Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

XP Uzak Masa Üstü Bağlantısı

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında depresan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. depresan

depresan Üye

Arkadaşlar sorunum Şu. Xp nin sağladığı uzak masa üstü masa bağlantısı deneyiniz yada çalıştıranıız var mı?? Belirtilen yönergelerden bişi çıkaramadım. Yardım ederseniz sevinirim...

2. ethen

ethen Site Gezgini

hocam belirtilen yönergeden kastettiğin ne bilmiyorum ama uzak masaüstünü çalıştırdım. nasıl olduğuna gelince
    donatılar-iletişim-uzak masaüstü

buraya

bilgisayar: bağlandığım makinanın IP'si (benim bağlandığım server 2003 ve statik IP'si var, ama statik IP yerine makinanın ismide olabilir)
    kullanıcı adı: bağlandığım makinanın kullandığı kullanıcı adı
    parola: az önceki kullanıcı adının şifresi

ve Bağlan diyosun, bu kadar

3. depresan

depresan Üye

hocam, yardımın için sağol, internet üzerinden denemeye çalışıyorum, bir ağ bağlantısı yok, adsl modemler war, araştırdığım kadarıyla modemlerle ilgili bazı ayarlarda gerekliymiş...

4. canavar2050

canavar2050 Üye

modemde port aççan onun için çok uzun iş valla

5. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

biz yerel ağda denemiştik arkadaşımla internetten denemedim ama çalışmıştı

6. aturan

aturan Site Gezgini

çalıştır kısmına"mstsc" yaz yalnız bağlanacağın bilgisayarın güvenlik duvarı kapalı olmalı ve bilgisayarım özellikler kısmında bulunan uzak sekmesindeki uzaktan erişime izin ver butonu aktif olmalıdır. bunu yaptıktan sonra IP numarasını yaz ve bağlan

7. tt43

tt43 Site Gezgini

ben de netop kullanmadan önce yerel lab ağından yapmıştım. yerel ağ içindeki bilgisayarlar arasında arkadaşların dediği gibi IP numarasını girerek oluyor. fakat XP de internet üzerinden uzak bilgisayar bağlantısı nasıl çalışıyor onu izah edecek arkadaş olursa ben de sevinirim.

8. Hacker

Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

Kesinlikle bağlanır.
    Modemden port açmaya gerek yok. Windows güvenlik duvarını kaldır yada özel durumlara uzak masaustunu ekle.

daha sonra baglanmak istedigin bilgisayrın sahibi adsl ip numarasını sana versin.
    bilmiyorsa kolayca
    http://www.bilisimterimleri.com/ip_adresim_nedir.php
    adresinden öğrenebilir.
    birde baglanmak istedigin bilgisayarda windows kullanıcı hesaplarından bir hesap acılsın ve hesaba bir parola koyulsun.

uzak masaustunun deneyim sekmesinden geniş bant ı seç.
    genel sekmesinden aldıgın ip adresini yaz.
    k adı ve parola bölümüne baglanmak istedigin iblg daki acılan hesap adı ve parolayı yaz direk baglan.

Uzak bilgisayara baglanmak için tavsiyem uzaktan yarıdmdır.

Başlat Programlar / Uzaktan yardım burdan bir davetiye dosyası olustur ve gkarsı tarafa gönder. o dosyaya cift tıklayarak direk senin pc ne baglansın. daha kolay ve pratik bi yöntem bence.

kolay gelsin...

9. nedenben

nedenben Aktif Üye

hacker hocam bağlanmak istediğimiz bilgisayara ip üzerinden nasıl bağlanabiliriz statik ip olmadan.acaba ip yerine bilgisayarın adını yazsak olur mu ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal