yanlışlıkla norm fazlasıyım yardım

Kodla Büyü

thekanarya

Aktif Üye
Evet arkadaşlar durum şöyle: Okulda 22 saat dersim var ve ben BTRyim okulda da tek BT öğretmeniyim. Dersim 9. sınflarda ve 12. sınıflarda seçilmiş. BTR olmamdan dolayı yoğunluk nedeniyle sadece 9. sınıflarda 12 saat ve 3 saatte girişimcilik dersine girerek 15 saati dolduruyorum. 12. sınıflardaki derslerim ise öğrencilerin 12 olmasından dolayı fizik, kimya, matematik hocalarına verildi ben de açıkçası almak için talepkar olmadım BTR olmam dolayısıyla. Ancak Müdür benim ders saatimi norm kadro modülüne 12 saat girmiş ve ben bölge normundan dolayı norm fazlası oldum. Müdür ben halledecem diyo ama Bakanlık normları onaylamış, nasıl halledecek bilmiyorum. Ben işimi sağlama almak için ne yapmayalım??

en son gelen norm yazısında artık norm güncelleme gerektiğinde belli tarihler beklenmeden okul üst yazı ile bildirerek istediği zaman norm güncelleme işlemini yapabilecek diye yazı gelmişti, bir aratın hocam yazının orjinalini bulursunuz zaten.
Buna göre kurumunuz durumu belirten bir yazıyı gönderip düzeltebilir.

aslında yanlışlık yok hocam. 12 saat dersiniz var ve 12 saat girilmiş. dersin seçmeli olması ve btrliğin herhangi bir statüsünün olmaması buna sebep oluyor.

Dersim 12 saat değil hocam 22 saat asılnda 12 saat 9. sınıflarda ve 10 saat 12. sınıflarda.

Hocam norm fazlası ataması yapılmayacak demişsiniz ama bazı ille duyuruya çıkmış

Sayın hocam, 12. sınıftaki derslerinizi diğer öğretmenlere vermişler. Dolayısıyla sizin 12 saat 9. sınıflara dersiniz kalmış.
Ortada bir yanlışlık yok. Eğer 12. sınıfların seçmeli derslerinde sizin dersleriniz yoksa 22 değil 12 saat dersiniz var demek oluyor.
Güncelleme yapılır mı bilmem ama norm fazlası durumdaysanız, mevzuat gereği gelecek ay norm fazlaları için tercihe bağlı nakil yapılır, tercih yapmayanlar için ise en geç mart sonuna kadar ilçe ya da il içi re'sen atama yapılır.
Müdürünüz düzeltebilirse (ki zor) belki kurtulursunuz ama ortada anlattığınıza bakacak olursak yanlış bir durum yok.

hocam gerçek ders saatinizi ve yanlışlık yapıldığını bildiren bir yazı yazsın müdürünüz ilçeye göndersin. ilçe ile, ilde bakanlığa yollayarak düzeltiyor. benimde 24 saat dersim vardı müdür 48 saat girmişti 2 norm açmak için sağolsun sendikam halletti sistem bu şekilde işliyor. müdürün iyi niyetli ise hatasını kendisi düzeltsin.

hocam benimde başıma gelmişti gidip ilde şube müdürü ve milli eğitim müdürüyle konuştuk atamamızı yapmamışlardı, sende bi git konuş hocam :+1:

1- 12.sınıflarda seçmeli BT değil de seçmeli fizik kimya vs. seçilmişse ders saatiniz doğru girilmiş.
2- 12. sınıflarda seçmeli BT dersi seçilmiş ve BT derslerine fizik kimya öğretmenleri giriyorsa ders saatiniz yanlış girilmiş.

Eğer 2. seçenekteki gibi ders saatiniz yanlış girildiyse bunu düzeltmeniz çok zor. Norm güncelleme yeni bitti. Hatalı giriş yapan ve sorumlu kişi müdür dür. Siz kontenjan.meb.gov.tr den konrtrol edip müdüre iletseydiniz (sanırım 9-10 kasım tarihine kadar) düzeltme yapılabilirdi.
Şimdi siz bir dilekçe yazın. Okul-ilçe-il şeklinde gitsin. Çok büyük ihtimal (norm güncelleme zamanı olmadığı için) Red gelecektir. Ama belki işlemler daha yeni bittiği için hatalı veri girişi yapıp düzeltme taleplerini dikkate alırlar.

öncelıkle gecmıs olsun bende gecen sene aynı durumla karsılasıp sonra resen atamam olmustu bende mecburen tercıhle yenıden tercıh yapıp yenı okuluma geldım

bu sene sanırım resen ortadan kalkmıs yanı yapmıyacaklar dıye duymustum ama sıkıntılı bır yıl gecıreceksınız sayın hocam zıra mart ayının sonuna kadar bu olay suruyor malesef

Sayın hocalarım. Milli eğitime bastırıp resen atama yapmaması için uğraşmaktan başka şansım yok galiba. Müdür mem ile görüşmüş bekleyin bakalım demiş. Torpil peşine düşecez açıkçası

thekanarya' Alıntı:
Sayın hocalarım. Milli eğitime bastırıp resen atama yapmaması için uğraşmaktan başka şansım yok galiba. Müdür mem ile görüşmüş bekleyin bakalım demiş. Torpil peşine düşecez açıkçası

off off.

Arkadaşlar bu sene eş durumundan şuanki okuluma geldim. iki bilişimciyiz. 32 saat zorunlu 4 saat de secmeli ders var. Birimiz 20 birimiz 16 saat giriyoruz. Toplam 36 saat girilmiş.Buna ragmen norm fazlasi oldum. Sebebini anlayamadim. Ben gitsem kim girecek bu derslere. Nasil bir mantik bu.

arya' Alıntı:
Arkadaşlar bu sene eş durumundan şuanki okuluma geldim. iki bilişimciyiz. 32 saat zorunlu 4 saat de secmeli ders var. Birimiz 20 birimiz 16 saat giriyoruz. Toplam 36 saat girilmiş.Buna ragmen norm fazlasi oldum. Sebebini anlayamadim. Ben gitsem kim girecek bu derslere. Nasil bir mantik bu.
Bölge normu denilen bir şey var. Yakınlarınızdaki okullarda da bilişim öğretmeni varsa sistem hepinizi birlikte değerlendiriyor. Diyelim ki o okulda da 20 saat ders olursa norm 2 oluyor ama bölgede 3 öğretmen olduğundan okulların birindeki norm fazlası oluyor.

İlçedeki okullarda yer olmadığında farklı ilçeye görevlendirme yapılırken eş durumuna falan bakılıyor mu acaba? Özür grubundan daha yeni tayin isteyip gelebildik de. Tekrar mı gönderecekler şimdi bizi farklı ilçelere? Nasıl işliyor ki bu sistem?

Hocalarım bir yardımcı olur musunuz? Şu an Çpl 12 lerde dersim var ama seneye alanımızda bölüm yok. Norm fazlası olmam gerekiyordu bu yeni norm güncellemesinde ama müdür bu seneye göre norm girmis ve fazlalik degilim.nasil ilici tayin isteyebilirim.

Hocalarım bir yardımcı olur musunuz? Şu an Çpl 12 lerde dersim var ama seneye alanımızda bölüm yok. Norm fazlası olmam gerekiyordu bu yeni norm güncellemesinde ama müdür bu seneye göre norm girmis ve fazlalik degilim.nasil ilici tayin isteyebilirim.
Hocam önümüzdeki eğitim yılı başında norm fazlası olarak görünürsün ve ilk norm atamasında yer değiştirirsin.

Müdürün hata yaptığını düşünmüyorum. Norm belirlenirken bu seneye ait bilgiler sisteme giriliyor.

Sayın hocam, norm güncellemeyle ilgili yazıyı bulup, inceleyin. Gelecek yıla göre mi yoksa bu yıla göre mi güncelleneceğini öğrenin. Normalde mevcut duruma göre normlar güncellenir, ancak bu seneye mahsus değişen ders çizelgelerine uygun olarak, gelecek yılı göz önüne alarak güncellenmesi istenmiş olabilir. Bu nedenle öncelikle güncelleme ile ilgili yazıyı inceleyin.
Okul idaresi norm çizelgesini size imzalatmış olması gerekiyordu, siz okuyarak imzalamadınız mı, yoksa hiç imzaya açılmadı mı?
Yanlış hatırlamıyorsam güncelleme ile ilgili takvimde hatalı girişler için norm düzeltme formu doldurtulup, yapılan hatalı işlemleri düzeltme için tarih aralığı verilmiş olabilir. İlgili yazıdan bunu da bulup, eğer tarih geçmemişse okul idarenizden düzeltilmesini isteyin.
Bunları yapmazsanız, ancak gelecek yıl ekim norm güncellemelerinde norm fazlası olur, kasım/aralık gibi de tercih yapma şansı bulursunuz.

Geri