XP 320GB lık HDD mi 130 görüyor?

Kodla Büyü

predatorg

Site Gezgini
Yeni aldığım HDD mi farklı bir bilgisayarda 2 ye ayırdım(40+kalan), ve yedeklerimi D ye attım. Şimdi HDD mi kendi bilgisayarıma taktığımda biosta hddmi 320 olarak görebildiğim halde XP 130GB görüyor ve aldığım yedekler ortada yok.
Bu konu hakkında ne dersiniz? Çözümü varmıdır?

Disk yönetiminden baktıgında boyut olarak gördügün kısmı ve ham olarak görünen kısmı da detaylı yazsan daha acıklayıcı olurdu.

en iyiçözüm hdd yi 2 ye ayırdıgın makineye tekrar bağla ve verilerini kurtar bence. ondan sonra disk yönetiminden hdd yi kurtarması kolay zaten :)

sanırım disk SATA ve bu disklerde bu problemler oldukça fazla oluyor. Hacker ın da söylediği gibi yedekleri önceki makinede kurtar.

Teşekkür ederim, sorunu çözdüm.
İlginçtir, xp sp2 cdlerinden biri hdd nin tamamını görürken diğeri sadece 130unu görüryormuş.
İyi geceler

diskmgmt.msc diye bir komut vardır. arkadaş problemini çözmüş ama yinede yazayım bilgilendirmek amacıyla başlat->çalıştır buraya üstteki komutu yazın. daha sonrasında sisteminize bağlı diskleri göreceksiniz. burdan gerekli yapılandırmayı yapabilirsiniz. örneğin ATA bir diskle SATA bir diski beraber kullanırsanız bazen veri yollarının direk kuzey köprüsüne bağlı olmasından ötürü eski anakartlarda böyle problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Geri