yan alan için bir öneri

Kodla Büyü

aysef

Aktif Üye
arkadaşlar bir arkadaş omü'lü bir arkadaş forumda yazmış aklıma yattı gibi. bizim yan alanımız yok ama aldığımız dersler belli. transkriptmizde elimizde. eşitlik ilkesine aykırı diyerek mahkemeye falan başvursak acaba sonuç çıkarmı. yani adam türkçe öğretmeni 5-10 saat tarih görmüş yan alanı sosyal bilgiler öğretmenliği acaba bize bir şey çıkar mı

sanmam. bence yan alan olacak kadar hiçbir alandan ders almadığımız için bir sonuç çıkmayacağını düşünuyorum
..

hocam yan alan işi 2002 den sonra yok. ayriyeten yan alan olanlara diplomanın haricinde yan alan branşı ......... dersidir şeklinde bir belgeleri var. bu belgeyi şimdi vermiyolar. bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. yinede karar sizin...

bizim okulda bir türkçrci var 2008 mezunu yan alanı sosyal bilgilermiş. yani 2002 den sonra da verilmiş galiba

arkadaşlar milli eğitime şöyle bir öneri götürsek evet aldıgımız dersler belli. Bir üniversite ile anlaşsalar yada bir kaç ve bizlere uygun program açsalar belli dersleri verecekleri bir program ve o dersleri aldıktan sonra mesala fen derslereine girebilsek. Üniversiteden bir hocamın söylemişti. Yani ek bazı dersleri alarak yan bir branşımız olsa.

ölmüşle olmuşa çare olmaz bu saatten sonra sizin yan alanınız şudur demeyeceklerdir. belki bir zaman sonra mecburi olarak bir bölüme yönlendirebilirler ama bize gelene kadar akşam olur.

biz ünide o kadar matematik, kimya, fizik, biyoloji dersi gördüğümüzle kaldık..elimize ne geçti koca bi HİÇ!

nefbote' Alıntı:
hocam yan alan işi 2002 den sonra yok. ayriyeten yan alan olanlara diplomanın haricinde yan alan branşı ......... dersidir şeklinde bir belgeleri var. bu belgeyi şimdi vermiyolar. bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. yinede karar sizin...

hocam omü de 2007 mezunu mat çi arkadaşımla aynı dersleri aldık fkb ve lablar aynı, kredi aynı, ders saati aynı ve yan alan adı altında. onun diplomasında yazıyorsa nasıl yan alan kalktı. ben mezun olduğumda bilgisayardan çok fizik kimya biyoloji biliyordum. bu saatten sonra fen ve tek istemem zaten her yer doldu. ama bize yapılan haksızlık

deniz1903' Alıntı:
nefbote' Alıntı:

hocam omü de 2007 mezunu mat çi arkadaşımla aynı dersleri aldık fkb ve lablar aynı, kredi aynı, ders saati aynı ve yan alan adı altında. onun diplomasında yazıyorsa nasıl yan alan kalktı. ben mezun olduğumda bilgisayardan çok fizik kimya biyoloji biliyordum. bu saatten sonra fen ve tek istemem zaten her yer doldu. ama bize yapılan haksızlık

şen 2 haftadır milli eğitimde görevlendirme ile çalışıyorum hocam. malum bugünlerde yan alan atamaları ile işli dışlı oldum ve bu konu ile ilimizde bulunan eğitim fakültesi ile de görüştük ve yan alanın 2002 den sonra kaldığını ve verilmediğini bildirdiler.

hocam veriliyor...daha yeni gelmiş matematik öğretmeni arkadaş yan alanı fen ve teknolojii...yine söylediğim gibi omü de bir yrd doçent bey bu konuda farklı branşın örnek bir trankriptini kendisine ulaştırdığımda rektörlüğe gösterebileceğini olmazsa mahkemeye başvurabileceğimizi söyledi.

Arkadaşlar bu yan alan işi mantıklı. Bunun için yapılması gerekenler emsal göstermektir. Ben 2003 mezunuyum. bizim zamanımızda yan alan vardı. bildiğim kadarıyla eğit fak öğretim programları 2006 da değişerek yan alan kalktı. Örneğin ilköğretim mat. ın yan alanı fen bilgisi idi. Ve bu da yaklaşık 20 kredi civarı fen dersi alarak oluyordu. BÖTE de 23 kredi fen dersi aldı. Matematik de fen bilgisine kaynak ders olarak düşünülürse 33 kredi ders almış oluyoruz. Bu durumda ilköğretim mat. emsal gösterilerek yan alan hakkı elde edilebilir. Bunun için öncelikle mezun olunan fakülteye fen bilgisi yan alan yazısı için dilekçe vermek gerekir. Fakülteden olumsuz cevap aldıktan sonra emsal gösterilerek mahkemeye verilebilir.

bilisim64' Alıntı:
Arkadaşlar bu yan alan işi mantıklı. Bunun için yapılması gerekenler emsal göstermektir. Ben 2003 mezunuyum. bizim zamanımızda yan alan vardı. bildiğim kadarıyla eğit fak öğretim programları 2006 da değişerek yan alan kalktı. Örneğin ilköğretim mat. ın yan alanı fen bilgisi idi. Ve bu da yaklaşık 20 kredi civarı fen dersi alarak oluyordu. BÖTE de 23 kredi fen dersi aldı. Matematik de fen bilgisine kaynak ders olarak düşünülürse 33 kredi ders almış oluyoruz. Bu durumda ilköğretim mat. emsal gösterilerek yan alan hakkı elde edilebilir. Bunun için öncelikle mezun olunan fakülteye fen bilgisi yan alan yazısı için dilekçe vermek gerekir. Fakülteden olumsuz cevap aldıktan sonra emsal gösterilerek mahkemeye verilebilir.

hocama katılıyorum...bunu alan değişikliği başlamadan önce dile getirmeye çalıştım...ama malesef toplu olarak nedense kaybettikten sonra düşünmeye başlıyoruz....nasip

Arkadaşlar yan alan 2002 de kalkmadı. Yanlış bilgilendirmeyelim.yökün 2006 eğitim fak program açıklamalarına bakarsanız yan alanın kalktığı belirtilmiş. Yani 2006 da kaldırıldı.

Bahsettiğim açıklamada alıntı: • Yeni programlarda, ihtiyacın ortadan kalkması nedeniyle (iki fakültedeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği dışında), yan alan uygulamasına son verilmiştir. Böylece yeni uygulama ile, öğretmen adayının kendi alanında daha derinlemesine eğitim görerek yetişmesi mümkün olabilecektir.

Arkadaşlar elinde 1998 yılı eğitim fakülteleri öğretim programı olan var mı? Orayı incelersek daha net konuşabiliriz.

aysef' Alıntı:
arkadaşlar bir arkadaş omü'lü bir arkadaş forumda yazmış aklıma yattı gibi. bizim yan alanımız yok ama aldığımız dersler belli. transkriptmizde elimizde. eşitlik ilkesine aykırı diyerek mahkemeye falan başvursak acaba sonuç çıkarmı. yani adam türkçe öğretmeni 5-10 saat tarih görmüş yan alanı sosyal bilgiler öğretmenliği acaba bize bir şey çıkar mı
Hocam ben de bu şekilde bir mesaj yazmıştım daha önce. Eğer transkript aynı ise ve başkalarında bu yan alan gözüküyorsa mahkeme yoluna gitmeliyiz diye düşünüyorum. 2002 den sonra yan alan kalktı kısmı ise tam bir saçmalık. Çünkü başka branştan olan 2007-2008 mezunu arkadaşlar var diplomasında yan alanı yazan.

oyungezer' Alıntı:
aysef' Alıntı:
Hocam ben de bu şekilde bir mesaj yazmıştım daha önce. Eğer transkript aynı ise ve başkalarında bu yan alan gözüküyorsa mahkeme yoluna gitmeliyiz diye düşünüyorum. 2002 den sonra yan alan kalktı kısmı ise tam bir saçmalık. Çünkü başka branştan olan 2007-2008 mezunu arkadaşlar var diplomasında yan alanı yazan.
Yan alan 2006 da kaldırıldı.

Aklıma şöyle bişey geldi, yan alanımız fen bilgisi olsa fen bilgisine geçsek, fen bilgisi öğretmenlerinin de yan alanı matematik ya, o bize de verilse ordan da matematik öğretmenliğine geçsek ne güzel olur :) Ben matematik öğretmeni olmak istiyorum, matematikçilere özenerek bakıyorum :))

seyma' Alıntı:
Aklıma şöyle bişey geldi, yan alanımız fen bilgisi olsa fen bilgisine geçsek, fen bilgisi öğretmenlerinin de yan alanı matematik ya, o bize de verilse ordan da matematik öğretmenliğine geçsek ne güzel olur :) Ben matematik öğretmeni olmak istiyorum, matematikçilere özenerek bakıyorum :))
Hocam o zaman şöyle yapsak daha iyi olur. Sınıf öğretmenliğine geçip oradan yan alan mat, fen ,bil, ,ingilizce, sosyal, türkçe den gönlümüzden geçen ne ise ona geçsek daha iyi olur. Ve bu geçişler emekli olana kadar devam etse... :)

yan alan 2006 da üniversiteye başlayanlar için kalkmıştır.öncesinde girip mezun olanların böyle bir hakkı vardır.

Benim bildiğim 2002 den sonra yan alan kalktı yerine seçmeli dersler geldi ikisini karıştırıyosunuz. 2002 den sonra mezun olup eline yanala branşı...... dır şeklinde belge olan var mı aramızda.

yan alan bizim branşta hiç olmadı ki ben 2002 deki ilk mezunlardanım, yan alan diğer branşlarda var ama üniversiteden ders kredilerini çıkarttırıp hakkımızı aramalıyız..

HACAM ŞİMDİ SORDUM ARKADAŞA 2009 mezunu türkçe öğretmeni yan dalı sosyal bilgilermiş

seyma' Alıntı:

bizim matematikçi de bana özeniyor gel de çık işin içinden :)

nefbote' Alıntı:
Benim bildiğim 2002 den sonra yan alan kalktı yerine seçmeli dersler geldi ikisini karıştırıyosunuz. 2002 den sonra mezun olup eline yanala branşı...... dır şeklinde belge olan var mı aramızda.
BEN 2002 MEZUNUYUM AMA YAN ALAN YAZMIYOR DİPLOMAMDA NE YAZKKİ?OKADAR DERSİ BOŞU BOŞUNA VERDİLER BİZE,BU BÖLÜMÜ KAZANDIĞIM OKUDUĞUM GÜNE LANET EDİYORUM...

gidilirse olur ....haftada 13 saat fen dersi aldık... diğerleri yan alan için bizim kadar ders almamıştır

Geri