XP'de Kullanıcı Hesabımı Göremiyorum

Kodla Büyü

aitor

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar XP de yeni kullanıcı hesapları açtım. Ama var olan bir hesabımı görüntüleyemiyorum. Ama bütün işe yarar bilgilerim o hesapta. Nasıl tekrar o hesabı görüntüleyebilirim....

hoşgeldiniz logosu çıktığında ctrl alt del yap hocam kullanıcı adı ve şifre penceresi gelir oraya kullanıcı adı ve şifreyi yaz açılır.

Hocam dediğiniz gibi yaptım ama olmadı. bunun başka bir yolu yokmu. Bu arada hesabım administrator du :oops:

elfi arkadaşın dediği gibi yaptığınızda olması lazım Ctrl+Alt+Del e iki kere basmanız gerekiyor olmazsa açılışta F8 tuşuna basarak güvenli kipte açın orda administratoru görür :idea:

hocam maalesef dediğiniz yollarla yapınca hata veriyor ya ne yapmam lazımmm

ARKADAŞLAR BİRKAŞ ARKADAŞIM FİKİRLERİNİ PAYLAŞMIŞ İLK ÖNCE ÇOK TEŞEKKÜRLER. BU ADMİNİSTRATOR HESABIMA CTRL+ALT+DEL YAPARAK VE ŞİFREMİ YAZARAK GİREBİLİYORUM. BENİM İSTEDİĞİM XP AÇILDIKTAN SONRA KULLANICI SEÇMEK İÇİN AÇILAN PENCEREDE ADMİNİSTRATOR HESEBIMI GÖREBİLMEK. BUNU NASIL YAPACAĞIM. İLGİLİ ARKADAŞLARIN CEVAPLARINI BEKLİYORUM...

Windows XP' de kullanıcıların belirledikleri yönetici hesapları dışında bir başka yönetici hesabı bulunur.
Bu hesap Windows XP tarafından otomatik olarak oluşturulmuş bir hesaptır, kullanıcılar istedikleri zaman
bu hesabı kullanabilirler. Örneğin sisteminizi ''Safe mod'' ile çalıştırdığınızda ''Administration'' hesabının
Hoşgeldiniz penceresinde yer aldığını göreceksiniz. Aksi takdirde bu hesap görüntülenmez. ''Administrator''
hesabını kullananlar oturum açıldığında bu kullanıcı ismini girerler ve sistemi başlatırlar (Windows 2000' de olduğu gibi).

Ancak bu durumda Denetim masasında yer alan ''Kullanıcı Hesapları'' Bölümünden Karşılama ekranının
iptal edilmesi gerekiyor, Çünkü Karşılama ekranı sadece Administrator hesabı dışında mevcut olan
kullanıcı ismilerini gösterir. Bu durumda kullanıcılar ''Administrator'' ismi ile giriş yapamayacaklar.

Aşağıda yer alan ipucu hem karşılama ekranını hemde ''Administrator'' hesabını kullanmak isteyenler için
tek çözümdür.

Öncelikle Başlat > Çalıştır > önünüze gelen pencereye regedit yazıp Kayıt defteri düzenleyicisini açın. Buradan
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon \ SpecialAccounts \ UserList \

anahtarını bulun ve boş bir yere sağ ile tıklayarak ''DWORD'' değeri oluşturun ve ismini Administrator olarak girin.

Daha sonra oluşturduğunuz değere çift tıklayın ve Değer verisini 1 olarak girin. Bu özeliği iptal etmek için aynı değer verisini
0 olarak vermeniz yeterlidir. Bu işlemlerden sonra sisteminizi yeniden başlatmayı unutmayın.

Not: Alıntıdır. (ufak bir google aramasıyla...)

PORTER ARKADAŞIM TEŞEKKÜR EDERİM. UFAKDA OLSA BU KATKIN BENİ ÇOK MEMNUN ETTİ. EYVALLAH.... :+1:

Dün itibariyle böyle bir sorun bende de meydana geldi, ama sorunumu ne microsoft yardım sitesinde ne de forum sitelerinde bulabildim. Sorunumun çözümünü sonunda buldum. Ağ bağlantıları özelliklerinde yapmış olduğum değişiklikten kaynaklanıyormuş, NetWare istemcisini kaldırdım sonra kullanıcı hesaplarından oturum açma şeklini değiştirerek halloldu. Netware kurarsanız makinenize bu sorun otomatikman oluşuyor, kısaca netware hızlı kullanıcı desteğiyle kullanılamıyor.

Geri