Yalnızca Akıllı Tahta ve İnternet ile nasıl Scratch öğretebilirim

Kodla Büyü

nisansu

Site Gezgini
Arkadaşlar bu sene yeni okulumda 6 ve 8.sınıflarda ilk defa scratch işleyeceğim. BT sınıfım yok, code.org da sırayla herkese uygulama yaptırıyorum ama scratch uzun konu. Anlatıp kendi kendime örnek yapıp geçmek istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ve bu durumda olan arkadaşlar ne yapıyorlar?

hocam size tavsiyem scracth göstermeyin sadece akıllı tahta ve internet varsa çünkü etkileşim zor oluyor menüler var ve ekranlar arasını çocuklar düşünürken sıkıntı yaşayabiliyorlar. ben code.org sonrasında python anlatıyorum hatta isterseniz python turtle modülü var çizim için kullanılıyor onunla devam edebilirsiniz
:)
iyi çalışmalar ne yapacağınız konusunda fikir döndürürseniz bizim içinde farklı bir bakış açısı olabilir
Teşekkürler

ben aslında scracth a yoğunlaşmıştım kesin anlatacağım diye :) ama haklısınız hocam etkileşim konusunda tereddütlerim vardı. fikir için çok teşekkür ederim değerlendireceğim yaklaşık bir ay sonra geçmeyi düşünüyorum.

ben aslında scracth a yoğunlaşmıştım kesin anlatacağım diye :) ama haklısınız hocam etkileşim konusunda tereddütlerim vardı. fikir için çok teşekkür ederim değerlendireceğim yaklaşık bir ay sonra geçmeyi düşünüyorum.
pm atarsanız hocam orta okul öğrencilerine uygun bir python eğitimi hazırlıyorum size link atabilirim daha onların seviyesine uygun :)

teşekkürler hocam okuldan açamadım ama inceleyeceğim, scratch için de fikir verecek arkadaşlar olursa sevinirim.

Geri