Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü

Gurbetçiler de Türkiye'de alım gücünün düştüğünden yakınıyorlar. Ekonomi herkes için aynı sanırım.

Verilmesini beklediğimiz zam daha almadan eridi gitti.

Halimize sayısız şükürler olsun ama kabul edelim ki memurlar için yine çok zor bir dönem bizi bekliyor.

Bugün altın ve döviz tüm zamanların rekorunu kırdı. Allah sonumuzu hayretsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umarım memur maaş zammı şöyle olmaz:

“Memur maaş zammında düşük maaşlılar için taban aylık katsayısına daha fazla zam yapılarak ağırlık verileceği yönünde söylentiler var. Bu da bir yöntem ama bunun ciddi sıkıntıları olabilir ve dengeleri bozabilir. Daha önce bu yöntem denendi ve sorunlar oluşturdu.”

Düşük maaşlı memur diğer memurlardan daha fazla bir maaş zammı alabilir demek istiyor. Ahmet ve Mehmet arasında kaba tabirle 6K maaş farkı varsa bu zamdan sonra aynı oranda zam almayacakları için bu fark her ikisi için zam aldığını,alacağını biliyoruz, 3K düşücektir. Resmen ben bunu anladım. Diğer kalemlerde ne olur bilmiyorum. Sayın hocam aydınlatırsa sevinirim. @isikayhan

12 olan 22, 16 olan 23, 20 olan 25 olacaktır. 40 yıl prim yatıran emekliyle 15 gün prim yatırıp hiç çalışmamış insanların maaşlarını bile kafa kafaya getirdiler. Fazla birşey beklemeyin.

IMG_1823.jpeg

Keşke okumasaydım da dedirttiler ya memurlara, öğretmenlere, diyecek çok şey var ama silivri soğuk olur...

Memur Maaşları Buhar Olacak!!!!​

En düşük memur maaşı Temmuz ayında 22 bin TL olacak bu oran asgari ücretin yaklaşık 1.8 katına tekabül ediyor. Öğretmenlerde ise en düşük maaşın 26 bin TL, uzman öğretmenlerde 30 bin TL, başöğretmenlerde ise 34 bin TL olması bekleniyor. Ancak büyük tehlike kapıda, gelir vergisi sistemi düzenlenmez ise memur maaşları geldiği gibi buhar olacak. Çünkü gelir vergisi dilim hesaplamalarına göre memur maaşları yüksek vergi dilimine girecek. Bu durum brüt maaşı 22 bin TL’ye yükselen kamu işçileri için de geçerli olacak.
Hamzaçebi: “Ancak geri kalanı vergiye tabi. Artışla birlikte maaşlar hızla bir üst vergi dilimine girecek. Bu nedenle maaş artırılırken vergi diliminin de ayarlanması gerekiyor. Dilimler de aynı şekilde yükseltilmeli. Maaşları düzenleyen yasanın içerisine bu da eklenmeli. Yoksa bir anlamı kalmaz. Zammın bir bölümü vergiye gider. Bu düzenlemenin eşzamanlı olarak hemen yapılması lazım” ifadelerine yer verdi.

Hükümet yanlısı yayınlar bizimle dalga mı geçiyor anlamak mümkün değil. Biri diyorki atv göre hesapladık. Bugün atv haber gösterilen miktar farklı.
IMG_1825.png
IMG_1826.png

Hükümeti biraz tanıdıysam eğer;

Ya iyi bir zam vermez veya verirse de önceden nasıl geri alacağının hesabını yapmıştır da öyle verir.

Hele hele Mehmet Şimşek ekonominin başındaysa eğer, hiiiç heves etmeyin derim. Reisin farklı düşündüğünü sanmıyorum. Bunlar benim düşüncem. Kesin öyledir demiyorum. Vebalini almayayım.

Geçen 20 yılda böyle olduğunu herkes biliyor. Her geçen gün memurun hali iyiye gitmedi. Ve gelinen son nokta da malum. Buradan yola çıkarak yorum yapıyorum.

ATV iyimserdir bence yukarıdaki resimde bir yanlışlık var, ATV uzman 30.450 olacak diyor. (Çalışmayan eş-2 çocuk parası dahildir herhlde buna) 27-28 ler inşallah olur diyelim, uzman öğretmen için.

ATV iyimserdir bence yukarıdaki resimde bir yanlışlık var, ATV uzman 30.450 olacak diyor. (Çalışmayan eş-2 çocuk parası dahildir herhlde buna) 27-28 ler inşallah olur diyelim, uzman öğretmen için.
27-28 ler eğer uzman öğretmen için olacaksa yazık. Bence uzman olmayan öğretmen maaşları o seviyede olmalı. Neden mi?

Uzman öğretmen maaşları 27 olsa uzman olmayan öğretmen maaşları 23-24 bandında olur. Bu da demek oluyor ki neredeyse en düşük memur maaşı öğretmen maaşları kadardır. Bu da demek oluyor ki öğretmenler en düşük memurlardır. İTİBAR BİRAZ DAHA DÜŞTÜ.

Bana göre olması gereken tablo:

Aile yardımı hariç olmak üzere en az

Öğretmen maaşları 30K
Uz. Öğretmen maaşları 36K
Baş Öğretmen maaşları 42K

Bence bu haberlere itibar etmeyin. Zam olarak da çok yüksek beklentiler hayal kırıklığı yaratabilir. Uzman öğretmen maaşının 30 binin üzerinde olması gerektiğini düşünüyorum. Ama böyle olacağına dair umudum sıfır

O deilde tatil öncesi ekdersler icin puantaj yapildi, bir suru veri girildi, acaba dedim, ama hala ekders yatmadi, tatil bitmesine rağmen ortada birşey yok, komediyiz vesselam

Daha dün gittiğim bir fırında unlu mamüllerin ücretlerinin artacağını söyledi çalışanlar. Nedenini biliyoruz ama yine de bir soralım dedik. Neden olacak abi, bizim maaşlar arttığı için onlar da fiyatları arttırmak zorunda dedi.

Ve bu sadece bir fırın. Bunun marketleri, kasabı, manavı vs vs vs var. Bizim zamlar daha erimeden buhar oldu. O yüzden yüksek bir zam verilmesi lazım. Ama umudumuz var mı? Tabi ki hayır. Neyse bakalım, bi açıklansın da sonra yine konuşuruz.

geçen seneden bu yana her sey 3 katına cıkmıs bazı arkadaşlar o kadar vermezler deyip duruyo. 2022 temmuzda 15 günlük farkla yaklasık 11bin maaş yatmıs. bu hesaba göre 33bin temmuz 2023 te yatması gerekir. bu yapılmıyosa kul hakkı bile isteye yeniliyor demektir. hadi 33 bin olmadı 30bin olmalı. net.

Bize her reva görüleni NOTER gibi onaylayan sendika ve onda ısrarla kalmak isteyen üyeleri olduktan sonra kesinlikle haklısınız.

O deilde tatil öncesi ekdersler icin puantaj yapildi, bir suru veri girildi, acaba dedim, ama hala ekders yatmadi, tatil bitmesine rağmen ortada birşey yok, komediyiz vesselam
Buna ben de ayar oluyorum. Öğretmen derse 10 dakika geç kalsa telefonu susmaz, idarecilerin hepsi suratını asar. Herifler bayramdan önce ödemesi gereken parayı ödemiyor, kimsenin bir şey dediği yok. Allah belalarını versin.

Buna ben de ayar oluyorum. Öğretmen derse 10 dakika geç kalsa telefonu susmaz, idarecilerin hepsi suratını asar. Herifler bayramdan önce ödemesi gereken parayı ödemiyor, kimsenin bir şey dediği yok. Allah belalarını versin.
Hocam Haziran ücretleri Haziran ayında ödenmiyor. İşlemler Haziran'da yapılır ama ücret tahakkuku temmuz itibariyle yapılıp temmuzda ödenir.

Sendika başkanı memur rahat bir oh çekti demiş diye duydum doğru mu diye inanamadım ama inşallah doğru değildir.
Beyefendi sendikanın başında olduğu sürece bize rahat bir oh çekmek yok. Gerçi bu gitse bir başkası gelse ne değişir? Bana göre hiç bir şey değişmez. Zihniyet aynı bence. (Hükümet ile iyi geçinmek.)

Geri