wordpress öğrenmek istiyoruuumm :)

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
dreamweaverla senelerdir uğraşıyorum artık farklı bişeyler denemek istiyorum..joomla mı wordpress mi derken wordpress'e merak saldım. ama bu konuda hiçbişey bilmiyorum. wampserver kurdum localde wordpressi de kurdum bi kaç deneme yaptım tema filan yükliyim dedim ama yamuk yumuk çıktı tema :) ben bu işi beceremem diyip vaz mı geçmeliyim, yoksa öğrenebilirim diyip devam mı etmeliyim?? yeni okulumda müdür 2 site istedi hem ilkokul hem ortaokul için..bana ne önerirsiniz? wordpresste site nasıl yapılır yardımcı olabilecek var mı? :)

Hocam wordpress.com dan ücretsiz bir hesap alarak işe başlayabilirsiniz. Orada -ücretsiz olduğu için kısıtlı da olsa- yönetim paneli ve wp ile yapabilecekleriniz hakkında fikir sahibi olursunuz.

wordpress daha kolaymış sanki öyle diyolar..ama açıkçası bana hepsi zor geliyo, tema yükledim wpde ama açılır menü filan nasıl yapılır bi saattir uğraşıyorum yok yapamıyorum :(

menu yapmadan once sayfa ve içerikleri oluşturmalısın bildiğim kadarıyla. sayfa oluşturduktan sonra menu oluşturmaya başlıyorsun oluşturduğun sayfaları menü öğesi yapıyorsun

özetle: sayfa oluşturmadan menuyu yapamazsın.

not: yanlışım varsa düzletin.

menü olayını yaptım nihayet teşekkür ederim..peki banner nasıl eklicem yukarı??

tema klasörünün içinde logo resmi vardır.
linki verirsen yardımcı olabilirim...

Bence standart tema ile olayın mantığını çözmeye çalış ilk olarak. İlk olarak tema yüklersen hem beğeneceğin temayı bulana kadar boş yere zaman harcarsın hem temada bir sıkıntı varsa, sen bunu wp'ye yorar çözmek için boş yere saatlerce uğraşırsın. Standart temalarda genelde her şey düzgün çalıştığı için hata olduğunda bu hatayı son eklediğin şeylerden bilirsin.

Gerçi ben joomla için söyledim bunları ama wp'de de aynı mantık vardır belki. Gerçekten bir site yapmadan da tam olarak öğrenilmiyor bu script şeyleri. Yani okulların sitelerini yapmaya başla. Kısa zamanda çok yol kat edersin ve dreamweaver ile amma uğraşmışım yıllarca dersin.

Geri