wp sitem hackleniyor yardım edebilecek varmı

Kodla Büyü

gazili

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hacked By Imam with Love
ismiyle içeriği siliyor ve ilk yazıyı hackliyor

wordpress kullanıyorum ve nasıl bir tedbir almam gerekir acaba
nasıl kurtulabilirim
bu isimle sizin sitelerinize de saldıran oldumu acaba

Hocam nasıl bir hack olayı yaşıyorsunuz sitenizi söyleyin bir bakayım
Yönetici girişimi yapıyor yoksa bir dizini html mi ekliyor
Sürümünüz 4.7.2 dimi ?

Hocam detayları vermemişsiniz ama bir wp sitesi Ya kullandığı temadaki açıklar ya da yanlış eklenti kullanımından kaynaklı hacklenebilir. Temayı değiştirip eski tema dosyalarını silerseniz ve eklentileri kontrol ederseniz sorun büyük ihtimalle çözülür.

hocam all in one wp security isimli bir plugin var bunu kurun önce. sonra folderların 755 file ların 644 permission değerine sahip olduğunu kontrol edin. htaccess.txt yi .htaccess olarak değiştirip robot.txt yi kontrol edin. admin girişini de değiştirip tüm şifreleri güçlü parola seçeneğine göre yaniden düzenleyin. artı admin profilinde başka bir kullanıcı oluşturup admin isimli kullanıcıyı kaldırın.

kodlara temalara hatta hosting firmasına yada wp core dosyalarına bakmak lazım yüzlerce olasılık var

detaylı incelemek lazım hocam

mu_plugin diye bir eklentiden de kaynaklanabiliyormuş ne işe yaradığını bilmiyorum ama varsa kaldırın

Biz Wordefence isimli çok fayalı gördüğüm bir güvenlik eklentisi kullanıyoruz uzun zamandır. Siz de bunu kurun ve temanızda açık varsa değiştirin.

Geri