Yapılan Kısa Dönem Askerlik ve Öğretmenlik Süresi

Kodla Büyü

webtiger

Aktif Üye
Arkadaşlar 5 Eylül 2011 de göreve başladım 2012 Ağustos celbinde askere gittim ve Şubat 2013 de tekrar göreve başladım.Mebbisde daha önce

Memuriyete Esas : 2 Yıl 2 ay 23 gün
Emekliliğe Esas : 1 Yıl 8 ay 23 gün
Meb'de kadrolu öğretmenliğe esas : 1 Yıl 8 ay 23 gün

yazıyorken şu anda :

Memuriyete Esas : 2 Yıl 2 ay 23 gün
Emekliliğe Esas : 1 Yıl 8 ay 23 gün
Meb'de kadrolu öğretmenliğe esas : 2 Yıl 2 ay 23 gün

yazıyor.Şu an Şırnak'ta zorunlu hizmet yapıyorum. İlçe Meb ' e sordum biz yapmadık Bakanlıktan yapmışlardır dediler. Bu durumun izahı nedir ?
Eğer kısa dönem askerlik öğretmenlikten sayılıyorsa zorunlu hizmetten mi sayılıyor ? 2014 yılında 3. yılımı doldurduğum için eş değer bölge ataması isteyebilir miyim ?

Re: Ynt: Yapılan Kısa Dönem Askerlik ve Öğretmenlik Süresi

Ben de kontrol ettim eklemişler. Zaten mantıklı olan bu. Sanki başka ülkeye askerlik yaptık

olması gerekende buydu sonuçta bir haksızlık söz konusuydu.Peki zorunlu hizmetten sayılıyor mu ki hocam çok heyecanlandım :)

bende de 6 yıl 3 aydı 7 yıl 3 ay yapmışlar. Bakalım bu ileri zamanlarda yapılacak uzmanlık sınavlarında, 8 yıla bir kademede geçerli olacak mı bekleyip göreceğiz?

hocam benimde aynısı olmuş..kısa dönem askerliğimi öğretmenliğe esas a eklemişler. ama önemli olan bunun zorunlu hizmetten sayılıp sayılmaması..aldığınız cevabı burda paylaşırsanız sevinirim..

benimki de aynı şekilde eklenmiş inşallah zorunlu hizmetten sayılır ve bu sene tayin isteyebiliriz.

Memuriyete Esas : 5 Yıl 3 Ay 5 Gun
Emekliliğe Esas : 5 Yıl 2 Ay 5 Gun
MEB de Kadrolu Öğretmenliğe Esas : 5 Yıl 3 Ay 5 Gun

bende öğretmen askerlik yaptım. 1 ağustos - 1 eylül arasındaki kısmı çıkarmışlar.

Merhaba arkadaşlar askerlik süresi benimde eklenmişti fakat tekrardan eksiltmişler sizlerde bi kontrol edip burada paylaşırsanız sevinirim :)

franker' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar askerlik süresi benimde eklenmişti fakat tekrardan eksiltmişler sizlerde bi kontrol edip burada paylaşırsanız sevinirim :)
aynen bende bakayım dediim düzeltmişlerdi tekrar 6 ay geriye çekmişler. bence yanlışlıkla düzelttiler. doğuda hizmet yapmak değilde hakkının yenmesi adama koyuyo. sanki askerlik vazifesini 6 ay yapan keyfen yapıyo

İnsanlarla dalga geçer gibi iş yapılıyor muafiyetlik konusunda da aynı şeyi yaşattılar her şey yap boz mebde :x

eski konuyu hortlatıp da insanı heyecanlandırıyosunuz arkadaş az dikkat yaa heyecan yaptım :S

12/10/2010 tarihinde göreve başladım. bugün itibariyle baktığımda mebbisde: Emekliliğe Esas: 5 Yıl 9 Ay 0 Gun --- MEB de Kadrolu Öğretmenliğe Esas: 5 Yıl 9 Ay 0 Gun yazıyor. daha önceden 6 aylık kısa dönem askerlik görevimi hizmetten sayarken şimdi sayılmadığını gördüm, yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. zorunlu hizmetten sayılmıyor ama emeklilik ve kadrolu öğretmenlikte sayılıyor diye biliyordum. tecrübeli arkadaşlar ya da aynı durumda olan arkadaşlar söyleyebilir mi, bu durum normal mi?

server06' Alıntı:
12/10/2010 tarihinde göreve başladım. bugün itibariyle baktığımda mebbisde: Emekliliğe Esas: 5 Yıl 9 Ay 0 Gun --- MEB de Kadrolu Öğretmenliğe Esas: 5 Yıl 9 Ay 0 Gun yazıyor. daha önceden 6 aylık kısa dönem askerlik görevimi hizmetten sayarken şimdi sayılmadığını gördüm, yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. zorunlu hizmetten sayılmıyor ama emeklilik ve kadrolu öğretmenlikte sayılıyor diye biliyordum. tecrübeli arkadaşlar ya da aynı durumda olan arkadaşlar söyleyebilir mi, bu durum normal mi?

normal hocam. uzun zamandır böyle zaten. önceden kadrolu öğretmenliğe esas olan yere sanırım askerlik süresini de ekliyorlardı. fakat yine hiçbir şeye sayılmıyordu.

Geri