ya arkadaşlar oruç nasıl geçer !!

Kodla Büyü

camlıca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hepinizin ramazaı şerifi mübarek olsun bunun la birlikte oruç nasıl geçer süratle hemde:))

valla hocam onun alt yapısını önceden oluşturacaktın geçti artık :) iş olacak elinde. Web sitesi olur. bilgisayar işi olur. Mutlaka olacak bişey. Ben anladığım işlere de anlamadığım işlere de koşturuyorum. Anladığım işleri yapıyorum anlamadıklarımı da anlayana yaptırıyorum komisyon usülü bi bakmışın akşam olşmuş :D

pogram yaz , web sitesi geliştir yada bişeyleri boz hocam. zaman su gibi geçiyor. akşam iftara doğru da bir iki pes atarsın ezan okunmuş.

snobian' Alıntı:
tutmazsan çok rahat geçer.
:p :p

Geçen sene tramvayda önümde 2 genç(15-16 yaşlarında) konuşuyor.

- Sen oruç tutuyon mu?
- Yok tutmuyorum, sen?
- Tutuyorum oğlum tabi, Allah cehennemde yakar yoksa.
- Olur mu oğlum Allah insanlar arasında ayrım yapmayın diye emretmemiş mi, koskoca Allah insanlar arasında ayrım mı yapacak, herkesi cennete alır bence.

Sessiz tramvayda bir kahkaha bombardımanı yükselmişti. :puhaha:

Doğru bişey yapmadığımı baştan belirterek saat 14.00 e kadar uyuyorum, film izliyorum call of duty-pes falan oynuyorum böylelikle iftara kadar oyalanıyorum..

Ramazan ayina ulastirdigi icin Rabbimize hamd olsun, keske her ayimiz Ramazan gibi olsa...
Oruc sabrin yarisidir

En sevdiğin işi yap zaten o işi seviyorsan dalacaksın içine zaman su gibi akıp gider.Ben C# a dalacam yarın inşallah.Geçen yıllar hep öyleydi zaman çabuk geçiyor öğleden sonra da FIFA PES tarzı oyunlar oyna turnuva oluştur o maç senin bu maç benm daha çabuk geçiyor.

Ramazan ayı, Kuran ayıdır. Her gün bir cüz okursanız hatim etmiş olursunuz. Ramazanınız hayırlı olsun.

12'ye kadar uyu, uyanır uyanmaz 2 tane arka arkaya filim izle, sonra bı yarım saat kadar serın bı yerde (balkon,teras vs.) kafanı dınle, sonra tekrar filim yada oyunla (Age of Empires III) devam et hocam ben böyle yapıyorum :D

Kimin nasıl geçer bilmem de çok şükür benim mutlu mutlu geçiyor, özellikle de kalabalık bir iftar-sahur sofrası gibisi yok.

gündüzler uzun uyumadan, dinlenmeden geçmiyor elbette ama şu mübarek ayın her dakikası çok önemli..İbadete ağırlık vermek lazım, namaz kılarak (varsa kaza kılmak), kur'an okuyarak, ilmihal okuyarak, dini noktalarda daha önceleri aklımıza takılmış konuları araştırp öğrenmek için mükemmel bir manevi atmosfer...Allah dolou dolu değerlendirmek nasib etsin bu fırsatı, herkesin oruçlarını ve diğer ibadetlerini kabul etsin..

Sahura kadar yatmıyorum. Öğle vakti kalkıyorum. Ayrıca PS3 aldım. Vakit hızla geçiyor...

ufo60' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:
share_' Alıntı:
snobian' Alıntı:
tutmazsan çok rahat geçer.

burda fazla rahat olursan ahirette zor geçer. Allah hem dünyada hem ahirette kolaylığı yada zorluğu aynı anda vermez.
:++:

Herkesin kendi sorunu. Gidip gören var sanırım.

İllaki gidip görmekmi gerekiyor inanmak için?
Zaten öyle bişey olsaydı da insanlar cenneti de cehennemi de görmüş olsaydı işin bi esprisi kalmazdı,
insanlar işle güçle hiç uğraşmaz 24 saat ibadet ediyor olurdu, sende dahil.

Herkes özgürdür hocam. Başkalarının yaşam tarzları kimseyi ilgilendirmez. Ne türbanlısına ne minilisine kimse karışmamalıdır. Ben oruç tutana namaz kılana ne kadar saygı duyuyorsam onlardan da aynı saygıyı beklerim. Orucu ya da dini bahane ederek insanların kalbini kıranlar, kavga çıkaranlar da var. Öncelikle herkesin sevgi saygı ve hoşgörüden uzaklaşmaması dileğim.

ufo60' Alıntı:
Herkes özgürdür hocam. Başkalarının yaşam tarzları kimseyi ilgilendirmez. Ne türbanlısına ne minilisine kimse karışmamalıdır. Ben oruç tutana namaz kılana ne kadar saygı duyuyorsam onlardan da aynı saygıyı beklerim. Orucu ya da dini bahane ederek insanların kalbini kıranlar, kavga çıkaranlar da var. Öncelikle herkesin sevgi saygı ve hoşgörüden uzaklaşmaması dileğim.

haklısınız hocam aynı düşünceleri taşıyoruz.

Orucu üzmeyelim arkadaşlar.Bu düşünce ve soru bence çok da uygun değil.Sevabından yemeyelim.Yapacak o kadar güzel şeyler var ki,insanlara ve topluma faydalı olma adına..Hoşgörü ve karşılıklı saygıyı hiçbir zaman elden bırakmadan...

Geri