Yan-1, Yan-2, Yan-3, ... Duydunuz mu?

Kodla Büyü

formyfriends

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Siz hiç, yan-1, yan-2, yan-3 duydunuz mu?
Şöyleki, sanat tarihi mezunu olup 15 yıldır sınıf öğretmenliği yapan, özel eğitimi de yaparım, teknoloji tasarımı da deyip, ikisinide yazıp, teknoloji tasarıma atanan ey dost gördünüz mü? Böyle bir kişiliğin atanmaması zaten ayıp olur du? Güzel günler yakındır.

elbistan meslek lisesine alan değişikliği yapıp bilgisayar öğretmenliğine geçen sınıfçı gitti. meslek lisesine biz gidemiyorken sınıfçı gitti. adalet bu olsa gerek.

papakaa' Alıntı:
elbistan meslek lisesine alan değişikliği yapıp bilgisayar öğretmenliğine geçen sınıfçı gitti. meslek lisesine biz gidemiyorken sınıfçı gitti. adalet bu olsa gerek.
..
madem bu bilgiye sahipsiniz NEDEN İLÇE MEM e yazı yazmıyormusunuz. ilgili öğretmen TEF mezunu olmadığı için alan derslerine giremez diyerek...

BaRBaRYaN' Alıntı:
papakaa' Alıntı:
..
madem bu bilgiye sahipsiniz NEDEN İLÇE MEM e yazı yazmıyormusunuz. ilgili öğretmen TEF mezunu olmadığı için alan derslerine giremez diyerek...

alan değişikliğini bizzat maraş mem yaptı. ben yazsam ne yazmasam ne.inandırıcı gelmiyorsa maraştaki eğiticilere ulaşabilirsiniz :mrgreen:

BaRBaRYaN' Alıntı:
papakaa' Alıntı:
..

Bu durumda kişisel başvurudan ziyade sendika aracılığı ile baskı yapılması daha uygun olur. Kişiselleştirmek pek hoş olmaz kanımca.

BaRBaRYaN' Alıntı:
papakaa' Alıntı:
..

Ben neden geçemiyorum? diyerek bakanlığı şikayet etmek daha mantıklı, çünkü haksızlık BÖTEliye yapılıyor. İtiraz edilmesi gereken nokta Bilişim Teknolojileri branşında olmanıza rağmen oraya atamanızın yapılmamasıdır.

Buraya yazıyorum: Bu iş cesareti olan BÖTE mezunu arkadaşların ardarda dava açmadıkları sürece çözülecek bir mesele değildir.

Başlık aklıma 101'i getirdi. yan1,yan2,yan3 :D .
Hocam bizim sorunun çözümü meslek liselerine bötecilerin atanmasıdır.Bu alan değişikliği olduktan sonra onunda olması yakındır.

compteach06' Alıntı:
Hocam bizim sorunun çözümü meslek liselerine bötecilerin atanmasıdır.Bu alan değişikliği olduktan sonra onunda olması yakındır.
inşallah

compteach06' Alıntı:
siz kendi sorununuz olarak nasıl bakıyorsunuz, çocugunuz yokmu 15 yıllık sınıfcı, asıl bransı cografyacı olup yan branstan matematıge gecıyor ve yarın cocugunuzun ögretmenı oluyor.
ben bilişimciler olarak sizi anlamıyom, ben burda her olumsuzlugun karsında dururken tef böte ayrımı yapıyorsunuz. ha olsun o zaman liseye atanmasınlar. o zaman tamam diyonuz ha. mantık bu mudur?

Hocam sanki herşey süper eğitim sistemimizde sınıfçıdan matematikçi olması çok abes bir durum..Benim kafam rahat değil değil ne yapayım diğer branşları..Normum yok bişey yok her an yer değiştirebilirim..Bilişimciler forumu burası ..Biz burda kendi sorunlarımızla ilgileniyoruz..Memurlar.net iyi bir platform senin için..

compteach06' Alıntı:
Hocam meslek liselerine BÖTE mezunlarının da atanabilmesi bir kaç yüz kişi dışında kimsenin işine çözüm olmayacak. Az sayıdaki açık okula 100 ve üzerinde hizmet puanı bulunan BÖTE-TEF mezunları tayinlerle geçecek. Kalanlar ilköğretim, genel liselerde norm fazlası-formatörlük kıskacında bu mesleğe devam edecek. İlköğretim ve genel liselerde norm ve çalışma şartlarımız net olarak düzenlenmeli.

Ben de ilköğretimde çalışan TEF mezunuyum en son 2010 da yer değiştirmiştim benim 30 puanım varken tercih ettiğim meslek liselerine en düşük 66 puanla atanan olmuştu.
2013 te yine il içi tayin hakkım olacak büyük ihtimal yine geçemeyeceğim. Benim puanım 80 e çıkarken diğer arkadaşlar 120-130 larda olacak.

Bazı arkadaşlar meslek liselerinde de bir sürü norm açığı olduğunu, BÖTE mezunlarına geçme hak verilse hepsi geçebileceğini sanıyor. MEB Bilişim Teknolojileri dersi ve öğretmenine olan düşmanlık son sürat devam ediyor. Bilişim bölümü meslek derslerinin saatleri de azaltıldı. Meslek liselerinde de norm fazlası olan BT öğretmenleri var.

compteach06' Alıntı:
Hocam sanki herşey süper eğitim sistemimizde sınıfçıdan matematikçi olması çok abes bir durum..Benim kafam rahat değil değil ne yapayım diğer branşları..Normum yok bişey yok her an yer değiştirebilirim..Bilişimciler forumu burası ..Biz burda kendi sorunlarımızla ilgileniyoruz..Memurlar.net iyi bir platform senin için..
tamam hcm gelsin ortaokula atansın bilgisayar öğretmeni olarak, haklısınız o zaman.

Hocam liselerde okullaşma oranı %70 lerde ortaokullarda %100 yaklaştı.Liselerde büyük bir artış olması bekleniyor zorunlu olmasından dolayı.Liselerde okullaşma oranı artacak mutlaka.Teflerin kapatılması ile belki bötecilerle bu ihtiyaç giderilebilir ..
En güzeli zorunlu ders saati 1 saat olsun olmalı..Sağlık bilgisi,müzik,resim kadar önemli değil mi bu ders?

http://www.unicef.org.tr/tr/content/det ... ool-2.html

önemsiz diyen ben destek için yazıyorum zaten size, her türlü atamaya karşı oldugumu belirtmeye çalışıyorum yıl 2023 bilişim asrında bilişim dersi bile yok bunu her platformda dillendiriyorum zaten ama siz sanki 5 parmagımız var zaten işaret parmagımız olmasada olur diyorsunuz izlemini uyandırıyorsunuz insanda. adamlar diyorum sizin branşa bizim branşa atanıyor ortaokul lise farketmez nasıl atanabılır öss 3 net matematık yaparak kazandıkları bölumlerle mi?

Meslek Lisesinde çalışan biri olarak zaten meslek lisesinde norm olsaydı tefliler ilk öğretimde çalışmazdı.. Teflilerin şimdi geçemediği yer Bötenin mi derdine derman olacakk...

papakaa' Alıntı:

aynı değişiklik izmirde de yapıldı. ben bu konuda 147'yi aradım. böteciler meslek lisesine atanamıyorlarken nasıl oluyorda sınıfçı atanabiliyor diye sordum. 3 gün içinde cevap gelecekmiş.

Bence bu ülkede bir tek biz ise yaramıyoruz, herkes herseyi oluyor bizden bir halt olmuyor

Hocam bizim arkadaş var.Almanca mezunu sınıf öğretmenliği yapıyor.Türkçe Öğretmenliğine başvurdu.

Geri