Word'de 1 sayfayı 2 sayfa yapmak

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Word'de 1 sayfayı alt alta olacak şekilde nasıl 2 sayfa yapar ve resimdeki gibi sayfa numarasını otomatik verdirtebilirim?

1-2.jpg

bi sayfayı alt alta yapma olayını bilmiyorum ama powerpointte dinleyici notlarını her sayfaya iki sayfa cıkartabilir her slayta otomatik numara verebilirsiniz ya da wordde kagıt boyutunu a5 e çekerseniz yatay yonlendirme yaparak a4 boyutlarının 210*297 nin yarısı gibi çalışabilirsiniz ya da excelden o boyutlarda arka plandaki klavuz çizgilerini kapatarak bu işi haleldebilirsiniz de beni maklıma şu takıldı ne gerek var bu kadar ayrıntıya :D DAS:DA:SD:AS:DAS:

pdf çevirip 2 sayfayı 1 sayfa yapabilirsiniz dikey olarak

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    28.2 KB · Görüntüleme: 208
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    62.8 KB · Görüntüleme: 204
imleçi sayfanın ortasına getirip ekle menüsünden sayfa sonu ekleyerek istediğine benzer birşey yapabilirsin

demiştim ama mesajını yanlış anladım bu dediğimi boşver :)

Son düzenleme:
Cevaplardan anladığım kadarıyla pratik bir şekli yok sayfa numarası vermenin. :(

Sizin yazdığınızdan anladığım kadarıyla bu şekilde düzenleyip çıktı alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    12.1 KB · Görüntüleme: 89
@bilogret hocam bu şekilde yapıldığında A4 kağıdına dikey şekilde yazdırırsam, her A4'e 2 sayfa çıktı verir mi?

*Görünüm menüsünden "Kılavuz Çizgileri" kutusunu tıklayın,
*Sonra Sayfa düzeni menüsünden Hizala ""Kılavuz ayarları" tıklayın,
(A4 sayfası yüksekliği 29,7 cm olduğuna göre buradan yarısı 14,85 cm)
*Dikey aralık =14,85 yaparsınız, kenar boşluklarını 0 yaparsınız
*Yatay aralık için 22 cm verirsiniz. (a4 sayfası 21 cm genişlikte olduğuna göre ekranda görünmesin diye)
*Kılavuz çizgisini kaldırmak için görünüm menüsünden "Kılavuz Çizgileri" kutusunu boşaltmak yeter

umarım işinizi görür.( yukarıda yazdıklarım,bu forumda yayınlanmış bilgidir.)

tam olarak ne işe yarıyor anlayamadım,

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    26 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    25.6 KB · Görüntüleme: 42
@turker35 , @denex , @bilogret hocalarım öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Denemeden önce sormak isterim. Anlattığınız yöntemlerde, klasik sayfa numarası verme olayı çalışır mı?

Çalışır hocam. Ama ben hala olayın maksadını anlamadım.

Geri