler arasında geçişler kolaylaşıyor, isterseniz klasörlerdeki resimlerden slayt gösterisi yağıyor vs vs. Türkçe dil desteği de var kurarken otomatik algılıyor. ve en güzeli ücretsiz olması. önceden acdsee kullanıyordum ilaç vs işleri sıkmaya başladı.

Tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Yarısını yazdırmaması sanki resmin boyutu veya bellek yetmezliği gibi duruyor ama küçük bir ihtimal bu.

Tamamen resim görüntüleyici ile ilgili . Evdeki HP laserjet aynı sorunu yaşattı . Okulda canon ve epson . Sadece JPEG’lerde olunca şüpheye düşüp farkettim ben de

gelişmiş bir araç. resimler üzerinde basit düzeltmeler, tür dönüşümleri, boyutlandırmalar vs işlemlerini yapıyor. resimler arasında geçişler kolaylaşıyor, isterseniz klasörlerdeki resimlerden slayt gösterisi yağıyor vs vs. Türkçe dil desteği de var kurarken otomatik algılıyor. ve en güzeli ücretsiz olması. önceden acdsee kullanıyordum ilaç vs işleri sıkmaya başladı.

Tavsiye ederim.

Tesekkurler

Geri