wordpress sitem kullanıcı şifresi göndermiyor

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. wordpress sitemde kayıt olan üyeler kendilerine şifre gelmediğini söylüyor. sorun ne olabilir

Email gelmiyordur hangi hosting firması ile çalışıyorsunuz eğer natro ise onlarda email servisleri çalışmıyor.

Destek bölümüne yazın smtp kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyecekler böyle bir form oluşturmalısınız. Biraz karışık inş işin içinden çıkarsınız.

hasari' Alıntı:
Destek bölümüne yazın smtp kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyecekler böyle bir form oluşturmalısınız. Biraz karışık inş işin içinden çıkarsınız.
Hocam bende o sorundan muzdaribim onun için hostingi değişmeyi düşünüyorum...

talp' Alıntı:
hasari' Alıntı:
IHS telekoma geçin hocam tek sorun yaşamadım bugüne kadar. Biraz pahalı ama var hikmeti :)

mail fonksiyonu yerine smtp kullanımını sağlayan eklentiler var, onlardan birini arayıp, bulup, kullanabilirsiniz.

talp' Alıntı:
hasari' Alıntı:
..
natro bu konu hakkında gerekli açıklamayı yapmış.
http://blog.natro.com/2011/08/24/wordpr ... grulamasi/
..
Not: Neşe hocamın sorunu 2 ay önce halledildi. şu anda sorunsuz kullanıyor.
Not 2: Natro çalışanı değil natrodan oldukça memnun olan ve yıllardır kullanan bir müşterisiyim.

Son Not : Her bilgisayar sorununa FORMAT AT GİTSİN şeklinde yaklaşan bilgisayarcılar gibi; sorun yaşıyorsan DEĞİŞTİR GİTSİN demek BENCE bir çözüm yolu değil...

nese1982' Alıntı:
evet benim sorunu hocam halletti..sağolsun
.
Hocam merhaba. sizin konuyu hortlatmışlar. bende çözüm yolunu arkadaşlarlada paylaşayım dedim ;)

arada bakıyorum sitenize takipçiniz ve haberleriniz çoğalmış...

Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama Wordpress'te benim sorunum buna çok benzer bana kullanıcı kayıt yapıyor kullanıcı adı ve maili kayıtlı olarak geliyor fakat kullanıcıya sitem mail olarak şifreyi göndermiyor sorun nerdedir acaba?

girdap08' Alıntı:
Easy WP SMTP eklentisini kurup ayarlarını yapın.

hocam ayarlamaları yaptığım halde sıkıntı var smtp port 465 kullanıcı adı parola gmail hesabı giriyorum ama hep hata veriyor.

kardeş tamamen sunucunun mail fonksiyonu ayarlarından kaynaklanmaktadır durum. Normal şartlarda mail fonksiyonun kapatıyor sunucu sahipleri bu durumda smtp ile gönderirim diye düşünüyorsun fakat durum bu şekilde olsa dahi problemler çıkıyor. Ben sana direk olarak kendi sitemdeki ayarları gönderiyorum şu anda sistem çalışıyor fakat sen yine dene olmazsa direk sunucu sahibinde görüş...
gmailayar.jpg

Çok teşekkür ederim hocam dediğin gibi çalıştı.Yanlız şöye de bir durum var bu sefer kayıt olan kullanıcıya mail gönderiyor fakat mail gereksiz klasörüne düşüyor bunu nasıl düzeltebiliriz acaba?

Geri