yazıcı alacaz hadi bakalım

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar
okulda öğrencilerin kullanımı için bir yazıcı almayı düşünüyorum
lazer yazıcılar daha ekonomik gibi duruyor
biraz araştırdım samsung ml1610 ile hp 1018 lazer yazıcılar fena değil gibi

ama bu konuda bilgisi. deneyimi olan arkadaşların da önerilerine açığım...!

samsung toner konusunda hp ye göre avantajlı tam dolu geliyor (ayrıca hp 30 ytl daha pahalı)
ama biliyorsunuz yazıcı çok kullanılacak hem dayanıklı hemde tonerinin kolay doldurulabilir olması gerekiyor.
aslında okulda bi tane samsung ml 1610 varda daha ona toner doldurtmadık :)

bende samsungu öneriyorum tam dolu tonerle geliyor su ana kadar herhangi bir problemde çıkarmadı kolay gelsin...

cevaplarınız için teşekkürler
aslında renkli yazıcı almamız gerekiyor ama
mürekkep püskürtmeliler hem ekonomik değil hem de yavaş gibi
e renki lazerlerde pahalı :(

yazıcı

ben laser jet yazıcı öneririm hem ekonomik hemde kartuş değişimi yaparken çok da pahalı değil hp 1020 kullanıyorum okul için ideal kartusu normal kullanımda 1-2 yıl arası gider...

bende hp 1020 öneriyom 1018 iyi bir yazıcı değil eğer ucuz diye 1018 alacaksanız.... samsung alın derimmmm

arkadaşlar ya samsung ml 1610 yada hp 1018 alacam
hp 1020 biraz tuzlu geliyor
1018 niye kötü dediniz sebebini söylerseniz bilgilenmiş olurum :shock:

Samsung ml 1610 şu an laboratuarımda masaüstünde; internetten sipariş edip ben kendim aldım. İnternet cafelere tavsiye ettim, Öğretmen arkadaşlara tavsiye ettim. Benim sayemde 5 kişi 1610 kullanıyor :) Sizede tavsiyemdir.

+++ 130-140 YTL arasında fiyatları var. 2000-3000 arası baskı yapıyor.
---- Erken ısınıyor. Peşpeşe 50 kağıt çıktısı alındığı zaman; ısınma yapar.

Gezgin-®' Alıntı:
Samsung ml 1610 şu an laboratuarımda masaüstünde; internetten sipariş edip ben kendim aldım. İnternet cafelere tavsiye ettim, Öğretmen arkadaşlara tavsiye ettim. Benim sayemde 5 kişi 1610 kullanıyor :) Sizede tavsiyemdir.

+++ 130-140 YTL arasında fiyatları var. 2000-3000 arası baskı yapıyor.
---- Erken ısınıyor. Peşpeşe 50 kağıt çıktısı alındığı zaman; ısınma yapar.

ısınma yapması o kadar sorun değilde
1610 un toneri kaç defa tekrar doldurulabiliyor o önemli
çünkü orjinal toner 90-95 ytl iken doldurma 25 ytl civarı
uzun vadede ekonomik olmalı

Bende 3. dolumu yaptı hala sorun yok. Oklumda bulunan 4 tane lazer yazıcıyı 2 ayda bir doluma gönderiyorum. Tüm arkadailarada tek tavsiyem; yeni kartuş değil, doluö kartuşu kullanın ne gereke var 100 ytl yenisine para vermeye ?

cevaplarınız için teşekkürler
aslında renkli lazer yazıcı almak istiyorum ama o kadar paramız yok
sağlık olsun ne diyelim
iyi geceler

hocam ben okula 3 tane samsung ml 1610 aldım.tek kelimeyle süper. biri yaklaşık 1,5 yıl oldu diğerleri yeni ama hiç bir sorun yaratmadı...

hocam bende 1610 kullanıyorum simdilik memnunum. ayrıca fiyat olarak uygun. internetten 110 ytlye siparis verebilirsin.

Okulu Alacaksanız anlatamazsınız

toner di baskıydı filan en ucuz hangisi ise onu alırsınız ben Mouse aldıramıyorum.

Başka birine alacaksanız HP ama ben Oki kullunıyorum. Samsungta iyi

Geri