YAZICI PAYLAŞIMI...

Kodla Büyü

ilter1081

Site Gezgini
Arkadaşlar ağ uzerinden yazıcı paylaşımını belirli hostlar(PC) arasında sınırlandırmak istiyorum .Yol gostereniniz olursa sevinirim.Sagolun..

Not:Server kurulumum yok..

hocam tam olarak olayı anlayamdım...kullandığınız yazıcı ip adresi tanımlı yazıcılardanmı..

birde yazıcıyı paylaşacağınız bilgisayarda gösterirsiniz, diğerlerinde göstermezsiniz...

olayı tam olarak anlatabilirseniz....genelde bu türlü problemler olmaz okullarda, çünkü okulda yazıcı eklemeyi bilen kimse yoktur, siz hangi bilgisayar kurduysanız sadece onda çalışır, diğerlerine yazıcı eklemek kimsenin aklına gelmez, yada yapamaz..

Hocam Benim okulumda çoğu okuldaki gibi idare ile aynı ağı kullanıyoruz fakat BT sınıfı olmadıgı için yazıcım yok benim amacım Ogretmen makinasından Mudurun Yazıcısına ulaşmak fakat bunu yaparke ogrencilerin ulaşmasını istemiyorum.Daha once ornekleri olmuş.Yazıcıyı paylaşıma açacagım fakat sınırlı olmasını istiyorum.Umarım anlatabilmişimdir.Teşekkurler.

Hocam o zaman paylaşımdaki yazıcıya şifre koyman gerekir.. bende hiç koymadım ama vardır muhakkak bir yolu..Şimdi çıkmam gerekiyor, Google a bir sor istersen, olmazsa yarın bakarım .. :)

paylaşım yaptığın yerde yazıcı adının yanına $ işareti koyarsan sadece bilenler kullanabilir hocam. yani yazıcı gözükmez diye biliyorum

Geri