WoRD Tek Belgede İki Farklı Sayfa Numarası Ekleme?

Kodla Büyü

mrtslk

Aktif Üye
arkadaşlar gariptir ama bugune kadar hiç kullanmadıgım yada lazım olmadıgı içinmidir nedir bilmiorum suanda tezim için lazım! birazda aradım dosyayı bölümlere ayırarak yapmayı denedim ama yine olmadı bi bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim...
100 sayfalık bi word dosyamız var 8. sayfadan itibaren 1diye numaralandırmaya başlamak istiyorum nasıl yapabilirim. fakak 2word dosyası yapıpta cıktı alamam cünkü elektronik ortamda teslim edicem cıktı işini çözdüm :D
şimdiden cok tşkler kolay gelsin... :cry:

ekleden sayfa numaralarımı açtığında, biçim var orda biçimden başlangıç sayfasını 8 yapabilirsin.

olmuya ya benimde kafama takıldı
ts0661 ın dediği gibi yaparsak ilk sayfadan itibaren 8 oluyo ama
mrtslk diyoki ilk 7 sayfada numara olmasın 8 den itibaren numara başlasın

hocam sizin dediğiniz gibi 8 dediğimizde o sayfa 8e git değil sayfa numarası başlangıç sayısıdır 8 yazarsam 8-9-10.. die sayfa numarası verir...

Tezinizi sayfa 7 ye kadar 1.bölüm sayfa 8 den itibaren 2. bölüm olarak ayarlarsanız sayfa 8 den itibaren 1 den başlayarak numaralandırır.

7. sayfanın sonuna gelin ekle/kesme/sonraki sayfayı seçin
daha sonra 8. sayfaya gelin ekle/sayfa numarası/biçim/başlangıçı 1 yapın
8. sayfadan itibaren 1 diye numaralandıracaktır
daha sonra ilk sayfaya gidip ekle/sayfa numarasından biçimi ordan da sayfa biçimini seçin ve romen rakamlarını seçin böylece ilk 7 sayfa romen rakamları ile olacak diğer 8 sayfadan itibaren de 1,2,3,4 diye sayfa numaraları verecektir.

cogullu' Alıntı:
7. sayfanın sonuna gelin ekle/kesme/*sonraki sayfayı seçin
daha sonra 8. sayfaya gelin ekle/sayfa numarası/biçim/başlangıçı 1 yapın
8. sayfadan itibaren 1 diye numaralandıracaktır
daha sonra ilk sayfaya gidip ekle/sayfa numarasından biçimi ordan da sayfa biçimini seçin ve romen rakamlarını seçin böylece ilk 7 sayfa romen rakamları ile olacak diğer 8 sayfadan itibaren de 1,2,3,4 diye sayfa numaraları verecektir.

*= Bölüm sonu türleri bölümünde

Teşekkürler, bir çok defa başıma geldi, hep iki parça halinde çıktı alıp sonra birleştiriyordum.

ya var ya cogullu öpecem ya tutma ya var ya göbeğim değil bir bin kez çatladı büyüksün bilişim.net oldu bee

iki sefer tez hazırladım, sayfa noları yüzünden hep parçalamak zorunda kaldım. o kadar kişiye sordum bi bilen çıkmadı. valla nekkadar tşk etsem azdır :alkis:

en_nomad' Alıntı:
iki sefer tez hazırladım, sayfa noları yüzünden hep parçalamak zorunda kaldım. o kadar kişiye sordum bi bilen çıkmadı. valla nekkadar tşk etsem azdır :alkis:
hocam parçalaması çıktı alırken sorun olmuyor da yökün istediği pdf de büyük dert oluyordu neyse sorunun çözülmesi harika oldu ya..

arkadaşlar verdiğiniz bilgileri kullanarak numaralandırma yaptım ama tezin bazı kısımlarında numaralandırma olmasını istemiyorum yani ;
1-4 sayfa arası sayfa numarası olmayacak
5-10 romen rakamlarıyla numaralandırılacak
10-50 arası sayılarla numaralandırılacak

işin içinden öıkamadım lütfen yardım edin. şimdiden teşekkür ederim.

karaordek' Alıntı:
arkadaşlar verdiğiniz bilgileri kullanarak numaralandırma yaptım ama tezin bazı kısımlarında numaralandırma olmasını istemiyorum yani ;

hocam 4. sayfada iken ekle / kesme diyeceksin daha sonra 5. sayfaya no ekleyeceksin roma rakamı ile 10. sayfa sonuna gelip tekrar kesme ekle ve 11. sayfadan itibaren yine numara ekle başlangıç 11 olacak o şekilde yapamazsan gönder yapıp gönderelimm :)))

die4you' Alıntı:
karaordek' Alıntı:

hocam 4. sayfada iken ekle / kesme diyeceksin daha sonra 5. sayfaya no ekleyeceksin roma rakamı ile 10. sayfa sonuna gelip tekrar kesme ekle ve 11. sayfadan itibaren yine numara ekle başlangıç 11 olacak o şekilde yapamazsan gönder yapıp gönderelimm :)))

hocam dediğin gibi yapıyorum ama 5. sayfaya gelip sayfa no ekle dediğimde yine de 1. sayfadan itibaren sayfa numarası veriyor. nerde hata yapıyorum. ilk sayfalardaki sayfa numarasını kaldırınca diğer sayfa numaraları da kalkıyor.

karaordek' Alıntı:
die4you' Alıntı:
karaordek' Alıntı:

hocam dediğin gibi yapıyorum ama 5. sayfaya gelip sayfa no ekle dediğimde yine de 1. sayfadan itibaren sayfa numarası veriyor. nerde hata yapıyorum. ilk sayfalardaki sayfa numarasını kaldırınca diğer sayfa numaraları da kalkıyor.

hocam word belgeni gönder sana hem nasıl yaptığımı videolu gösteririm hemde dosyan ayarlanır eğer istersenn

hocam dediğiniz gibi yapıyorum ancak ilk sayfalardaki sayfa numaralandırmasını kaldırınca diğerleri de kalkıyor. ben ilk 4 sayfada ve 10-15. sayfalarda numaralandırma olmasını istemiyorum. nerde hata yapıyorum acaba

karaordek' Alıntı:
hocam dediğiniz gibi yapıyorum ancak ilk sayfalardaki sayfa numaralandırmasını kaldırınca diğerleri de kalkıyor. ben ilk 4 sayfada ve 10-15. sayfalarda numaralandırma olmasını istemiyorum. nerde hata yapıyorum acaba

bölemi hocammm

Ekli dosyalar

• Bel2.rar
    11.5 KB · Görüntüleme: 806
yok hocam öyle değil

1-5 sayfalar numarasız
5-10 sayfalar i,ii,iii....
10-12 sayfalar numarasız
12-50 sayfalar 1,2,3.....

karaordek' Alıntı:
die4you' Alıntı:
karaordek' Alıntı:
yok hocam öyle değil

1-5 sayfalar numarasız
5-10 sayfalar i,ii,iii....
10-12 sayfalar numarasız
12-50 sayfalar 1,2,3.....

evet hocam o aradaki numarasız bölümü nasıl oluşturdunuz.
vallahi karaördek biraz zor oldu ama en sonunda yaptım office 2007 vardı evde dün akşam ilk belgeyi yolladım daha sonra bugünkü belgeyi ise 2003 te yaptım 2003 daha rahat oldu ama anlatması biraz zor.... :scared: :scared: :scared: :scared: :scared:

Bu kesmelerle ben de çok uğraşmıştım. Birileri kesme eklemiş bolca. Göbeğim çatlamıştı düzenleyecem diye. Kesmeleri nasıl kaldırıyorduk bu arada?

alpozturk2002' Alıntı:
Bu kesmelerle ben de çok uğraşmıştım. Birileri kesme eklemiş bolca. Göbeğim çatlamıştı düzenleyecem diye. Kesmeleri nasıl kaldırıyorduk bu arada?
ben kesme ile hiç uğraşmadım hocammm

gerçekten eklenen kesmeler nasıl kaldırılıyor bende kaldıramadım eğer nasıl yapıldığını biliyorsanız beni de bilgilendirin :)

karaordek' Alıntı:
die4you' Alıntı:
alpozturk2002' Alıntı:
ben kesme ile hiç uğraşmadım hocammm

hocam kesme kullanmadan nasıl yaptınız ?

GÖRÜNÜM/ÜSTBİLGİ-ALTBİLGİ PENCERESİNDEN BİRBİRLERİ ARASINDAKİ BAĞI KESİYORSUNUZ BİRBİRLERİ ARASINDA BAĞ OLMAYINCA SAYFA NUMARASINIDA İSTEDİĞİNİZ GİBİ BAŞLATABİLİRSİNİZ

arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var sayfalara romen rakamı ve sayı olarak ekleyebiliyorum ama problem şu. ilk 12 sayfa romen rakamı ile sayfanın altında olacak sonraki sayfalar 1den başlayacak ama bu kez sayfanın altında deil üstünde olacak nasıl yapabilirim?

Geri