XP mi VİSTAMI?

Kodla Büyü

sedom

Seçkin Üye
Seçkin Üye
XP Mi Vista MI ?
Perşembe, 17 Ocak 2008
Bu yazı 77 kez okundu.
Windows Vista Windows XP ye göre daha fazla güvenlik ve görsellik sağlıyor. Buna karşın çok daha fazla sistem kaynağı gerektiriyor. Test ettiğim onlarca sisteme göre şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki donanımınız yeterli değilse Windows Vista' nın performansından kesinlikle memnun kalmayacaksınız. Vista' ya geçmeli miyim? Dedimya donanımınız yeterli değilse kesinlikle Vista kullanmamalısınız. Yeterli donanıma sahip miyim? Evet aslında burası biraz karışık. Bu konuda ben şunları söyleyebilirim:

Notebook kullanıcısı iseniz: Performans istiyorsanız ve işlemciniz intel se notebookunuzun T7300 işlemcili ve 2GB RAM li olmasını tavsiye ederim. Piyasada çok fazla noteook modeli var. Ve hemen hemen hepsi Vista yüklü. Bu notebookların çoğunun işlemcileri çok düşük bu yüzden satın alınan notebooktan çok şikayet edebilirsiniz.

Pc kullanıcısı iseniz performans istiyorsanız ve işlemciniz intel se pcnizin işlemcisi E4500 üzeri ise 2 GB Ram E6300 üzeri ise 1 GB ram yeterli olacaktır. Tabi performans isteyen oyunlarda bu rakamlar daha da artacaktır.

Microsoft 30 Haziran 2008 de Windows XP desteğini durduracağını açıkladı. Peki Microsoft bu tarihte gerçekten XP desteğini durdurursa ve önemli güvenlik güncelleştirmelerini çıkarmazsa ne olacak?
ALINTI

E zaten bir noktada geçeceğiz vistaya. SP1 çıksın bakalım ondan sonra zaten XP'de durmam.

vista da service pack çıkmayacak arkadaşlar ,zaten sürekli güncellemelerle açıklar kapatılıyor

Vista şimdilik tamamen gereksiz boşverin bence XP ye devam haa... pardusa geçelim diyorsanız sonuna kadar sizinleyim...!!!

Vista kullanmamak için nedenlerim
1.Kullandığım yazılımların çoğu vista ya uygun değil.
2.Xp ile herhangi bir problem yaşamam rağmen vistada günde en az 1 kez mavi ekran görüyorum. nedenini halen daha anlamş değilim.
3.Hantal yapısı beni hasta ediyor. açıldıktan en az 1 dakika sonra ağı görüyor.
4.Vista ya tam uygun bir codec paketi halen daha yok

bu vista win me ile aynı kaderi paylaşabilir. çünkü sanırım windows 7 yakında çıkar (umarım9

tamram' Alıntı:
bu vista win me ile aynı kaderi paylaşabilir. çünkü sanırım windows 7 yakında çıkar (umarım9

Windows 7'nin çıkış tarihi olarak 2011 gösteriliyor. 3 yıllık geliştirme süreci planlanıyor. O yüzden mutlaka Vista kullanmak zorunda kalacağız.

inadına vista vista en iyi işletim sistemi bence sizn saydığınız hantallıkları eksik yada yetersiz donanım yüzünden donanımınız yetmiosa vistayı kirletmeyin :p :p :p :p :p :p :p :p :p

ewet bence de iyi donanimli pcler icin vista guzel ama sisteminizi kasiyorsa hic gerek yok. ama su an elimde en iyi sistemli makina da olsa xp + sp3 kullanirdim.

sonuna kadar vista...
tabiki min. 2GB bellek ile... :D
bence son sistem ve güçlü PC ler ile vistanın performansı xp den daha üstün, test ettim gördüm!!!

sedom' Alıntı:
Pc kullanıcısı iseniz performans istiyorsanız ve işlemciniz intel se pcnizin işlemcisi E4500 üzeri ise 2 GB Ram E6300 üzeri ise 1 GB ram yeterli olacaktır.

Daha hizli bir islemci RAM eksikligini nasil telafi ediyor cok merak ediyorum.

Microsoft Vista'nın ME gibi bir geçiş işletim sistemi olduğunu kabul etti. windows 7 için yapacağı değişkliklerin tümünü deniyorlar vistada karşılaşılan sorunlara göre güncelleme çıkarıyorlar. xp vistaya göre daha stabil ve donanın ihtiyacı çok daha az. biraz görsellik için 2gb ram harcanmaz bence. eğer o kadar görsel bir sistem istiyorsanız Linux da Berly arayüzünü deneyin bence...

Geri