Yardım-Görünmeyen yerel disk

Kodla Büyü

sarı_sarı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar;
formatladığım bilgisayardaki 80 gb lik alan yerel disklerde görünmüyor. Yönetimden girdiğimde resimdeki gibi görünüyor. Bu alandaki verilerin de kaybolmasını istemiyorum. N'apıcağımı bilemiyorum, yardım lütfen :(

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    55.3 KB · Görüntüleme: 871
bildiğim kadarıyla o bölüm ham gözüküyor FAT yada NTFS yazmıyor. yani formatlanması gerekiyor. Undelete tarzı bir program kullanın bence.

Yeni formatladığından görünmüyor harf atama işlemi yap görünür ayrıca verilerin silinmez.

bu tür bir sorunu ilk defa gördüm. arkadaşın dediği gibi harf atama işlemi normalde gelirdi. ama sende o aktif değil. araştırıyorum hocam bakalım çözüm var mı

hasari' Alıntı:
o bölümü önce seç sonra sağ tıkla.

Hasari hocam zaten eklediğim resimde o bölümü seçip sağ tıklı halini gönderdim. İsimlendirme aktif değil.

kalelibilişim hocam verdiğiniz linkleri inceleyeceğim fakat ordaki bilgilerin kaybolmasını istemiyorum. Kütüphane programı ve veritabanı mevcut orda

Yazdıklarımın aynını yapmanız durumunda veri kaybı yaşamazsınız. Dikkatli olun. Dikkatsiz kullanım durumunda bootice.exe tam bir disk katili olabilecek bir yazılımdır.
Mountstorage.exe hiçbir şekilde zarar vermez.
Ama siz önlem olarak disk veya bölüm yedeği alabilirsiniz.

bende de aynı sorun vardı en disk alanına giremiyordum ama aratıp ordaki bir dosyanın konumuna kısayol ekledim sonra tüm dosyaları alıp orayı formatladım olmuştu. ama diğer yöntemleri denemedm hiç.

sarı_sarı' Alıntı:
hasari' Alıntı:
o bölümü önce seç sonra sağ tıkla.

Hasari hocam zaten eklediğim resimde o bölümü seçip sağ tıklı halini gönderdim. İsimlendirme aktif değil.

kalelibilişim hocam verdiğiniz linkleri inceleyeceğim fakat ordaki bilgilerin kaybolmasını istemiyorum. Kütüphane programı ve veritabanı mevcut orda

önceden örneğin F: ise ve sonradan başka kısıma F: verdiysen bundan kaynaklı olabilir.var olan bölümleri değiştir.sıralama ile ilgili olabilir hocam.belki sadece önce atanan harfi kabul ediyordur.umarım anlatabildim

3 bölüm var ve sıralama C: , D: , E: olmalı.sen D yi 3.sıraya verince 2 boş kalmıştır belki bi denermisin hocam.D: olanı E: yap sonra verebilirsin belki D: yi 2.bölüme

okulun bilgisayarı bu denediğimde dönüt vereceğim size. Çok teşekkür ederim

hayır unutmadım. Bu sorunu yaşadığım okula haftada 2 gün gidiyorum. Pazartesi bakıcam

kalelibilişim' Alıntı:
Bootice.exe Destination Disk alanından ilgili diski seçip alttan Parts Manage açılan pencerede ilgili bölümü seçip alttan Unhide
http://bbs.ipauly.com/viewtopic.php?f=2&t=2

Ya da MountStorPE.exe çift tık gizli bölümler yalnızca bu oturuma mahsus görünür olur.
Önemli dosyalarınızı alın Windows disk yönetiminden o bölümleri silip tekrar bölüm oluşturun.
http://www.kare-net.de/plugins-e.html
http://www.kare-net.de/Download/MountStorPE.zip

Merhaba kalelibilişim hocam, bootice.exe yapmadım, çekindim çünkü tam olarak anlayamadım. MountStorPE.exe çalıştırdım durum yine aynı.
Yönetimde Bölüm görünüyor ama sadece sil seçeneği aktif

kalelibilisim hocam zaman ayırdınız yardımcı olmaya çalıştınız çok teşekkür ederim. Güvenli modda denemedim fırsat olmadı.
my streous hocam kurtarmak istediğim veriler olması sıkıntıydı

Geri