Yardımmmm...Öğrenci sigorta işlemleri

Kodla Büyü

A.K.D

Site Gezgini
Arkadaşlar bilindiği üzere aralıkta yayınlanan yeni bir madde ile meslek lisesi 10.ve 11. sınıflarda artık iş kazalarına karşı meslek hastalarına karşı saglık sigortası yapılacak.
Öğrencilerden hangi evrakları istemeliyiz sigorta girişlerini yapmak için neler lazım..09.01.2017 son yapan var mı ? idari kadromuz eksik yapılamadı daha :wink: :?: :oops:

1.eokuldan tc li liste hazirla
2.09 12 2016 tarihli ise giris bildirlerini yaparsin bu bilgilerle.19 stajyer kodu kullanilacak

Pazartesi sabahtan hemen sgk ya provisyon mustehaklik yazisini yaz aylik prim hizmet bildirgesi verirken bakmakla yukumlu olan olmayan durumunu ogrenmen lazim.

Sonrasinda sgk dan gelen bilgiler ve eokuldan aldigin devamsizlik bilgilerini kullanarak aylik prim hizmet belgelerini hazirlarsin.
Allah kolaylik versin.sgk işini elden takip edersen çabuk bitirebilirsin

Yüzyüze eğitim goren mesleki acik lisen varsa onlarida sigortalamayi unutma.10 11 12 ler 30 gun uzerinden yapilacak devamsizliklar dusulecek.acik lisen var ise aldigi yuzyuze dersin toplamini 7.5 e bolup cikan gun sayisini yukariya tama yuvarlayip yapman gerekiyor.kolay gelsin.

Canimizdan bezdirdi zaten her tiklamanda onaylarsaniz 1 asgari ucret cezaya carptirilcaksiniz diyor o can sıkıyor baya psikolojik etkiliyor

060606' Alıntı:
Canimizdan bezdirdi zaten her tiklamanda onaylarsaniz 1 asgari ucret cezaya carptirilcaksiniz diyor o can sıkıyor baya psikolojik etkiliyor
nerde yazıyor 1 asgari ücret ceza diye hocam

Onaylarken uyari veriyor normalde 08.12.2016 tarihinde ise giris bildirgesi verilmesi gerekirken gec verilmesi nedeniyle.Cezai islem uygulanmayacak ama boyle bir uuari vermesi rahatsiz ediyor

hocam onunla ilgili bakanlık yazısı var..o tarihten itibaren girin diye..sıkıntı yok yani..ama koordinatör müdür yardımcılarının bundan sonra işleri daha zor olacak..

Bizim okulumuzda bilişim teknolojileri alanı ve çocuk gelişimi alanı olmak üzere iki bölüm var. 23.12.2016 tarihinde çıkan İsmet YILMAZ imzalı yazıda "tatbiki mahiyetteki yapım ve üretim işlerinde çalışan öğrenciler" kastedilmiş. Bilişim ve çocuk gelişimini bu maddede değerlendirmek doğru mu?

meugur' Alıntı:
Bizim okulumuzda bilişim teknolojileri alanı ve çocuk gelişimi alanı olmak üzere iki bölüm var. 23.12.2016 tarihinde çıkan İsmet YILMAZ imzalı yazıda "tatbiki mahiyetteki yapım ve üretim işlerinde çalışan öğrenciler" kastedilmiş. Bilişim ve çocuk gelişimini bu maddede değerlendirmek doğru mu?

Bölüm ayrımı yok hocam. 10-11-12.Sınıflardaki özel eğitim ve açık lise öğrencileri de dahil tüm öğrenciler yapılacak.

Geri