Yaz tatilinde kaymakamlik görevlendirilmesi

Kodla Büyü

eridim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sene başından beri internet kafe denetimi için haftanın 2 günü kaymakamlık ta komisyon da göreve gidiyordum. İnternet kafelerin tekrar açılması ile beraber tekrar göreve çağırıyorlar. Temmuz ve Ağustos aylari öğretmenin yıllık izni olduğu dönemde böyle bir göreve gitmek zorundamiyim?

Sene başından beri internet kafe denetimi için haftanın 2 günü kaymakamlık ta komisyon da göreve gidiyordum. İnternet kafelerin tekrar açılması ile beraber tekrar göreve çağırıyorlar. Temmuz ve Ağustos aylari öğretmenin yıllık izni olduğu dönemde böyle bir göreve gitmek zorundamiyim?
Temmuz,Ağustos ayları öğretmen için yasal izinli olduğu dönemdir.Hiç kimse yasaların üstünde değildir,istemiyorsanız gitmezsiniz.

Kaymaklı iş olsa size bırakmazlardı hocam

Resmi olarak reddetme hakkımız varmıydı bilmiyorum lakin 1 haziran-7 temmuz arası hasar tespit komisyonunda görevlendirildik.Katılım için çok teşekkür ettiler;)

Hocam sendikamız yok mu? Arayıp sorun. Doğru bilgi alırsınız. Herhangi bir olumsuzlukta da arkanizda dururlar.

Bizim ilçede alanı bilişim teknolojileri olan idarecileri görevlendirdiler, ben de bu kapsamda görevlendirildim. İlçe insan kaynaklarından beni arayıp bilgi verdiklerinde "neden ben?" diye sordum, cevap olarak "öğretmenler tatilde olduğu için idarecileri görevlendirmek zorunda kaldık" dediler.

Pandemi ile birlikte MEM kanun değişikliğine gitti, Kaymakam veya vali yazın kimi isterse görevlendirir. Bende sosyal hizmetlerde çalıştım, belli bir süre çalıştıktan sonra hizmet içi eğitimleri tamamlayamadıgimi belirten bir dilekçe yazdım sağolsun ilçe millî eğitim müdürü ilgilendi ve yerime başka bir öğretmeni gorevlendirdiler ve o hala calisiyor. Yaz tatili başladı göreviniz bitti demediler.

15 temmuz için görevlendirildim, önce tören yapacaz sonra mecburi temsili demokrasi nöbeti tutacaz gece 12 den sabah 5 e kadar

Hocam gitme gidersen hep yazarlar. Sendikanla görüş gitmeyeceğini belirt rapor vs. Bak duruma göre

Pandemi ile birlikte MEM kanun değişikliğine gitti, Kaymakam veya vali yazın kimi isterse görevlendirir. Bende sosyal hizmetlerde çalıştım, belli bir süre çalıştıktan sonra hizmet içi eğitimleri tamamlayamadıgimi belirten bir dilekçe yazdım sağolsun ilçe millî eğitim müdürü ilgilendi ve yerime başka bir öğretmeni gorevlendirdiler ve o hala calisiyor. Yaz tatili başladı göreviniz bitti demediler.
Hocam o kanun değişikliği telâfi eğitimine yönelik çıkarıldı. pandemi sebebiyle telâfi egirimi olsa idi uygulanacakti. Uygulansaydı da 1 aydan az olmamak üzere izinli olmak zorundaydı öğretmenler.
Ancak o kanun değişikliği bu yıl uygulanmadı

temmuz ve ağustos dönemi öğretmenin resmi yıllık tatilidir, görev verilemez. bırak kaymakamı vali ya da başkası da veremez istemezseniz. görevden çekilmek istediğinizi belirtin, gerekirse dilekçe yazın verin. resmi yıllık tatil vs dilekçenizde düzgün şekilde belirtin.

Geri