Xp kurulum sorunu

Kodla Büyü

Diyavol

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Okulumuza bilgisayar gönderdiler. Hp Compaq dc7100 serisi. Bilgisayara Perfect Xp kurmak istiyorum ama cd yi taktığımda hiçbir şekilde kuruluma geçmiyor. cd yi başka bilgisayarlarda denedim çalışıor. Ayrıca gelen bilgisayara W7 ya da orjinal xp cdsi taktığımda algılıyor. Perfect Xp cdsi kurulum aşamasına geçmiyor, neden olabilir?

Merhaba;

Cdnizi takın. Bilgisayar açılırken, F9 tuşuna basarak karşınıza gelen ekrandan CD-rw (Dvd ...) türevlerini seçin. Eğer sonuç alamıyorsanız, F10 ile Bios a girin. Boot seçeneklerinden ilk bölüme Cd-rom un olduğu grubu (Optik sürücüler bir grup, HDD ler bir grup, Ethernet kartları bir grup şeklinde) birinci grup yapın sonra cd romunuzu o grubun birinci seçeneğine getirin save edin yeniden başlatın, tekrar bios a girin kayıt edip etmediğine bakın ve yeniden başlatıp format atabilirsiniz. İyi çalışmalar.

bu yolları denedim. cd çalışıyor tanıtım sayfası geliyor ve ekran kararıyor ki bu dediğimi diğer işletim sistemi cdlerinde ya da dvdlerinde denediğimde onlar çalışıyor. aklıma başka birşey gelmiyor

cd yi hazırlayanın ismi vb.. yazılar cıkıyor sonra sayfa kararıyor açılmıyor. bu cd yi başka bir pc de denediğimde açılıyor. başka bir cd yi bu pc de denediğimde o açılıyor :?

Hocam Hp makineler biraz güvenliklidir seçim yapabilirler. Orijinal bir cd ile format atın eğerki Boot ekranını görebiliyorsanız sorun kalmayacaktır.

Geri