Word'de Resimlerden Yazılı Veya Soru Bankası Hazırlama

Kodla Büyü

kalelibilişim

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar worde resimlerden yazılı sınav veya soru bankası hazırlamak istiyorum.
Soru numarasını klavyeden elle girip resim ekleyeceğim.
Soru numarası resmin alt hizasında oluyor ben üst hizasında yapmak istiyorum nasıl yapabilirim.
Bunun için hazır şablon falan var mıdır. Daha anlaşılır olması için alttaki resimdeki gibi yapmak

Soru.png

Düzenleme: Ek dosyadaki yöntem işinize yarayabilir.

Ekli dosyalar

• Test Sınav Hazırla.rar
    947.7 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleme:
4 sütunlu bir tablo çizin 1 ve 3. sütunlar sıra numarası olur 2 ve 4. sütunlara resim eklersiniz birbirinden bağımsız oldukları için numara konumlandırmayı daha rahat yaparsınız. hizalaması da kolay olur. sorularla işiniz bitince tablo özelliklerinden kenarlık ve gölgelendirmeyi iptal edersiniz.

Hocam ilginize teşekkür ediyorum. Yaklaşık 900 resimden oluşan bir soru havuzum var. Bunları kişisel kullanım için ders ders pdf soru bankası haline getirmek istiyorum. Tablo ile çalışmak biraz zor duruyor. Daha basit bir yöntem var mıdır diye arayış içindeyim. Her sayfaya 4 resim eklesem 225 sayfa, 6 resim eklesem 150 sayfa ediyor.

Hocam ilginize teşekkür ediyorum. Yaklaşık 900 resimden oluşan bir soru havuzum var. Bunları kişisel kullanım için ders ders pdf soru bankası haline getirmek istiyorum. Tablo ile çalışmak biraz zor duruyor. Daha basit bir yöntem var mıdır diye arayış içindeyim. Her sayfaya 4 resim eklesem 225 sayfa, 6 resim eklesem 150 sayfa ediyor.
Güzel bir düşünce bir çözüm çıkarumarım için word olsa harika olur

Aynı sitede böyle bir program var hocam bı dene istersen
http://egitimyazilimlari.com/Ana/SoruBankasi

Değil hocam, lisans falan isteyince kutucukları dolduruyorsun rastgele lisanslı oluyor. Kendi öyle söylemişti, facebookta da görmüştüm, linkini.. Sonra dan bir şey çıkar mı bilmiyorum..
Öğretmen arkadaşlara "ücretsiz" olarak duyurabilir miyiz yani?

Öğretmen arkadaşlara "ücretsiz" olarak duyurabilir miyiz yani?
Hocam ne diyeyim şimdi, programı facebookta gördüm bayağı bir kişi teşekkür etmiş, lisans bitti uyarısı yazınca, kutucuklara bir şeyler yazın devam eder demişti, sınırsız demişti. Risk var mıdır, en fazla dosyalarını ileri ki zamanda açamaz oda bi ihtimal, bilgilerimizi çalar mı bilmem.. İstersen sitesinden bi iletişime geç, cevabı da bize söyle...

Hocam ne diyeyim şimdi, programı facebookta gördüm bayağı bir kişi teşekkür etmiş, lisans bitti uyarısı yazınca, kutucuklara bir şeyler yazın devam eder demişti, sınırsız demişti. Risk var mıdır, en fazla dosyalarını ileri ki zamanda açamaz oda bi ihtimal, bilgilerimizi çalar mı bilmem.. İstersen sitesinden bi iletişime geç, cevabı da bize söyle...
Sağol hocam

Geri