Yarım kalan Zorunlu hizmete gitmek istemek?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Mrb arkadaşlar
5 eylül 2011 tarihinde zorunlu hizmeti 4 yıl olan bir okula ilk ataması yapılan,
burda 1,5 yıl çalıştıktan sonra zorunlu hizmeti olmayan bir okula eş durumundan tayin isteyen bir öğretmen (mebbiste "eş durumu nedeniyle zorunlu hizmet ertelendi")
Şimdi veya isteğe bağlı ildışı tayin döneminde ildışındaki zorunlu hizmete gitmek isterse gidebilir mi?
Gidebilme şartları nedir?
Ola ki 5 yıllık hizmeti olan bi okul seçti ve tayin oldu. Bu durumda eski süre olan 4 yılı mı tamamlamalı (2,5yıl) yoksa yeni süre olan 5 yılı mı tamamlamalı
Teşekkürlee

hocam sürenizi tamamlarsınız gittiğiniz okulda sonra tekrar eş durumundan tayin istersiniz. Keşke tamamlayıp gelseydiniz eşinizin yanına... siz genede yönetmeliği iyice okuyun. her sene değişiyor

Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler
MADDE 43
(5) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması, norm kadro uygulaması, mazeret veya diğer nedenlerle görev yerleri zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına değiştirilen öğretmenlerin bulundukları hizmet alanında çalışmaları gereken sürenin hesabında, daha önce görev yaptıkları eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir.

bi bakın isterseniz.

sadettin' Alıntı:
Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler
MADDE 43
(5) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması, norm kadro uygulaması, mazeret veya diğer nedenlerle görev yerleri zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına değiştirilen öğretmenlerin bulundukları hizmet alanında çalışmaları gereken sürenin hesabında, daha önce görev yaptıkları eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir.

bi bakın isterseniz.
ben de burayı soruyorum... daha önceki görev yeri 4 yıl idi... burda 1,5 yıl çalışıldı. yani 2,5 yıl eksik.
şimdi ise 5 yıllık bir yere gidildiğini varsayarsak borçlu olunan 2,5 yıl mı tamamlanır yoksa yeni yer 5 yıl olduğu için 1,5 yıl düş geriye 3,5 yıl kalır... 3,5 yıl mı yapılır?

şimdi bakanlığa ulaştım
yeni tayin edildiğiniz yer kaç yıllıksa ona tabi olacaksınız dediler... eskisi sizi bağlamıyor... sadece kaç yıl çalıştıysanız yeni yerden onu düşüp devam ediyorsunuz dediler...

3,5 yıl hocam. Gittiğiniz yerin süresine göre eski çalıştığınız düşülür hepsi bu

Geri