yan alan için bir öneri

Kodla Büyü
yan alan 2006da kalktı. hatta 2004 girişliyim 2005te girenler de bizim gibi fkb aldı 2006da girenlerin dersleri çok daha farklı. hatta geçende üniye gittim ders içerikleri için bana yeni ders içeriklerini verdi yanlışlıkla. görevli de ayırmış 2006 öncesi sonrası diye. 2007 mezunu mat çi arkadaşımın diplomasında fen yazıyormuş. 2006 mezunu türkçeci yan alanı sosyal yazıyormuş. herkese yan alan var bize yok. formatör yapmasınlar yan alan falan istemiom

ben üniversitede birkaç saat ingilizce gördüm. benide ingilizce öğretmeni (eğitimin geleceğini görmeyenler) atarmı :puhaha:

Yan alan değilde bizim şu meslek liselerine geçişimizi sağlasalar çok güzel olacak ya.Arkadaşalar ben branşımı seviyorum ve şu an zevkle yapıyorum şu andada meslek lisesindeyim ancak tayin dönemlerinde meslek liselerine geçemiyorum(BÖTE).Çok sinir bozucu bir şey....

bu nasıl bir iştir yaaa çevremde alan değiştiremeyen o kadar az insan kalmış ki. sınıfçı ingilizceci olmuş bi başkası dinci olmuş, sosyalci coğrafyacı, fenci matematikçi olmuş. bu ne rezalettir arkadaşım yaaa... ben de bilişimden kurtulmak için 2. üni okuyodum halbuki hiç gerek yokmuş. keşke üni de beğenmediğim fen bilgisi okusaydım bugn mat çi olmuştum. şimdide 2. üni okumakla uğraşmazdım.

Arkadaslar elbirligi ile bu konunun üzerine gidip, gerekirse dava açarak hakkımızı aramalıyız. Bilisimcilerden başka alan değiştirmeyen kalmadı.

yagmur61' Alıntı:
yan alan 2006 da üniversiteye başlayanlar için kalkmıştır.öncesinde girip mezun olanların böyle bir hakkı vardır.
ewt bende 2005 girişliyim. 2006 da bizim müfredat aynen devam ederken alttan gelenlerin müfredatı değişti.
yani biz BİYOLOJİ+ FİZİK+FİZİK LAB + KİMYA+ KİMYA LAB gördük. hemde tek başına fizik örneğin 5 kredi idi. hemde 2 dönem gördük
2006 da değişti bizim alt devre böteciler göremediler
bence 2005 ve öncesi arkadaşların yan alan adına bir şansı var. mahkeme yoluna gidelim arkadaşlar bişeyler yapalım

Evet ben de 2004 girişliyim ve bu dersleri gördük, toplu olarak mahkemeye başvurmalıyız. Hak haktır büyüğüne küçüğüne bakılmaz...

ewt arkadaşlar. bari bu konuyu tiye almayın. ciddi ciddi oturup konusalım. kevgire döndük zaten

sınıf öğretmenleri kaç saat matematik almış olabilirlerki bizim kadar almadıklarından eminim...ayrıca üniversitelerin verdiği yan alan belgesi aslında geçersiz ama milli eğitim kabul etmiş...bende bölüm başkanıma resmi yada gayri resmi sizin vereceğiniz yan alanı fendir yada mattir gibi bi belgeyi milli eğitim kabul edecek dedim ama inanmadı..

bu iş transkriptle yapılması gerkiyodu.. o zaman biz istediğimiz branşa geçerbilirdik. ve daha adaletli olurdu..3 saat mat gören sınıfçıdan daha fazla hakediyoruz matematiği

Geri