Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
30 binin altı ne verirlerse versinler, öğretmenlik mesleğinin şanına yakışmaz hocam, tabii eğer kaldıysa o şanın kırıntısı döküntüsü...
Bence 35 de verseler o para eriyecek. Kiracılar, esnaf , vb. şahlanacak, eseri kalmayacak o paranın. Yuvalar dağılacak, kemer biraz daha sıkılacak.

Bence 35 de verseler o para eriyecek. Kiracılar, esnaf , vb. şahlanacak, eseri kalmayacak o paranın. Yuvalar dağılacak, kemer biraz daha sıkılacak.
Eriyeceği konusunda hemfikirim hocam. En azından 30 veya üstü olursa sonraki zam için geçecek 6 aylık süreç en azından biraz daha çekilebilir hale gelecektir.

Ben de duydum. Ama maalesef uzman öğretmen maaşı böyle bir zam ile birlikte bizim okuldaki işçi kadrosundaki hizmetli arkadaş ile aşağı yukarı aynı olacak. Hayırlısı bakalım.
Ben de aynı fikirdeyim hocam. Uzmanlık farkı her geçen gün eriyip yok olacak gibi geliyor bana. Seyyanen verilen zamlar kârdan çok zarar ettiriyor bize.

Bunun yerine %50 + 5000 verseler daha çok sevineceğim.

Seyyanen yapılan bir zam en kötüsü olacaktır. Ek ders, tazminat gibi kalemler yüzdelik zam ile şekilleniyor diye biliyorum. %100 lük bir zam mı, seyyanen bunun parasal karşılığı mı. ? Yüzdelik zam ile 100 saat ek ders alan bir kişinin ek dersi +4500 - 5000 yazar. %25 + 7500 ya da %50 + 5000 gibi zam seçenekleri birbirine göre iyi ve kötü... Tümden bir seyyanen zam içlerinde en kötü seçenek.

Seyyanen yapılan bir zam en kötüsü olacaktır. Ek ders, tazminat gibi kalemler yüzdelik zam ile şekilleniyor diye biliyorum. %100 lük bir zam mı, seyyanen bunun parasal karşılığı mı. ? Yüzdelik zam ile 100 saat ek ders alan bir kişinin ek dersi +4500 - 5000 yazar. %25 + 7500 ya da %50 + 5000 gibi zam seçenekleri birbirine göre iyi ve kötü... Tümden bir seyyanen zam içlerinde en kötü seçenek.
Aynen hocam çok haklısınız. Seyyanen zam ücreti arttırmıyor ve zamanla ücret de düşecek. Ayrıca uzmanlık da yüzdelik zam ile arttığı için seyyanen zamdan o da etkilenmiyor. Velhasılı ücret de uzmanlık da eriyecek boyie olursa.

Seyyanen verilen zammın anlamı şudur:

1. Durum: Şimdi 16.000 TL maaş alıyorum. Seyyanen 10.000 zam alsam 26.000 olur maaşım. Buraya kadar kârlı gibi görünüyor ama asıl sorun sonra başlıyor.

Bir sonraki dönemde (Ocak 2024) zam olarak örneğin %10 verildiyse sen (16.000 x %10) + 10.000 = 27.600 alırsın ki zam olarak sadece 1.600 fark alırsın. Yani sana şimdi verilen seyyanen 10.000 TL hep aynı 10.000 olarak kalır. Tabi bu 10.000 yıllar içinde pul olup gidecek.

2. Durum: %25 + 7.500 aldık. Maaşın (16.000 x %25) + 7.500 = 27.500 olur.

Ocak 2024 te %10 zam alsak son durum şu olur. (20.000 x %10) + 7.500 = 29.500 maaş alırsın.

Yani seyyanen verilen zamlar hep aynı kalır ve yüzdelik zam artışlarından etkilenmeyerek sabit kalır. Bu da demek oluyor ki zamanla pul olup gidecek.

BEN BÖYLE BİLİYORUM. YANLIŞIM VARSA DÜZELTEBİLİRSİNİZ ARKADAŞLAR. Şimdi yalan yanlış bilgiler vermiş olmayayım. Ne de olsa vebaldir. Milleti yanlış bilgilendirip de yukarının günahını almayayım durduk yere.

30 bin net versinler de tamam erisin ben kabulüm.Ciger servis 180 lira idi almadım 25 liraya ciğer kavurma yiyorum şu an.

Vallahi benim kabulüm değil hocam. "Günü kurtaralım da yarına Allah kerimdir." düşüncesi bana ters.

Ocakta komik zam almayı şimdiden kabul edersek eğer Ağustostaki zam pazarlığında çıkan rakamdan gocunmamak lazım.

Zaten Merhum-Sen sayesinde çok iyi bir zam Pazarlığı olmayacak buna eminiz. Bari kendi içimizde komik rakamları zikretmeyelim ki uzaya bu tarz ihtimalleri salmayalım.

Hz. Mevlana der ki:
"Dünyada olabilecek her bir olay için misal aleminde sayısız ihtimal uyur. Siz ağzınızdan çıkardığınız sözlerle o ihtimalleri uyandırırsınız. Güzel kelimeler söyleyin ki güzel ihtimaller uyansın . Insanın kaderine müdahelesi buradadır."

Her iki durumda da;
🔴 Uzmanlık ve başöğretmenlik eriyecek.
🔴 Eğitim öğretim tazminatı eriyecek.
🔴 Ek ders ücreti eriyecek
🔴 Yıllar sonra emekli olunca, emekli ikramiyesi cücük gibi olacak.
Emekli maaşı da hiçbir şeye benzemeyecek.

bu şekilde en düşük memur maaşı 22 ye ulaşamaz. Mehmet Şimşek 6 aylık enflasyona(%20) + seyyanen tüm memurlara 7500 tl verecektir.

Ben 22 bine aile yardımı (yani eş yardımı ve 6 yaş altı iki çocuk) da dahil olacak diye düşünüyorum
Asgari ücret arttığı için vergi istisnası da artıyor. Onu da ekleyince 22 bin oluyor

1/4 derece ve kıdemindeki bir öğretmenin maaşının 25000 TL'yi geçmeyecek şekilde ayarlanacağını düşünüyorum. Sadece tahminim, herhangi bir bilgiye dayanmıyor.

Öğretmen ya da genel olarak memur maaş zamlarından kimse umutlu değil anlaşılan. Benim gibi... Vay be ne hale gelmişiz.

Vallahi benim kabulüm değil hocam. "Günü kurtaralım da yarına Allah kerimdir." düşüncesi bana ters.

Ocakta komik zam almayı şimdiden kabul edersek eğer Ağustostaki zam pazarlığında çıkan rakamdan gocunmamak lazım.

Zaten Merhum-Sen sayesinde çok iyi bir zam Pazarlığı olmayacak buna eminiz. Bari kendi içimizde komik rakamları zikretmeyelim ki uzaya bu tarz ihtimalleri salmayalım.

Hz. Mevlana der ki:
"Dünyada olabilecek her bir olay için misal aleminde sayısız ihtimal uyur. Siz ağzınızdan çıkardığınız sözlerle o ihtimalleri uyandırırsınız. Güzel kelimeler söyleyin ki güzel ihtimaller uyansın . Insanın kaderine müdahelesi buradadır."
Valla hz. Mevlana ya saygım arttı, rahmetli o zamandan kuantum ve paralel verenlere adeta selam çakmış.

seyyanen 7500 + %25 diyenleri duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum. Sanırım bu şekilde yapınca en düşük 22 oluyormuş. @isikayhan hocam hesap işlerinde iyidir. O düzeltir hata varsa

Ben hükümetin yerinde olsam. Enflasyon farkı veririm. 22bin sözümü tutmak için de seyyanen 22bin altında kalanları 22bine tamamlarım. Böylece hem en az zammı vermiş olur hem sözümü tutmuş olurum.
Kimsede çıkıp birşey diyemez. Ha deseler ne olur orası da ayrı...

Ben hükümetin yerinde olsam. Enflasyon farkı veririm. 22bin sözümü tutmak için de seyyanen 22bin altında kalanları 22bine tamamlarım. Böylece hem en az zammı vermiş olur hem sözümü tutmuş olurum.
Kimsede çıkıp birşey diyemez. Ha deseler ne olur orası da ayrı...
Burayı okuyorsa maliyeciler iyi fikirler buluyorlar

gemisini kurtaran kaptan , kimseden fayda yok, bundan sonra sandığa da gitmem kim ne yaparsa yapsın hakkım helal değil hiçbirine

Seçim geçti kimse büyük hayaller kurmasın bence memur kesim siyaset yasağı olduğu sürece işçiden aşağı kalacaktır. 22-25 arası alacağız ek ders olmadan vergiye de girdin mi 20-21 olur net orurun aşağı

seyyanen 7500 + %25 diyenleri duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum. Sanırım bu şekilde yapınca en düşük 22 oluyormuş. @isikayhan hocam hesap işlerinde iyidir. O düzeltir hata varsa

Ben eş ve çocuk yardımı ve vergi istisnası tutarının artışı nedeniyle seyyanen zammı daha az bekliyorum:

• Beğen
Tepkiler: omd
22 binin konuşulduğu tarihlerde dolar kuru 19 civarındaydı, bugün 26 yaklaşık yüzde 30-35 artis olmuş, yani konuşulan rakamlar boşuna değilmiş, para cebe girmeden ,günden güne eriyor zaten , cebe girene kadar yüzde 50 lik erime olacak ,yani hiç bir anlamı kalmayacak alacağımız 22 binin vb.. paraların.

Aynen öyle hocam. Zaten TÜİK, abuk subuk enflasyon rakamları açıklıyor. Dolar, altın, akaryakıt fiyatları aldı başını gidiyor.

Enflasyon Hâlâ nasıl düşük çıkıyor anlamıyorum. Benim zamlardan yana hiç umudum yok. Kendime ek iş arıyorum.

Halimizi Allah'a arz ediyorum. Hakkımızı yiyen kim varsa onları da Allah'a havale ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Açıklanacak enflasyon rakamı Kadar zam, üstüne seyyanen diye tahmin ediyorum.

Yüzdelik zammı olabildiğince düşük tutacaklardır zannımca.

Mehmet Şimşek ekonominin başındaysa hevese çok kapılmayın bence. Bu da benim yorumum.

Bazı Twitter adresleri %25+7500 çalışması var diyor. Eğer Haziran enflasyonuyla beraber toplam enflasyona 20 dersek %5 refah payı.. 7500 TL de ek zam. Yine de 22bine ulaşmayan memurların da 22bine yükselmesi dendi mi olur biter iş.

Eylül ayında para pul olur yine. Ocak zammını konuşmaya başlarız.

Bazı Twitter adresleri %25+7500 çalışması var diyor. Eğer Haziran enflasyonuyla beraber toplam enflasyona 20 dersek %5 refah payı.. 7500 TL de ek zam. Yine de 22bine ulaşmayan memurların da 22bine yükselmesi dendi mi olur biter iş.

Eylül ayında para pul olur yine. Ocak zammını konuşmaya başlarız.
Eylüle kalsa iyi. Ağustos ta erir. Bir de temmuz ek zammını 15 inde alacağımızı zannetmiyorum. Meclise gelip geçmesi uygulanmasi 15 inden sonraya kalır. Temmuzda da düşük bir zam almış oluruz. Farkı sonraya kalır. Geçmişte de böyle oldu.

Geri