XP Uzak Masa Üstü Bağlantısı

Kodla Büyü

depresan

Üye
Arkadaşlar sorunum Şu. Xp nin sağladığı uzak masa üstü masa bağlantısı deneyiniz yada çalıştıranıız var mı?? Belirtilen yönergelerden bişi çıkaramadım. Yardım ederseniz sevinirim...

depresan' Alıntı:
Arkadaşlar sorunum Şu. Xp nin sağladığı uzak masa üstü masa bağlantısı deneyiniz yada çalıştıranıız var mı?? Belirtilen yönergelerden bişi çıkaramadım. Yardım ederseniz sevinirim...

hocam belirtilen yönergeden kastettiğin ne bilmiyorum ama uzak masaüstünü çalıştırdım. nasıl olduğuna gelince
donatılar-iletişim-uzak masaüstü

buraya

bilgisayar: bağlandığım makinanın IP'si (benim bağlandığım server 2003 ve statik IP'si var, ama statik IP yerine makinanın ismide olabilir)
kullanıcı adı: bağlandığım makinanın kullandığı kullanıcı adı
parola: az önceki kullanıcı adının şifresi

ve Bağlan diyosun, bu kadar

hocam, yardımın için sağol, internet üzerinden denemeye çalışıyorum, bir ağ bağlantısı yok, adsl modemler war, araştırdığım kadarıyla modemlerle ilgili bazı ayarlarda gerekliymiş...

biz yerel ağda denemiştik arkadaşımla internetten denemedim ama çalışmıştı

çalıştır kısmına"mstsc" yaz yalnız bağlanacağın bilgisayarın güvenlik duvarı kapalı olmalı ve bilgisayarım özellikler kısmında bulunan uzak sekmesindeki uzaktan erişime izin ver butonu aktif olmalıdır. bunu yaptıktan sonra IP numarasını yaz ve bağlan

ben de netop kullanmadan önce yerel lab ağından yapmıştım. yerel ağ içindeki bilgisayarlar arasında arkadaşların dediği gibi IP numarasını girerek oluyor. fakat XP de internet üzerinden uzak bilgisayar bağlantısı nasıl çalışıyor onu izah edecek arkadaş olursa ben de sevinirim.

Kesinlikle bağlanır.
Modemden port açmaya gerek yok. Windows güvenlik duvarını kaldır yada özel durumlara uzak masaustunu ekle.

daha sonra baglanmak istedigin bilgisayrın sahibi adsl ip numarasını sana versin.
bilmiyorsa kolayca
http://www.bilisimterimleri.com/ip_adresim_nedir.php
adresinden öğrenebilir.
birde baglanmak istedigin bilgisayarda windows kullanıcı hesaplarından bir hesap acılsın ve hesaba bir parola koyulsun.

uzak masaustunun deneyim sekmesinden geniş bant ı seç.
genel sekmesinden aldıgın ip adresini yaz.
k adı ve parola bölümüne baglanmak istedigin iblg daki acılan hesap adı ve parolayı yaz direk baglan.

Uzak bilgisayara baglanmak için tavsiyem uzaktan yarıdmdır.

Başlat Programlar / Uzaktan yardım burdan bir davetiye dosyası olustur ve gkarsı tarafa gönder. o dosyaya cift tıklayarak direk senin pc ne baglansın. daha kolay ve pratik bi yöntem bence.

kolay gelsin...

hacker hocam bağlanmak istediğimiz bilgisayara ip üzerinden nasıl bağlanabiliriz statik ip olmadan.acaba ip yerine bilgisayarın adını yazsak olur mu ?

Geri