yapılandırma-dosya ücreti ne varsa hepsini aldım

Kodla Büyü

ogretmen006

Süper Üye
Süper Üye
arkadaslar 2 sene önce kredi ev kredisi çektim mahkemeye verdim 1 yıl sürdü

sadece bir kere vekalet verdim gerisine karısmadım ne gittim geldim ne de aradım param hesabıma yattı :)

4000 tl mahkemeden aldım 350 tl avukat ücreti gerisi hesapta tembel olmayın hakkınızı arayın para kolay kazanılmıyor

Hocm bende süreci başlattım. Ama 1 yıl uzun sürmüş. Bazıları birkaç ayda almış. Neden böyle uzun sürdü sizinki ?

Hocam bende 1950 lira dosya masrafımı 24 kasım da aldım ancak banka ödemeyi yaptıktan sonra Aralık ortasında bana dava açıp; hem 1950 lirayı hem faizini hem dava ücretlerini hem vekalet ücretini istemiş;24 şubatta mahkemem görülecek..Kendim bi dilkeçyle itirazda bulundum avukat tutmadım;zaten parayı da sağa sola -kredi kartı borcuna bitirdim çoktan...

Sizin dava dilekçeleriniz duruyorsa bana savunma için mail atabilirmisiniZ??

Hocam ben sadece vekalet verdim. Bu karşı davalardan dolayı kendim yürütürsem parayı alamayacağımı düşündüm. Bu forumdan bir arkadaş kendi savunmasıyla kazanmıştı.

benim avukatımda geri dava açılıyorlar ama sürekli kaybediyorlar..açsınlar bizi zengin ediyorlar diyor...sıkıntılı bir durum değil bence.

Dosya masrafını geri isteyen arkadaşlar dikkat edeçeğin tek nokta bazı bankalar dosya masrafı içerisinde ekspertiz ücretinide ekleyerek dekont veriyor. Ekspertiz ücreti diye ayrı kalemde belirtmediği için sizde dosya masrafı şu kadar ödedim diye müracaat edip kazanıyorsunuz. Sonrada banka mahkemeye verip ben ekspertiz ücreti ödedim onuda aldı diyor ve kazanıyor. Gerisi malum artık. Ben halk bankasından aldım. dosya ücreti diye tüketici heyetine müracaat ettiğimde dekontta 1000 tl dosya ücreti görünüyordu. Banka personeliyle arkadaş olmuştuk sonradan öğrendim ki 500 dosya 500 ekspertiz miş hemen tüketici heyetine gidip dilekçeme ek yaptırdım.Dilekçeyi işleme girip bankadan cevap geldiği için değiştiremedik. Sadece 500 tl lik dosya masrafı için diye. Heyet kararı sonucu daha komik oldu. Dosya masrafı için alınan 500 tl nin geri ödenmesine . Ayrıca incelemeler sonucunda ekspertiz ücreti olarak alınan 500 tl den ekspertiz firmasına 165 tl ödendiği bu nedenle tüketiciden haksız yere alınan 335 tl ninde tüketice ödenmesine. sonuç olarak tüketiciye toplamda 835 tl geri ödeme yapılmasına diye karar çıktı. Şerefsiz banka gut oldu.

Ankarada olup dosya masrafi alamayan varsa bebimle iletisime gecsin yardimci olurum.
ucretsiz alabilirsiniz .

Geri