Yahu Joomla'dan Anlayan Bakıversin

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Hocalar joomla 2.5 web sitem var. Sorunum şu; sadece anasayfada en favori 5 haber diye bir modül kullanmak istiyorum. Modülü de buldum. Haber sitelerindeki gibi, efektli bir şekilde falan değişiyor haberler. Ama sadece ana sayfada görünsün bu modül, başka hiçbir iç sayfada çıkmasın istiyorum. Modülün içine girip "sadece seçili sayfalarda" kısmına geliyorum ve "ANASAYFA" yı işaretliyorum. Anasayfa dediğim yer aynı zamanda sitenin joomla varsayılan sayfası. Hani mecburen bir varsayılan sayfa ayarlama zorunluluğundan dolayı. İşte bu yüzden ben bir tek anasayfada göster desem de üst menüdeki diğer sayfalar hariç tüm makalelerde falan çıkıyor bu modül. Bu modülü makalelerin olduğu sayfalarda görüntülenmesini nasıl engelleyebilirim?

Ben de çok önce aynı problemi yaşamıştım. Bunun nedeni kategorileri sahipsiz kalması. Ana sayfada slaytında görünmesi için belirlediğiniz haber kategorisini bir menü öğesine eklerseniz sorun çözülür.
Eğer sitedeki menü öğelerinde görünmesin istemiyorsanız herhangi bir menü oluşturun o menüyü temanızda olmayan bi,r pozisyonda yayınlayın ve bu menüye tüm kategorilerinizi ekleyin. Böylelikle aynı kategorileri istediğiniz modülde kullanabilirsiniz.

Geri