Yakın zamanda konut kredisi alan var mı?

Kodla Büyü

cmos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Krediler yükselecek mi acaba? Aldığının 4'te 1'i kadar faiz veriyosun. Yüzde 4 kadar masrafı çıkıyo. Banka öneren var mı? Finansman mı kredi mi?

maaş aldığımız bankanın faydası olur mu acaba? Vakıfbankın 500 tl masraflı kredisi varmış. Acaba bugünlerde de devam ediyo mu? Bilen yok mu?

hocam bana 60.000 lazım. Kredi çekerken kredi masrafları yüzünden 3-3.5 fazladan lazım. Tapu masrafları için de aynı durum söz konusu. Yani benim bankadan 70.000 çekmem mi gerekiyor? Yoksa dosya masrafı denilince cebimden vermeli, tapu masrafı diyince cebimden vermeli miyim? Cebimde 7-8000 bulunmalı ve bankadan 60.000 çekmeli daha az faiz ödemiş olmalı mıyım?

cepten de beş kuruş fazladan verebilme imkanım yok aslında. Krediyi verip taksitlere odaklanacağım hemen.

Merhaba,

Konut kredisi başvurularınızda satın alacağınız evin ekspertiz değerinin sadece %75'i kadarına kredi kullanabilirsiniz. Faizlerin yükselip yükselmeyeceğini sormuşsunuz. Şuanda sezonsal artış kaynaklı bir yükselme trendi mevcut. İleriki dönemde nasıl bir ivme kazanacağı da henüz belirsiz. Eğer aradığınız evi bulduysanız bu oranları kaçırmamanızı öneririm. Çünkü bankalar her gün faiz oranlarını yukarı yönde güncellemekte.

Eğer konut kredisi ile ilgili daha başka sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Bari finans bankalarından alın onlara çoğu hoca uygun görüyor onlardanda almak tam helal değil ama kötünün iyisi hani ahirette hocalar buna cevaz veriyordu diye bahanemiz olur. Diğer bankalardan almak haram. Yasaklanmış. Çok ağır hadisler var. En basitini söyliysem allah faiz yapana savaş açarım diyor. Ağırlarını siz tahmin edin.

Bu konuda fikri olan var mı arkadaşlar? Bir kaç ay içerisinde kredi çekip ev alacağız hangi banka daha uygundur bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi?

faizler uçtu, birkaç ay önce ihtiyaç kredisi oranında konut kredisi kullandırılıyor. seçime kadarda inecek gibi görünmüyor.

çekilecek tutar - vade - aylık taksit - ödenecek faiz toplamı - dosya masrafı - exper - hayat vb.sigorta gideri - GENEL TOPLAM
şeklinde bir liste hazırlayıp ilimdeki devlet-özel-katılım bütün banka şubelerini dolanmıştım.
haa bi hatırlatma bir bankanın iki farklı şubesi arasında da fark olabiliyor. Fark derken mesela bir şubesi maaşın atıyorum %70 i diyor. diğer şubesi maaş müşterilerine %70 diğerlerine %50 diyebiliyor... bankanın küçük şubelerine bakın... müşteri kaçmasın diye kolaylık sağlayabiliyorlar.
ve son birşey... hayat sigortasını bankada yapmak mecburiyetinde değilsiniz dışardan kendiniz de yaptırabilirsiniz. bankacı arkadaşım söyledi.
ve hayat sigortası derken hayat sigortası yaptırın. FKS dedikleri yani ferdi kaza sigortası dediklerini yaptırmayın. aradaki fark şu... başınıza KAZA gelmediği müddtçe FKS hiçbir halt ödemiyor. Hayat sigortası KAZA OLMASINA GEREK OLMADAN devreye giriyor... bu aradaki farkı mutlaka sorun. sormazsanız elemanlar bu ayrımı filan hiç sormuyor. hayat sigortası deyip geçiyorlar... FKS mi Hayat sigortası mı dediğiniz zaman söylüyorlar size...

31.12.2013 yani yilin son gunu maas akdigim banka halkbanktan 100000 lira kredi cektik. 6 yillik. Esim tum bankalari arastirdi. En uygun halkbank geldi. 0,81 den cektik. Her ay 1845 lira odememiz olacak. Daha henuz 1 ay odedik. Yarin ayin 15i itibari ile 2ay odemesini maastan cekecekler.allah yardimcimiz olsun :)

Re: Ynt: Yakın zamanda konut kredisi alan var mı?

Ben de çekmeyi düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim

Geri