Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

YAZICI PAYLAŞIMI...

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ilter1081 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ilter1081

ilter1081 Site Gezgini

Arkadaşlar ağ uzerinden yazıcı paylaşımını belirli hostlar(PC) arasında sınırlandırmak istiyorum .Yol gostereniniz olursa sevinirim.Sagolun..

Not:Server kurulumum yok..

2. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

hocam tam olarak olayı anlayamdım...kullandığınız yazıcı ip adresi tanımlı yazıcılardanmı..

birde yazıcıyı paylaşacağınız bilgisayarda gösterirsiniz, diğerlerinde göstermezsiniz...

olayı tam olarak anlatabilirseniz....genelde bu türlü problemler olmaz okullarda, çünkü okulda yazıcı eklemeyi bilen kimse yoktur, siz hangi bilgisayar kurduysanız sadece onda çalışır, diğerlerine yazıcı eklemek kimsenin aklına gelmez, yada yapamaz..

3. ilter1081

ilter1081 Site Gezgini

Hocam Benim okulumda çoğu okuldaki gibi idare ile aynı ağı kullanıyoruz fakat BT sınıfı olmadıgı için yazıcım yok benim amacım Ogretmen makinasından Mudurun Yazıcısına ulaşmak fakat bunu yaparke ogrencilerin ulaşmasını istemiyorum.Daha once ornekleri olmuş.Yazıcıyı paylaşıma açacagım fakat sınırlı olmasını istiyorum.Umarım anlatabilmişimdir.Teşekkurler.

4. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

Hocam o zaman paylaşımdaki yazıcıya şifre koyman gerekir.. bende hiç koymadım ama vardır muhakkak bir yolu..Şimdi çıkmam gerekiyor, Google a bir sor istersen, olmazsa yarın bakarım .. :)

5. grapegate77

grapegate77 Aktif Üye

paylaşım yaptığın yerde yazıcı adının yanına $ işareti koyarsan sadece bilenler kullanabilir hocam. yani yazıcı gözükmez diye biliyorum

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal