ya arkadaşlar oruç nasıl geçer !!

Kodla Büyü
ufo60' Alıntı:
Herkes özgürdür hocam. Başkalarının yaşam tarzları kimseyi ilgilendirmez. Ne türbanlısına ne minilisine kimse karışmamalıdır. Ben oruç tutana namaz kılana ne kadar saygı duyuyorsam onlardan da aynı saygıyı beklerim. Orucu ya da dini bahane ederek insanların kalbini kıranlar, kavga çıkaranlar da var. Öncelikle herkesin sevgi saygı ve hoşgörüden uzaklaşmaması dileğim.
Herkes özgürdür de hocam müslümanlar olarak birbirimizden sorumluyuz. Arkadaşlarımızı uyarmak görevimizdir.. Ayrıca İbadet yapmayarak benim içim temiz demek te insanları kurtarmaz.. İbadetler insanı güzelleştirir. Yani senin anlayacağın ikisi bir den olmalı. İbadet edenlerin dinini yaşamaya çalışanların kalp kırmaması gerekir. Ama hepimiz insanız hatamız olacaktır.. hatalar var diye hiç mi ibadet etmeyeceğiz yani??? Sadece içim temiz demele olmuyor.. Umarım sizde ibadetlerinizi yerine getirirsiniz. Bunu lütfen hayatınıza karışma olarak algılamayın. Sorumlu bir müslaman olarak müslümanlığımın gereğini yerine getiriyorum. Yüce Allah Kuran da Zariyat suresi 56. ayette şöyle buyuruyor :
Bismillahirrahmenirrahim Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
Kulluğun nasıl edileceği ise Kuran da açıklanmıştır... Yartılma sebebimizi iyi bilmeliyiz. Ve bunu öğrenmek içinde Kuran tefsiri okumamız gerekir... Ve peygamber efendimizin hayatını çok iyi öğrenmeliyiz. Burada ahkam da kesmiyorum benimde bir sürü eksiğim var. Allah günahlarımızı affetsin. Allah Kuran'ı okuyup anlamayı ve anladıklarımızla amal etmeyi nasip etsin amin.

Serkan Hoca
Arkadaşlarımızı uyarmak görevimizdir zihniyeti tehlikelidir. Sen kendi ibadetinle ilgilen yeterli olur. Başkalarını uyarmak isterken bazen tehlikeli sonuçlara neden olunabileceğini bilmelisin. Herkese saygım vardır.

Geri