Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

XP 320GB lık HDD mi 130 görüyor?

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında predatorg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. predatorg

predatorg Site Gezgini

Yeni aldığım HDD mi farklı bir bilgisayarda 2 ye ayırdım(40+kalan), ve yedeklerimi D ye attım. Şimdi HDD mi kendi bilgisayarıma taktığımda biosta hddmi 320 olarak görebildiğim halde XP 130GB görüyor ve aldığım yedekler ortada yok.
    Bu konu hakkında ne dersiniz? Çözümü varmıdır?

2. Hacker

Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

Disk yönetiminden baktıgında boyut olarak gördügün kısmı ve ham olarak görünen kısmı da detaylı yazsan daha acıklayıcı olurdu.

en iyiçözüm hdd yi 2 ye ayırdıgın makineye tekrar bağla ve verilerini kurtar bence. ondan sonra disk yönetiminden hdd yi kurtarması kolay zaten :)

3. disposable_hero

disposable_hero Site Gezgini

sanırım disk SATA ve bu disklerde bu problemler oldukça fazla oluyor. Hacker ın da söylediği gibi yedekleri önceki makinede kurtar.

4. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

hocam ide driver toosları yükle ve sata sürücülerini güncelle .

5. predatorg

predatorg Site Gezgini

Teşekkür ederim, sorunu çözdüm.
    İlginçtir, xp sp2 cdlerinden biri hdd nin tamamını görürken diğeri sadece 130unu görüryormuş.
    İyi geceler

6. isot

isot Site Gezgini

diskmgmt.msc diye bir komut vardır. arkadaş problemini çözmüş ama yinede yazayım bilgilendirmek amacıyla başlat->çalıştır buraya üstteki komutu yazın. daha sonrasında sisteminize bağlı diskleri göreceksiniz. burdan gerekli yapılandırmayı yapabilirsiniz. örneğin ATA bir diskle SATA bir diski beraber kullanırsanız bazen veri yollarının direk kuzey köprüsüne bağlı olmasından ötürü eski anakartlarda böyle problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal