yan alanlarda haksızlık

Kodla Büyü

hamuş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuza yan alanı matematik olan bir sınıf öğretmeni arkadaş geldi tam 20 yada 18 yıllık falan şuan matematik öğretmeni oldu. yanda anlattıklarım yanlış anlaşılmasın matematik okumuş sınıf öğretmeni olarak atanmış demiyorum üniversitede yan alan seçilmiş ve yan alanı matematik olarak diplomasına yazılmış ve şuan matematik öğretmeni oldu. ben 2002 böte mezunuyum ve bizede dedilerki yan alanınız fen bilgisi diye 4 yıl yutturdular sonra bu yıl geçecektim güya ben yan alanıma araştırdım soruşturdum tüm transkriplerimi çıkardım ve sonuç siz ilk böteler olduğunuz için öğretim görevlisi olmadığından size o kredili dersler verildi sonradan değişti deyip kestirip attı üniversite şimdi bu adil mi ben matematik puanıyla girmişim yan alan verilmemiş ama yıllarını sınıf öğretmenliğinde geçirmiş biri tak diye matematik öğretmeni olabiliyor ne dünya ya

adil değil elbette hocam. Alan değişikliği başvuruları alınmaya başladığında ben de üniversitedeki hocalara msj attım, okulu aradım sordum var mı yok mu böyle bir şey diye. Hocalar hala vardı galiba öyle bir şey diyor. Öğrenci işleri ise 2001 yılında kalktı yan alan diyor. O günden beri bu konuya fena halde kafayı takmış durumdayım. Açıköğretim mi okusam, üniv. sınavına mı girsem, yüksek lisansa mı başvursam diye binbir türlü fikir geçiyor aklımdan. fen ve teknolojiden aynı yıl mezun olan arkadaşımın diplomasında Matematik yazıyormuş. Bizleri bu kadar görmezden gelmelerini yediremiyorum... :verymad:

Geri