Yaz Aylarında DYK açabilecekmiyiz?

Kodla Büyü
cimere sordum:
ben bişlişim teknolojileri öğretmeniyim şu anda pandemi şartları nedeni ile 5 ve 6. sınıf öğrencilerine dyk kursları açılamamaktadır, ve yine açmak istediğim egzersiz kursları pandemi nedeni ile olumsuz sonuçlanmaktadır, bu nedenle 5 ve 6. sınıf öğrencilerime ekstra kodlama eğitimleri verememekteyim, yaz aylarında 5 ve 6. sınıflara dyk açılabilmesi mümkün olabilecek mi? bu konuda bir çalışma var mıdır?
tübitağı var, teknofesti var bunlarla ilgili nasıl çalışma yapacağız? dyk geri gelmeli!

5 ve 6.sınıflarda tüm Dyk lar kaldırıldı hocam. Yönetmelik değişti konu hakkında. 5 6 ve 9 10. Sınıflarda hiçbir dersten Dyk acımayacak

hocam eğitimdi yazılımdı kimsenin umrunda değil. DYK nedeniyle ödenen ücret göze battı. Çareyi komple kursları kaldırmakta buldular. Benim kanım bu şekilde.

hocam eğitimdi yazılımdı kimsenin umrunda değil. DYK nedeniyle ödenen ücret göze battı. Çareyi komple kursları kaldırmakta buldular. Benim kanım bu şekilde.
2 sene önce halkla ilişkiler öğretmenimizin özellikle ricası üzerine bu bölüm öğrencilerine halk eğitim aracılığı ile bilgisayar operatörlüğü kursu açtık. okulda benle aynı anda x dersinden dyk açan öğretmen 2 katı ek ders alırken biz normal ek dersi aldık. Bakanlık aslında dyknin ücretini gece tarifesinden yapacak, aynı şekilde (meslek liselerindeki meslek derslerini dahil ederek, güzel sanatlardaki resim bölümü 2 boyutlu atölye dersine dyk var, meslek lisesindeki grafik bölümüne dyk yok, böyle adaletsizlik olmaz, birbirine yakın bölüm değil mi bunlar) devam ettirecekti.

Maalesef bu saatten sonra da DYK açılması zor Bilişim adına. Keşke açılsa.
Hocam tepki gösterin diye başlık açıyorum, durumları söylüyorum burada, bazıları öğrencilerin ne kabahati var diyor, sanki ben öğrencilerle muhatap olmayın dedim o başlıkta, sen yine de öğrenciyle projeni yap, yarışmaya katılma mesela, bunu da sırf tepki olarak yapmadığını söyle, bak bakalım o zaman değişiyor mu bazı şeyler.
Mesela bizim okulda bir öğretmen geçen sene tübitakla ilgilenmiş, bu sene yine ilgileniyor, bana sormadı bile, zaten yapmayacağımı az çok anlamıştır, sorsalar bile tepkiden dolayı eylem yaptığımı, projelere katılımı bizim sorunlarımız düzelmediği sürece protesto ettiğimi söyleyeceğim. :p Öyle yağma yok, o kadar işi yükle btr'ye (başkaları yan gelsin yatsın, senle aynı ek dersi alsın, bakın branş yazmıyorum, siz anladınız) bir de proje bekle. :eek: Sanki projeyi yapacak öğrenci var da, dönem başında e-twinning projesi için 60 küsur öğrenciden anca 2 kişi katılabildi. canlı derse katılanları toplasan 15-20 civarı.

• Beğen
Tepkiler: omd
ana branş denilen dersler 40dk lık sürede 30dk sında çocukların önüne fotokopi kağıdını koyup o yarım saatte kendileri whatsappdır borsadır altındır haberlerdir hiçbir şey yapmayıp son 10 dk da çözdükleri bir iki soru ile dersi tamamladıklarından veliler bile bıkmıştı artık sümen altı hiç derse girilmeden yazılan ek dersleri saymıyorum bile tabiki olan bize olur , garibanın yüzü ne zaman gülür beee

Geri