yanıp sönen led

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocalarım bilişim sınıfı kapısına yanıp sönen bir bt sınıfı yazısı yapmak istiyorum ledler kullanarak ama nasıl yapabileceğim hakkında bir fikrim yok yol gösterecek var mı bilgisi olan nasıl yapılır bu tür uygulamalar..

hocam pic programlama ile yapabilirsin veya arduino ile... pic daha ucuz ve kolay olur eğer RGB led kullanırsan pahalıya gelir normai led kullanırsan ucuz olur. devreleri internette var. pic ile 2 entegre yeterli direnç ve led ile halledersin

eğer sadece yansın sönsün der isen basit bir filp-flop devresi işini çözer....

Hazir rgb şerit ledlerden alip yazinizin harfleri uzerine yapistirabilirsiniz. Guzel bir görüntü olusacaktir
Kilayliklar dilerim

aydinDr

atölye derslerinde yapıyorduk zaten,

Bir de sonradan aklıma geldi zaman röleleri satılıyor nasıl bağlandığını hatırlamıyorum ama arabaların sağ sol sinyal lambası da bir zaman rölesi ile kontrol ediliyor.

inanin.ozu' Alıntı:
gokhanbicer' Alıntı:
Bi yanıp sönen şed için arduino veya pic ile uğraşmaya gerek yok
Bilgisayar donanım bölümü okudum elektronik dersinde yapardık flip flop devresi yapabilirsin
https://www.google.com.tr/search?q=flip ... op+devresi

artık 10 sınıf da yaptırılıyo hocam flip flop 11. sınıf da çıkarıcı,toplayıcılar , çrpıcılar falan var çok olmuş sen mezun olalı :)

Hocam Bizim zamanımızda elektronik atölye defterleri vardı. Ortaokulda bir öğrencimiz elektroniğe çok ilgili o defterlerden almak istiyorum. önerdiğiniz uygulamalı bir atölye defteri avr mı

gokhanbicer' Alıntı:
inanin.ozu' Alıntı:
gokhanbicer' Alıntı:
Bi yanıp sönen şed için arduino veya pic ile uğraşmaya gerek yok
Bilgisayar donanım bölümü okudum elektronik dersinde yapardık flip flop devresi yapabilirsin
https://www.google.com.tr/search?q=flip ... op+devresi

artık 10 sınıf da yaptırılıyo hocam flip flop 11. sınıf da çıkarıcı,toplayıcılar , çrpıcılar falan var çok olmuş sen mezun olalı :)

Hocam Bizim zamanımızda elektronik atölye defterleri vardı. Ortaokulda bir öğrencimiz elektroniğe çok ilgili o defterlerden almak istiyorum. önerdiğiniz uygulamalı bir atölye defteri avr mı

Temrin defterinden bahsediyorsunuz herhalde hocam. Sene başında toptan alıyoruz internetde de vardır sanırnım biz 2 okul matbadan alıyoruz toptan.

Geri