Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
2015 yılı, memur toplu görüşmeleri başladı.

İnşallah biz öğretmenler ve memurlar için güzel neticelenir.Hayırlı uğurlu olsun.
Sanırım bugün gündem okunur.Yarın, heyecan başlar.

☆Dilek ve temennilerimizi,
☆Görüşmeler hakkındaki detayları, bu başlıkta paylaşalım arkadaşlar.

Son düzenleme:
Re: Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.

haydi hayırlısı.. inşallah yüzde 4 zam alırız..

2010 daki referandum öncesinde çok propagandası yapılan maddelerden biri idi. Toplu sözleşmede çalışan tarafının elinin güçleneceği hakem heyeti ne derse hükümetin o rakamı vermek zorunda olduğu gibi vaatleri atıyorlardı.

2012 ve 2013 teki toplu sözleşmelerde gördük ki referandumda EVET çıkmadan önce daha fazla zam geliyordu.

Ortada bir hükümet yokken ve ufukta da erken seçim ihtimali varken bakalım bu sefer görüşme komedisi nasıl sonuçlanacak

Yetmez ama evet çilerin ya da evet çilerin çok memnun kaldığı geçen sene yetkili sendikanın memuru tarihinde ilk kez enflasyon oranı altında bıraktığı uygulamanın 2.si.

Etrafıma bakıyorum da şu anda özelde çalışan lise mezunu (küçümsemek için söylemiyorum kendi kardeşlerim de var) insanların maaşı bizimkinden yüksek.

En düşük memuru geçtim artık asgari maaşı 1500 felan yaparlarsa asgari insanlar olacak öğretmenler

Re: Ynt: Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.

Özel sektöründe farkındayım sayın hocam
Tecrübeli ve az birşey becerikli bir mühendisin
örneğin kimyasal boya satan şirketin pazarlama da en alt pozisyonlarından birinde tanıdığım var, 4500 maaş artı prim usulü çalışıyor.İzin durumu kendine bağlı.Her 3 yılda bir değişen otomobil, Yakıt nerede ise sınırsız, giyim, tefrişat cep tel tablet pc vb. şirketten. Yurtdışı seyahatler 2 yılda bir var.

KamuSen
Memurun Son 2 yıllık enflasyon kaybı olan, 2bin tl nın öncelikle karşılanmasını talep ediyorken...

KESK
Bu toplu görüşmelerin eylül yada ekim ayına ertelenmesini istiyormuş.

Kaynak; trt teletex

Benim sonucum erken seçimide düşünerek, sadece ocak ayında net 150 tl seyyanen zam. % lik oranlar ekonomiyi daha çok zora sokacağını biiyorlar.
Belki öğretmenlere de aylık 100 tl nöbet ücreti verirler.

Gelelim bize

Yetkili sendika MemurSen yüzde 8+8 istiyor,

İşveren tarafı hükümet ise 3+3 öneriyor.Bütçe imkanları bu kadar diyor. Maliyet vs diyor.

Daha 2 ay önce % 16 yı işçiye verirken feryat yok.
Bize gelince aman batarız.

hükümetin kurulmasina kalır yada şu olaylardan ötürü 3.5

2 yıl önceki sözleşme döneminde olaymı vardı hocam? Büyüme hızımız ile dünyada 6. ülkeydik.
Büyümeden dolayı hakkımıza düşen payımızı aldık.
127 tl verdiler.

COBOL' Alıntı:
Gelelim bize

Yetkili sendika MemurSen yüzde 8+8 istiyor,

İşveren tarafı hükümet ise 3+3 öneriyor.Bütçe imkanları bu kadar diyor. Maliyet vs diyor.

Daha 2 ay önce % 16 yı işçiye verirken feryat yok.
Bize gelince aman batarız.
o zaman arada yani %2 de anlaşırız :mrgreen:

Değişen birşey olmayacak %4te anlaşırlar davulla zurnayla duyururlar. Sonra "şöyle yaptık böyle yaptık" diye anlatırlar 2 sene...
"Danışıklı dövüş" tanımının tam karşılığı budur.
Benim merak ettiğim EBS li arkadaşların vereceği tepki. Yine "buna da şükür, bunu bulamayanlar var" deyip kenara çekilmezler umarım. Yaptığımız işin karşılığını istemek en doğal hakkımız.

Seçim öncesi herkes bol keseden atıyordu. Seçim geçti elini taşın altına koyan yok.
Geçici hükümetle zam pazarlığı... buradan bize bişey çıkmaz

Eeee alıştık % 3 lü rakamlara, bizlerde alıştık fakir yaşamaya, alıştırdılar.
alıştırdılar.
Biz hakkediyoruz, % 3 aldık, Bu zammı alan yetkili sendika daha sonra üyelik rekoru kırdı. Demekki çok memnunuz.
Bence % 3 ü kaçırmadan hemen kabul etmek gerek.

Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı

deyince hemen anladım toplu sözleşmelerin başladığını.

inşallah sonunda eşekler anırır sığırlar böğürür .

meal : memur masada isteğini alır

Gündemin okunması tamamlanan toplantıda açıklama yapan Bakan Çelik, toplu sözleşme sürecinin işleyişi hakkında şu bilgileri verdi:

4688 sayılı yasaya göre kamu çalışanlarıyla yapılacak olan toplu sözleşme süreci Ağustos ayının ilk iş günü başlar diyor. En geç ise 22 Ağustos'a kadar müzakerenin devam edeceğini belirtmek isterim.

Uzlaşma olursa toplu sözleşme imzalanacak. Eğer uzlaşma olmazsa 3 gün içinde yetkili konfederasyon ve sendikaların kamu görevlileri hakem heyetine itiraz hakkı var. Kurulun karar vermek için 5 günlük bir süresi var. Yani 3 Ağustos tarihinde başlayan süreç en geç 31 Ağustos'ta sonuçlanmış olacak.

MEMURLAR.NET alıntıdır

İLK GÜN DURUM BU.

Bugün yapılan toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci turu, 11 Ağustos Salı günü yapılacak

Bu hafta, 11 hizmet kolunun talepleri ayrı ayrı. ele alınacak.

Bir ülke kendi emeklisine vefasız olmamalıdır, emeklilerin maaş bağlama oranı yükselmelidir.
@Kamu_sen

http://t.co/nmelhsgxYO

Kılık kıyafet yönetmeliğindeki yasakçı maddeler değiştirilmelidir, @Kamu_Sen aracılığıyla

Vergi dilimleri meselesi çözüme bağlanmalıdır.Kaşıkla verip, kepçeyle alma sona ermelidir.

@Kamu_Sen aracılığıyla

Em son olarak twitter. @ikoncuk mesajlarından alıntı
Öğretmenlere ve sağlık personeline, nöbet tutan herkese nöbet ücreti verilmelidir,

@Kamu_Sen aracılığıyla

yüzde 3 bile alırsak şükredelim... ben bunu bile beklemiyorum...

Herhalde yani.
Yetkiyi veren arkadaşların büyük sorumluluğu var.
Sevabı, Vebali boyunlarında.

Bir önceki görüşmelerde elde edilemeyen hakları dikkate alsalardı çalışanlar tekrar yetki vermezlerdi bunlara. Ancak insanımız böyle maalesef çok çabuk unutuyor geçmişini...

para daha önemli.o haklarla tencere kaynamiyor.yap maaşlara 250 seyyanen zam.ver %8. anlayayim.sendikacilar boş işlerle ugrasiyor bu sene 2 kademe aldım maaşına 2 tl zam geldi

Rotasyon iptal edildi.Öncelikle bize göre büyük bir hatadan dönülmüştür.Bu konuda talepleri değerlendiren Sy Nabi Avcı'ya teşekkür ediyorum.

Twitter. @İkoncuk

Arkadaşlar bu senede istenilen ücretler haklar alınmazsa yetkili sendika ya üye olan arkadaşlardan ricam sendika ya tepkilerini koyup istifa etmeleri...

Geri