ya arkadaşlar bu hata neyin nesidir ???

Kodla Büyü

dobra1979

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
bilgisayar kendini resetliyor bazen başlangıçta bazen açıldıktan sonra ramleri tak çıkar yaptım format (bir kaç kere) çektim ama aynen devam ediyor sorun.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0060.jpg
    Fotoğraf0060.jpg
    260.9 KB · Görüntüleme: 686
güvenli modda başlatıp virüs taraması yaptırman çözüm olabilir.
Ayrıca hata koduna microsoft'un sitesinden bakabilirsin.

RAM'den kaynaklanıyordur, bana da olmuştu. Başka bir bilgisayardan RAM değiştirerek deneyebilirsin.

RAM hatası gibi gözüküyor.. Arkadaşın bilgisayarında RAM'lerin yerini değiştirince sorun çözülmüştü.. Bence RAMleri tek tek deneyin şayet ik tane ise..

ahmetfx' Alıntı:
RAM hatası gibi gözüküyor.. Arkadaşın bilgisayarında RAM'lerin yerini değiştirince sorun çözülmüştü.. Bence RAMleri tek tek deneyin şayet ik tane ise..

hocam ramleri denedim tek tek maalesef düzelmedi

hocam d sürücünde ki virüsten kaynaklanabilir. Yedeğinin alıp fdisk olayını gerçekleştir. Bİrde Ram leri kontrol et. İki tane falansa tekini çıkar dene.

bilgisayarda ramler 2 gb 2 şer tane yarın diğer kasadan bir adet ram alayım deneyeyim 2 sininde sorun olması zor ama denemekte fayda var

aliantep27' Alıntı:
Harddiskinde fiziksel hata olabilir.

disk birleştir yaparak biraz olsun rahatlayabilir hdd fakat bad sectörlü bir hdd her zaman hata verecektir diyeceğim şudur ki bu hdd te fazla güvenmeyin her an sizi yarı yolda bırakabilir

sn hocalarım ramleri değiştirdim sorun hallolmadı ama şunu yaptım hardiske takılı olan güç kablosunu çıkardım dvd dekini harddiske taktım harddiski dvd nin altındaki yuvaya monte ettim şu an 1 saati aşkındır yeniden başlamadı bakalım olursa net bişey yazarım.

Donanım uyuşmazlığı. Son olarak eklediğiniz veya güncellediğiniz bir sürücü varsa (programda olabilir), bilgisayarı güvenli modda açıp, kaldırınız.

Virüs taraması yapın, combofix çalıştırın birşeyi kalmaz. normalde iki seçenek var ram veya virüs %99 sebebi bunlardır

Geri