Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Re: Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.

Yetkili Sendikanın istekleri konusinda ne kadar ciddi olup olmadigini söyle görmek lazim.
Istedigini taleplerini alamadığında üyelerine yada diğer sendika üyelerine çağrı yapıp 3 günlük 5 günlük neyse grev kararı alabilecek mi?
Görelim ne kadar delikanlı olduğunuzu...
Laflar bu işler yürümez...

e.kurt' Alıntı:
Yetkili Sendikanın istekleri konusinda ne kadar ciddi olup olmadigini söyle görmek lazim.
Istedigini taleplerini alamadığında üyelerine yada diğer sendika üyelerine çağrı yapıp 3 günlük 5 günlük neyse grev kararı alabilecek mi?
ne grevi adamın yaptıkları tek eylem var oda mısırdaki sisi için rabia ya ağladılar.

tarafszhaber' Alıntı:
murathan21' Alıntı:
yine yaptı yapacağını eğitimbirsen bundan daha önemli nasıl bi kazanım olabilir ki

Kürşat_58' Alıntı:
adam o kadar uyanık ki eğer sendikasızlarada toplu görüşme aidatı ödense bütün sendikalar üye kaybedecek ama kendisine iki kat uygulama talep ederek sadece diğer sendikaların üye kaybetmesini sağlayacak. buna ne denir?
normalde diğer sendikalara 2 kat istemesi kendisine hiç istememesi lazım.. sonuçta paraya değer vermeen bir sendika
aslında bu kendi üyelerine hakarettir. bunu anlayacak üye var mı? memursen üyesi hangi amaçlar için üye olmuş onu sorgulamak lazım

Re: Ynt: Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.

e.kurt' Alıntı:
Haksızlık etmeyin.
Bir keresinde ne olduğunu hatırlayamadığım bir durumu akşam saat 19.00 gibi basın açıklaması yaparak, protesto etmişlerdi.
Tabiki bu 4 yıl öncesi gibi idi.

Değiştilerse (değişmezlerse eğer, çöküş başlar) bu sefer ne olursa olsun öğretmenler için;
En azından, nöbet ücreti ve ek gösterge almaları şart.
Bu konuda eğer sendikal bir çağrı olur ise, gönülden destekliyeceğim.
Temsilcimiz EBS ne, Masada gerçek kazanım ve başarılar temennisi ile.

hepsi tiyatro, hepsi tulûat. başka bi şey değil. her şey göstermelik ve sendikalar da bu oyuna alet oluyorlar. :-1:

Bildiğim tek şey, hükümetin elinin bize gelince gerçekten çok sıkı olduğu.....Ama masada almasını bilecek sıkı sendika gerek.
Hani Türkiye büyümüştü.
Dünyada büyüme hızı 6. ülke idik.
Hani hemen her hafta bir havalimanı açılışı vardı.
Milli uçak fabrikası açılmıştı
Milli uydular yapıyorduk
Daha 3 ay önce değilmiydi, bu açılışlar ve hatta işçiye % 16 zam üzerine 2 kere bayram ikramiyeleri
Öğretmene gelincemi eli sıkı olunuyor?

dedim ya :!: hepsi mügalata :-1:

ayrıca;
...
TÖS kendisini hiçbir zaman bir ekonomik-demokratik örgüt gibi görmedi. O temsil ettiği eğitim emekçilerinin kurtuluşunu, emperyalizme bağlı bozuk düzenin değişmesinde görüyordu.

Gayrı milli ve bozuk olan bu düzeni değiştirmek için bütün millici kuruluşlarla ve sınıflarla birlikte hareket etmeyi amaçladı.
...
Hiçbir zaman, “benim sorunum öğretmenlerin veya eğitim emekçilerinin daha fazla ücret almasıdır” demedi. Sürekli olarak, “benim sorunum, gerçekten demokratik ve tam bağımsız Türkiye’yi gerçekleştirmektir” dedi. Bu amaçla da, işçi, köylü ve memur örgütleri ile sıkı bağlar kurdu.
Bu nedenle de yetmiş bin üyesi olmasına karşın, yüz yirmi bin eğitim emekçisini arkasına aldı.
...
http://www.aydinlikgazete.com/ozgurluk- ... 73996.html

Ekders 4 katı olursa
Maaşın yanında iyi gider.

EBS güzel teklif yapmış.
《《《Bence makbul.》》》

Ama, haberiniz olsun.
Ortaokullarda ders saati sayısı, Haftalık 30 a düşmüş.
Eski düzen yani.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Normlar, ücretler güncellensin.

COBOL' Alıntı:
Ama, haberiniz olsun.
Ortaokullarda ders saati sayısı, Haftalık 30 a düşmüş.
Eski düzen yani.
Normlar, ücretler güncellensin.

hocam nerden ulaştınız bu bilgiye. bizim ders ne olmuş anlamadım

Kaynak kesin değil hocam
Ama ortada var bir fısıltı.
25 saat +5 seçmeli diye duydum.

Görsel müzik beden seçmeliye dahildi sanki.
Yani geriye bt ye ne kalır, ,, tahmin et.
Ama dediğim gibi hepsi kulak fısıltısı
Bekle ve gör.

İnşallah öyle birşey olmaz hocam

Ek dersi alan var alamayan var. Maaşa zam gelmez ise gerisi hikaye

Habertürk. TV de iyi bir mücadele var canlı
3 sendika başkanı :p:mrgreen:
Ali yalçın
İsmail koncuk
Lami özgen
BİTTİ Saat 19;55

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1439469119153.jpg
    uploadfromtaptalk1439469119153.jpg
    34.7 KB · Görüntüleme: 595

hadi hayırlısı şurda 10 gün kaldı bakalım ne olacak sonuç

gerçi pek ümidim yok ama neyse yinede hayırlısı diyelim

3+3 önerirler belki bir ihtimal 4+4 yaparlar.Ben bunlara bakmıyorum bile.Beklentim iyi bir okkalı seyyanen zam.150,200 gibi ama beklentim 80tl.
Sendika çıkmış ek derse %400 zam.Kardeşim mantıklı olsun biraz bari düz ek ders 10tl olsun

2016 için 4+4
2017 için 3+3 teklif etmiş hükümet

seyyanen birşeyler de olsaydı bilgisayarı yenilerdik

Şu vergi işini halletsinler. %4 verecen temmuzda gelir vergisi %15 den %20 lik dilime giriyoruz. Verdiğin zam uçtu hatta içeri girdi. Azrail erkek çocuk dağıtıyor demişler, benimkini almasından ben ondan istemiyorum. Devletin en sağlam vergi aldığı kesim memur ve işçiler. Bu durum çok vahim. Okadar büyük şirketler, marketler vs git onlardan al. Yazık diyecemde yazık değil müstahak aslında bizlere.

kade38' Alıntı:
2016 için 4+4
2017 için 3+3 teklif etmiş hükümet
Bu çarşamba akşamı yani 12 ağustos ta memurSen yönetimi, Başbakanlığa, çankaya ya çağırılmışlardı.
İşte o an anladım, yine böyle % 3 olacağını.

Bence insan olan her sendika bu % 3 zamma masayı terkeder.

Yılın satışı başladı yine. Memur-SEN başkanı da milletvekillik için sinyal çakmaya başladı. Hala bu sendikanın arkasından gidenlerin akıllarından şüphe ediyorum.
yazıklar olsun.

Holosko arti bir miktar paraya anlasma saglanir :mrgreen:

valla müstehaktır bize;dolar uçmuş;kıymanın kilosu 40 lira;herkesin alım gücü düşmüş;bir de ekonomik kriz;size 4 + 4 iyidir...erken seçimin bütçeye maliyeti 2 MİLYAR LİRACIK....sizde koşa koşa sandıkta akp yi destekleyin...

aynenbadi' Alıntı:
çok şükür sendikam yok
Herkes senin gibi yapsa zaten sprun yok.Ama;
Bizi% 3 lere mahkum edip, küssüratlara imza atanların en yakın rakibi olan kamu sen de birleşmekte fayda buluyorum.
Sırf Bu faydayı gördüğüm için, Türk kamu sen e üye oldum. Siyasi düşünce bakımından yakınlığım yoktur.Menfaatime (genel memur ve öğretmen menfaati) hangi sendika gelirse ona uyarım.

BU KURALI İYİ ÖĞRENİN

İşveren ile yanyana oturan sendikanın en yakın sayısal rakibi hangi sendika ise, memurun gerçek sendikası odur.

Devlet mi halk için var halk mı devlet için var bu soru mühim. Ayrıca biz senin memurlarınız kimimiz öğretmen kimimiz mühendis vs... Sen senin işini yapan adama şunu vermem şu kadar veririm diyip pazarlığa oturuyorsun zaten ben senin işini yapıyorum arkadaş mahalledeki bakkal bile daha kaliteli insanlar buna inan. Arkadaşlar herkes biliyor ki her sendika fikriyatı temsil ediyor kimse kimseyi kandırmasın sendikacılık diye bir şey kalmadı artık o işler 80 lerde bitti .Ülke seçim yaptı yine seçim dediler bütçeyi düşünen mi var Allah aşkına bir koalisyon bile kuramadılar yok kırmızı çizgiler yok bilmem ne halktan alıyorlar vergisini nasılsa. Allah tek maaşla geçinip çocuk okutanların yardımcısı olsun.

Mahallledeki bakkalar bile daha kalitelidir bu bakanlara göre

Geri